Kayseri Ambardan Kuzey Çevre Yoluna Off Road Gezisi (15 Kasım 2010)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan baracuda39 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 40
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,650

Etiketler
Ynt: Kayseri Ambardan Kuzey Çevre Yoluna Off Road Gezisi (15 Kasım 2010)

bu foruma yazılacak o kadar çok şey varki sözler yetmez. ama video ve resimlerle başlayalım istersen mustafa abi.

fotoraflarıdan ve vidyolardan yüklüycem

151120101488

151120101489

151120101487

bu video yu merakla bekliyordum. tlf ile haber almıştım patrola iş düştü gel çekiver çıkar diye... :d ama meğerse çok ciddi bir kalma durumu varmış. bu kadar ciddi bir kalmayı ancak bir unimog yapabilirdi. tebrikler engin :d

kolay gibi gözüken fakat altı tüm batak olan küçük çaplı bi dere alper , patrol gelse de yapabileceği bişi yoktu büyük vinç hem yükseltti aşağıdan da diğer vinçle çekti aynı anda iki vinç kullanıldı

aslında olay çok basit. şuyun neredeyse dibi görünüyordu. fakat görünen kısım kum torbasıymış. suya set kurmak için atılan kum torbaları bizi yanılttı. su çok derinmiş. bir taraflı olarak unimogun yana yatmasına hatta tekerlerinin yerden sekilmesine sebeb oldu.

Fotoraf  0001

Fotoraf  0003

Fotoraf  0004

gecmıs olsun vıdeoları beklıyorum nasıl cıkardıgınızı marak edenlerdenım :smiley:

araç baya yana yatınca çok korktuk. kurtarmaya çalışırkende sag taraftaki kum torbalarının üzerine çıkan teker diger tarafa yatma olasılıgını artırınca kurtarma operasyonuna son vermek zorunda kaldık. kum torbalarını altından çeken engin samuraiye baglayalımda onunda kuvvetiyle yeniden deneyelim istedi. bunu üzerine yeniden denedik. eskisi kadar yana yatmadı ama patinajla tam olarak çamur ve suyun içine oturmuş oldu. kum torbalarını çekmeden denemeye devam etsek inanın sonuçlar hoş olmayacaktı. hatta ilk suya girdiginde önü takıldı engin geri çıkmak istedi fakat nafile araç paninaj yaptı ve bunun üzerine engin ileri gitmeye karar verdi. ilerisi ise gerisinden beterdi. ve aracın yana yatmasına tekerlerinin yerden kesimeye ramak kalmasına neden oldu. bir ara tüm ümidimi yitirmiştim aha yattı diye, Allah esirgedi gene bişi olmadı.

Fotoraf  0006

Fotoraf  0007

Fotoraf  0011

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,145
Kaydolan Son Üyemiz
compozer

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR