Karavan için Ayakkabılık

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan theta Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,613

theta

Kamp III
Yer
İstanbul
Siz nasıl çözdünüz bilmem ama karavanda terliklerinizi yada ayakkabılarınızı dışarıda bırakamadığınız durumlarda (tirerekörneğin yolda giderken) onları nereye koyacağımız sorun oluyordu.
Kapı önüne yığılmış bir kaç çift ayakkabı hem kötü görünüyor hem de üstlerine basmadan geçilmiyor.
Hazır bir çözüm aradım, kapı girişindeki daracık yere sığacak bir şey bulamadım.
İnternetten çok güzel bir fikir buldum ve biraz değiştirerek karavanıma uygulamaya karar verdim.

Bulduğum resim bu:
[attachment=1]

Bunu üstüste 4 raflı şekilde karavanın kapı girince hemen sağdaki 29cm genişliğindeki duvarına uygulayacağım.
Kavak kontrayı karavanın mobilyalarına uygun renkte kayın kaplama ile kaplayarak parçaları yaptım:
[attachment=2]

Akşam biraz uğraştım balkonda ama bitiremedim.
Bu arada ayaklarım amma da büyükmüş; Allahtan Hanımınınkiler küçük te sığacak 4 çift :smiley:
[attachment=3]

Fena olmadı, kalınlıkları cilalayıp Bauhaus tan aldığım lastik kordonları da taktıktan sonra araca monte edeceğim.
Bitmiş resimlerini de eklerim...

Ayakkabi rafi 001

DSC 0004

DSC 0001

Etiketler

Ynt: Karavan için Ayakkabılık

Fikir güzelmiş, uygulanmış halini de bekliyoruz.

Eveet,
tatilde ayakkabılığı da tamamladım. Resimler ekte.
Yolda düşüp düşmeyeceğini görmek için sadece en üst rafı İstanbul'da tamamlayıp eşimin terliklerini koymuştum, Datça ya kadar düşmeden geldi :smiley:

Bu gün gelen konuklarımız karavanın orijinal aksesuarı zannettiler.
Hem basit hem de kullanışlı oldu...
Bilgi için erkek ayakkabılığını 32cm bıraktım. Ayakkabının toplam boyundan 2-3 cm büyük olması yetiyor. Lastikler ön tabanın yere basan kısmına gelirse en iyi sonucu veriyor. Fazla uçtan yaparsanız ayakkabının önündeki burun yüksekmesi nedeniyle topuk kısmını kalkmaya zorlayabilir...

[attachment=1]

[attachment=2]

2010 07 14 20 26 00

2010 07 14 20 27 26

Bu tasarım çok güzel ama özellikle uzun süre giyilen spor ayakkabılar çok kokar. Bu tasarım kapalı olmadığından kötü kokuya engel olmaz. Bu nedenle ayakkabılık bence karavanın içinde değil bagajında olmalı...
Paylaşımınız için teşekkürler...

Teşekkürler Levent Bey,
eşim günlük raf olarak da kullanıyor boş olan gözleri. Hemen kapının yanında olduğundan inip çıkarken pratik oluyor.

Haşmet Bey,
karavanın bagajındaki bir ayakkabılık pek pratik olmaz gibi geldi bana, tatilde zaten çok az giyiyoruz diyorsanız anlarım :smiley:
Bu tasarımda oradaki boş alanı değerlendirmiş oluyorsunuz...

Ayakkabı ve terlikler üst üste ve (iç içe ve de baş ayak) yatay konursa o alana çok fazla ayakkabı sığabilir.
En altta 2 cm. kadar pay görünüyor. O pay da rafa katılabilirse daha rahat sığabilir.
Tabii bir de tabanına değil kılıcına da konabilir.
Bu hali ile o alan iyi kullanılmamış bence.Ayrıca bir kapak ya da örtü olsa daha estetik durur sanırım.
(Dilerseniz karavanımdan bir fotoğraf çekip koyabilirim.)

Kolay gelsin,

Teşekkürler Sn. Emwayyes ve Sn. Dedicated.

Sn. Rüzgar,
aynı amaçla değişik tasarımlar uygulanabilir tabii ki. Her birinin de diğerine göre avantaj ve dezavantajları vardır.

Ben bu şekilde yaptım ve forumda paylaştım; basit, kullanışlı ve şık oldu bana göre...

drares' Alıntı:
Bu tasarım çok güzel ama özellikle uzun süre giyilen spor ayakkabılar çok kokar. Bu tasarım kapalı olmadığından kötü kokuya engel olmaz. Bu nedenle ayakkabılık bence karavanın içinde değil bagajında olmalı...
Paylaşımınız için teşekkürler...
Haşmet beyden özür dileyerek birşey paylaşacağım.
Ayakkabı kokusu için piyasada 5 Tl.ye satılan ilaclı pudralardan kullanmak mümkün. Üzerinde 90 gün etkili yazıyor.Kendim denedim, bir poset kullanmakla 2 yıldan beri ayakkabı birdaha koku üretmedi.
Markası: Naturlife, Konya üretimi
Üretici Telefonu: 0332 3537953-3420965
Barkodu: 8699300280124
Selamlar,Saygılar

Ayakkabi kokusu icin karbonati toz olarak, buzdolabi kokusu icinse suda eriterek kullanabilirsiniz.

Sanirim bahsettiginiz pudranin da ana maddesi karbonat.

Not. Ter icinde kullanirsaniz alin size deodorant ,artik geri kalaniylada pasta yapabilirsiniz :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR