kabak koyu?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan memeth Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,473

Etiketler
Ynt: kabak koyu?

zannetmiyorum ancak hani diyelim ki müsade ettiler, iki teker içinde hatırı sayılır miktarda kullanım ücreti talep edeceklerini düşünüyorum, örneğin kendi araçlarını kullanmışız gibi bir ücret :smiley:)

Burada yukari asagi servis yapan arkadaslar isin ayarini cok kacirmislar. Ilk gittigim anda yasadigim tecrube su sekildeydi buda bana asagi yukari nasil bir yere geldigimi o anda hissettirdi.
Araci park ettigimiz yerdeki mekanda cayimizi icerken servis yapan arkadas proseduru ozetledi. " Abi, arac doluyken inersen kisi basi 5 TL yok beklemem dersen 30TL verirsen indiririm sizi" dedi. Cafede gorevli arkadas "Abi sen bosver bunlari 10 dk ya sehirden minubus gelir, bir suru turist gelir ucuza inersin iste asagiya surada dinlen sen 2 dk" dedi.
Servisci vatandas birazdan yanasarak "Abi sen 20Tl ver ben gotureyim seni" dedi. "Kardes 10dk sonra bir minibus geliyormus nedir senin amacin sehirden geldim diye safmiyim ben" deyince kuserek yanimdan uzaklasti. Birazdan sehirden gelen minubusten inen yolculari yaklasik 35sn de araca doldurdu ve basti gaza. Arkadan islik calarak bagir cagir durdurdum araca binincede "Yav abi ben seni unutmusum kusura bakma" dedi.
Yukari cikarken yuruyerek ciktik, zor oldu ama huzurlu oldu en azindan.

Saygilarimla

Herkesin bahsettiği Kabak Koyu nerede bilmiyorum ama, bu sene gittiğim Datça - Ovabükü'nün yanındaki Hayıtbükü'nden devam edince Kabak Koyu'na geliniyordu. Nefisti.

Data 043

>>bahsi gecen Kabak Koyu' fethiye../ ölüdeniz.../faralya köyü sınırları içindedir..meşhur kelebekler vadisi üstü de diyebiliriz.. ;)

marmarisin kıyısı köşesi yat turizimine yönelmiş yattan gecilmiyor..ama datcada yolu hariç bir sorun yok girip cıkmadığım koyu kalmadı encok da begendiğim palamutbükü oldu..şehir merkezindeki kargı ve karainçir'e bile hayran olmamak elde degil..deniz acısından rengi bile farklı derim..
>>şahsi fikrimdir deniz amacı ile ölüdeniz cıvarına gidilmez..bilmiyen görmiyen gezmeye gidebilir..tabii..
>>kalabalık + gece hayatından hoşlananlar marmaris + bodrum yapabilirler ..
>>sessiz sakin kafa dinleyip tertemiz denize girecem diyene tek adres datca koyları ve gökova akbük ..derim.bu arada bahsettiğim yerlerde yıldızlı tesis türlerinden yok.. ;) :smiley:

oguz1134' Alıntı:
>>bahsi gecen Kabak Koyu' fethiye../ ölüdeniz.../faralya köyü sınırları içindedir..meşhur kelebekler vadisi üstü de diyebiliriz.. ;)

marmarisin kıyısı köşesi yat turizimine yönelmiş yattan gecilmiyor..ama datcada yolu hariç bir sorun yok girip cıkmadığım koyu kalmadı encok da begendiğim palamutbükü oldu..şehir merkezindeki kargı ve karainçir'e bile hayran olmamak elde degil..deniz acısından rengi bile farklı derim..
>>şahsi fikrimdir deniz amacı ile ölüdeniz cıvarına gidilmez..bilmiyen görmiyen gezmeye gidebilir..tabii..
>>kalabalık + gece hayatından hoşlananlar marmaris + bodrum yapabilirler ..
>>sessiz sakin kafa dinleyip tertemiz denize girecem diyene tek adres datca koyları ve gökova akbük ..derim.bu arada bahsettiğim yerlerde yıldızlı tesis türlerinden yok.. ;) :smiley:

Palamutbükü biraz kalabalık sanki :mad:

Palamutbükü biraz kalabalık sanki :mad:

arka tarafa dogru villaların olduğu bölümde kimseler olmaz restoran + kafelerin oldugu orta bölüm yogun olabiliyor.. ;)

en sessiz kimseler olmayan yeri derseniz..>>knidos 'tan 1-2 km öncesi koylar var 3-5 kişiden fazlası olma coğu zaman o da olmaz ıssız olur datca merkeze 40 km gibi uzaklıkta.. :smiley:

konuyu datca yaptık..kabak tan devam edelim konu karışmasın ..derim ..kabak koyuna gidecek arkadaşlara ileride fikir alabilecekleri kaynak olsun bu sayfa ..bu da benim fikrim..tabii. :smiley:

BU YAZ FETHİYE'YE YAPTIĞIMIZ SEYAHATTE KABAK KOYUNDAN SÖZ EDİLDİ , FAKAT GİTMEK NASİP OLMAMIŞTI. İYİKİDE OLMAMIŞ.. :eek:

berkcantp' Alıntı:
Kabak koyu cumhuriyeti bayağı ilginç geldi, acaba 2 tekere iniş ve çıkışa müsade ediyorlar mı.? Yokas Deli Dumrul yasaları mı geçerli.

iki tekerden kasıt bisikletse mümkün değil...yürümekse çok müşkül...:smiley: motosikletse 250 cc.üstü olmalı..çünkü aşağı inen yol çok dik..ve bozuk..

Konu uzun süre önce bkapanmış sanırım; ama başıma gelen bir olaydan yola çıkarak tekrar canlandırmak isterim.
2011 senesinin temmuz ayında 4 kişi özel arabamızla kelebek vadisine gittik. arabayla gidilmediğini bilmediğimiz için, kabak koyu yolu üzerinde vadi üzerine bi caminin yanına arabayı koyduk, vadiye zor koşullarda indik. ilk defa gittiğimiz için o inişi kısa olur diye düşündük. 2-3 saatde dinlene dinlene indik.
konaklama için orda bulunan yetkili (artık ordaki işletme yetkilisi diyebiliriz) bize şöyle bi fiyat verdi:
çardaklarda konaklama kişi başı 60 TL
Çadırda konaklama (çadır şletmeden): 65 TL
Çadır bizden olursa : 60 TL.
Allah'ın koy'unda bizden istenilen ücret üzerine az biraz tartışırken, olay kavgaya dönüştü. bize para vermeden orada konaklayamacağımız söylendi. sahilden ormana doğru uzaklaştık biz de el sallaya sallaya :smiley: Ama kelebek vadisini terketmeye hiç niyetimiz yoktu.
Telefonla Jandarma'ya ulaştım. durumu anlattım karakol komutanına. verdiği cevap aynen aşağıda yazılıdır:
'Gençler, kimse size devletin ormanında, koyunda, arazisinde niye kalıyorsunuz diyemez size. siz çadırınızı kimseyi rahatsız etmeden istediğiniz yere kurun, ters çıkışan olursa bizi arayın geliriz.'
sonra döndük işletme sahibine bunu ilettim. bi bozuldu önce. sonra ne yaparsanız yapın felan afra tafra yaptı. iki gün boyunca orda çok güzel konakladık. Tabi biraz dışlanmışlık hissi yarattı bizde, Ama mesele kimin kimi dışladığıydı doğrusu.
Uzun olayın kısası, bu türk konaklama yerlerinde eğer özel işletme sorumlusu sizlere sorun çıkartırsa, önce kendisinden işletme belgesi isteyin, sonra o işletmenin sınırlarını öğrenin, sınırın hemen dibine istediğiniz gibi kamp kurabilirsiniz.
Keşke konaklama ücretleri daha ucuz olsada, işletme sahibide para kazansa mutlaka. Ama maalesefki işletmeciler gelen misafirlere remsen para kutusu gözüyle bakıyorlar. herseyde fena kitliyorlar.
ogün bugündür, çadırımı aracın bagajından eksik etmem. gittiğim heryerde herşekilde konaklayabiliyorum :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,503
Kayıtlı Üye Sayımız
172,162
Kaydolan Son Üyemiz
EKSPERİM İLYAS

SON KONULAR

Geri