JEEP CJ KARBÜRATÖR........

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AOCENKER Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,353

AOCENKER

It's a CJ7 It's Not For SALE MaKe YoUr OWN ! ! ! !
Yer
EDİRNE
Aracımda daha farklı değişiklikler düşündüğümden çok az kullanılmış olan weber marka karbüratörüm satılıktır. FİYAT : 550 TL dir.

Adsz

Etiketler
Ynt: JEEP CJ KARBÜRATÖR........

üstat susuz manifoltta headers randıman veriyor mu?motor soğukken teklediğini vs.söylediler?

AOCENKER' Alıntı:
Aracımda daha farklı değişiklikler düşündüğümden çok az kullanılmış olan weber marka karbüratörüm satılıktır. FİYAT : 550 TL dir.
Merhaba,karbüratör 2 bare mi yoksa tek bare mi?Tamir takımı piyasada bulunabiliyor mu?

çift baare tamir takımı bulunabiliyor.

merhaba
uzun zamandan beri kimselere yazı yazmıyordum ,fakat sizin satılık cj karbüratörü ile ilgili yazı yazmak zorunda kaldım.Şöyleki jeep jc'lerde bu resimde görünen karbüratör çıkmamaktadır,jeep cj'lerde iki tip çift bare karbüratörü vardır ,birinci modelimiz ve en fazla olan tip amerikan imalatı cj'lerde çıkan carter tipidir,ikinci modelimiz ise kanada menşeili jeep cj modellerinde çıkan holley tipidir,dolayısı ile önermiş olduğunuz karbüratör ilede bu söylemiş olduğum modellerin hiç alakası yoktur.Dolayısı ile bu yazıyı diğer bilgi sahibi olmayan arkadaşları, bilgilendirmek için yazmış bulunmaktayım,yoksa hiç kimseyi karalamak veya suçlamak için değil.Ayrıca dünyada karbüratör üreticilerin ,manifolda takılan karbüratörün alt filanşı aşağı yukarı hep aynıdır,fakat bu her karbüratör bağlantısının manifoltla bağlantı deliklerinin aynı olması o araç için yapıldı demek değildir,böyle karbüratörleri araçlarınıza takmayı uyguladığınızda ise kesinlikle aracınızda performans düşüklüğü yada yakıtta fazla tüketime sebep verecektir,dolayısı ile aracınıza takacağınız karbüratörleri mutlaka orjinal olmasına dikkat ediniz,

Bu arada şunuda söylemeden yapamayacayım,görüyorum ki bir takım arkadaşlar oto yedek parça iş yerleri olmamasına rahmen sanki yıllardan beri bu işi yapıyormuş gibi yazarak ,yeni aramıza katılan arkadaşlarımızı etki altına almaya çalışmaktalar,benim sizlere bir tavsiyem var ,orada ilanlarda satılık olan oto yedek parçalarının fiyatlarını ,bu işi ciddi anlamda yapan firmalara fiyatlarını sormadan ve onlara danışmadan satın almayınız,

Ayrıca amerikan jeep markası ile ilgi ileride olabilecek her türlü sorunu bize yazarak dilimizin döndüğü ,30 yıla yakın tecrübemizden dolayı siz dostlarımıza bildirir,bu vesile ile sizlere hayırlı sürüşler temenni ederim

Ulus Otomotiv - Mustafa Çakır

ulusotomotiv' Alıntı:
merhaba
uzun zamandan beri kimselere yazı yazmıyordum ,fakat sizin satılık cj karbüratörü ile ilgili yazı yazmak zorunda kaldım.Şöyleki jeep jc'lerde bu resimde görünen karbüratör çıkmamaktadır,jeep cj'lerde iki tip çift bare karbüratörü vardır ,birinci modelimiz ve en fazla olan tip amerikan imalatı cj'lerde çıkan carter tipidir,ikinci modelimiz ise kanada menşeili jeep cj modellerinde çıkan holley tipidir,dolayısı ile önermiş olduğunuz karbüratör ilede bu söylemiş olduğum modellerin hiç alakası yoktur.Dolayısı ile bu yazıyı diğer bilgi sahibi olmayan arkadaşları, bilgilendirmek için yazmış bulunmaktayım,yoksa hiç kimseyi karalamak veya suçlamak için değil.Ayrıca dünyada karbüratör üreticilerin ,manifolda takılan karbüratörün alt filanşı aşağı yukarı hep aynıdır,fakat bu her karbüratör bağlantısının manifoltla bağlantı deliklerinin aynı olması o araç için yapıldı demek değildir,böyle karbüratörleri araçlarınıza takmayı uyguladığınızda ise kesinlikle aracınızda performans düşüklüğü yada yakıtta fazla tüketime sebep verecektir,dolayısı ile aracınıza takacağınız karbüratörleri mutlaka orjinal olmasına dikkat ediniz,

Bu arada şunuda söylemeden yapamayacayım,görüyorum ki bir takım arkadaşlar oto yedek parça iş yerleri olmamasına rahmen sanki yıllardan beri bu işi yapıyormuş gibi yazarak ,yeni aramıza katılan arkadaşlarımızı etki altına almaya çalışmaktalar,benim sizlere bir tavsiyem var ,orada ilanlarda satılık olan oto yedek parçalarının fiyatlarını ,bu işi ciddi anlamda yapan firmalara fiyatlarını sormadan ve onlara danışmadan satın almayınız,

Ayrıca amerikan jeep markası ile ilgi ileride olabilecek her türlü sorunu bize yazarak dilimizin döndüğü ,30 yıla yakın tecrübemizden dolayı siz dostlarımıza bildirir,bu vesile ile sizlere hayırlı sürüşler temenni ederim

Ulus Otomotiv - Mustafa Çakır

Keşke yukarıda yazmış olduğunuz yazıyı jeep bölümde yazsaydınızda sizin dediğiniz gibi yeni yeni bu işi öğrenmeye çalışan bir çok arkadaş bilgilenme fırsatı bulsaydı bu başlık altında fazla kişi bu değerli bilgilerden yararlanma fırsatı bulamıcaktır. Ben bu karburatör için zaten orjınal CJ karburatörü dememişim; yedek parça işi yapmak gibi bir niyetimde yok zaten ,bir adet ilanım var dikkat ederseniz oda çok uzun zaman önce yazılmış satmaya veye bu işe girmeye hiç niyetim-ihtiyacım yok Sizin arkadaşları bilgilendirmek gibi bir niyetiniz varsa LÜTFEN bu tür yazıları daha kapsamlı olarak daha doğru başlıklar altında kişiye hitaben değilde tüm bu konulara ilgi duyan kişilere hitaben yazın. ;Ben bu işin Ticaretini değil keyfini yapıyorum. LÜTFEN kendi reklamızı daha doğru başlıklar altında yapın.......
[/quote

sinanmutlu' Alıntı:
üstat susuz manifoltta headers randıman veriyor mu?motor soğukken teklediğini vs.söylediler?

Ve dikkat ederseniz yorum - öneri isteyen arkadaşlara bu konu ile ilgili herhangibir yorum ve öneride bulunmamışım. ( Yukarıdaki mesajda göründüğü gibi )

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

SON KONULAR

Geri