İveco Daily 2005 , 15 M3 Dönüşümü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yabanturk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 106
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 72,933

Etiketler

sayın yabanturk
her aşamayı fotoğrafları ile birlikte paylaşmanız çok güzel
elinize sağlık güzel bir karavan olacağa benziyor

bitince net masrafı da görürüz.(işçilik hariç tabi)

artık bembeyaz bir banyomuzda hazır . parkeleride döşedim . geriye kaldı 3 nal ile bir at .

IMG 1762

IMG 1785

IMG 1691

IMG 1686

IMG 1917

sayın yabanturk; klozet iniz acaba yat tipi maceratörlü olan danmıdır?
bu arada siz ve sizin gibiler (karavanını kendi yapan becerikli ustalar) benim kanıma giriyor ve kendim yapmak istiyorum karavanı. kolay gelsin sizlere

kemal bey burada yayımlamadan önce başlamıştı çalışmlarım o yüzden biraz stok fotoğrafım oluştu sırasıyla yayımlamaya çalışıyorum.ama işin totali 2.5 aydan fazla süreceği kesin .umarım kendi karavanını yapmak isteyenlere bir nebze işık tutmuş olurum .

turgut bey bu elektirikli motorlu klozet macaratörlü sıfatındaysa sanırım ondan . yat marin malzemeleri satan bir yerden almıştım . bazıları macaratörlü diyor bazıları elektirikli wc diyor bende anlamadım gitti . :smiley: herşey hayal etmekle başlar öncelikle aracınızı alın evin önüne koyun göreceksiniz yavaş yavaş ilerlediğinizi . zira burası bir okul gibi birbirine yardım eden öğrenciler ve öğretmenler var . yeterki siz isteyein ve bir yerden yani bir araç almakla başlayın .

yücel bey çok teşekkür ederim. herkese selamlar .

şöför koltuğunuda döndürdük geriye .

IMG 1774

sayın yabanturk
PSA araçlarından ziyafe bu IVECO'nuzun nasıl biteneceğini merak ettim aslında
İnsallah cok guzel olacak

elektrikli tuvalet tam olarak nasıl calısıyor bilgi verebilir misiniz*
TEşekkürler

bende merak etmiyorum değil hani .
bahsi geçen elektirikli wc üstteki fotoğraflarda gördüğünüz üzere kolozetin altında pervaneli ögütücülü bir motor var tuvalette eyleminizi gerçekleştirdikten sonra elektirikli motoru çalıştıran bir kumanda düğmesi var . bu wc nin yanına bağlanıyor ve sadece atığı depoya göndermek için düğmeye birkaç saniye basmanız yeterli oluyor . motor atığı öğütüp depoya gönderiyor bir yandan temiz su deposundan temiz su takviyesi yapıyor üzerine . bir nevi rezarvuar ve öğütme işlemini aynı anda yapıyor . bu arada atık çıkış noktasında lastikten bir cekvalf var . yani atığın ve kokunun geri gelmesini angelliyor .ayrıntılı fotoğrafları görebilirsiniz.

IMG 0569

IMG 0564

IMG 0567

IMG 0571

IMG 0574

yabanturk' Alıntı:
bende merak etmiyorum değil hani .
bahsi geçen elektirikli wc üstteki fotoğraflarda gördüğünüz üzere kolozetin altında pervaneli ögütücülü bir motor var tuvalette eyleminizi gerçekleştirdikten sonra elektirikli motoru çalıştıran bir kumanda düğmesi var . bu wc nin yanına bağlanıyor ve sadece atığı depoya göndermek için düğmeye birkaç saniye basmanız yeterli oluyor . motor atığı öğütüp depoya gönderiyor bir yandan temiz su deposundan temiz su takviyesi yapıyor üzerine . bir nevi rezarvuar ve öğütme işlemini aynı anda yapıyor . bu arada atık çıkış noktasında lastikten bir cekvalf var . yani atığın ve kokunun geri gelmesini angelliyor .hidrafor sisteminin çalışma sistemiyle eşdeğer diyebiliriz. ayrıntılı fotoğrafları görebilirsiniz.

eğer ham kontra üzerinde çalışıyorsanız işin %30 u zımpara :smiley:

bayramın ikinci günü kazdağlarına mıhlı çayının yanına hasanaki nin yerine kapm atıyoruz .hasanboğuldu ve çevre köyleri gezeceğiz . bayramda aylak olan kampçı karavancı dostları bekleriz .

IMG 1604

10433943 10152353545479958 2158569319020512152 n

22738 247348914957 190182 n

22738 247349039957 5764132 n

22738 247349234957 2983129 n

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

SON KONULAR

Geri