Kendi Karavanını Yapanlar; Ducota Camper 13 M3 (egean.tr)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan egean.tr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 169
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 122,933
13 M3 Cordelio  Son Plan 30062014

Arkadaşlar, bundan önce karavanımın son bitmiş haldeki fotoğraflarını yayınlamıştım. Ancak, bazı üyelerimiz 13 M3 planımı çok beğendiklerini, yaşamın bu plan yerleşimi içinde nasıl olduğu konusunda beni aradılar ve bilgi istediler. Hemen belirteyim, ben Mimarım. Dolayısıyla bu planı 2009 Ducato ölçüleri esas alınarak autocad mimari çizim programında çizildi. Karavanda 1 Cm'nin ne kadar önemli olduğu düşünülerek bütün fonksiyonlar irdelendi. Plana bakarsanız, WC/Banyo 'nun dışında hafif bir eğrilik var. Burayı merak edenlere cevabım: 50 cm koridordan yatağa çıkmak çok zor, hele biraz kilolıysanız. Oradaki açıklığın 80 cm olması bu sebepten. Buraya geldiğinizde, kollarımızı biraz açarak yatağa kolaylıkla çıkabiliyoruz. WC/Banyo orada biraz daralıyor ama, yatağa çıkmak başka türlü imkansız.
13 M3 'ü karavanı 3 yıldır kullanıyoruz. 15 M3 karavanın hemen hemen bütün fonksiyonları aynı. Rahatlıktan yana sıkıntı yok. Zaten en aynı boyda fark var. Şöför koltuğunu ters çevirdiğimizde, inen masa ile, tek kişilik rahat bir yatak oluyor. 15 M3 farkından doğan ağırlıktan tasarruf edip, yakıta daha az ödüyoruz. Ayrıca, şehir içi park konusunda da sıkıntı olmuyor. Plan ile uygulama arasındaki tek fark, WC/Banyoda tuvalet ile lavabo yer değişti, böylesi daha rahat oluyor. Daha sık lavabo kullanıldığı için kapı açılır açılmaz kapatmadan hemen elinizi yıkayabilirsiniz. Başka değişiklik yok, herşey aynen uygulandı. Karavancı dostlardan aldığım tüyoya göre; 130 cm yatak genişliğinin ne kadar rahat olduğunu kullanırken anladım. SON SÖZ; 13 M3 BU KARAVAN PLANI UYGULANDI VE ÇOK MEMNUNUZ...

Etiketler

Ekli dosyayı görüntüle 66133

Arkadaşlar, bundan önce karavanımın son bitmiş haldeki fotoğraflarını yayınlamıştım. Ancak, bazı üyelerimiz 13 M3 planımı çok beğendiklerini, yaşamın bu plan yerleşimi içinde nasıl olduğu konusunda beni aradılar ve bilgi istediler. Hemen belirteyim, ben Mimarım. Dolayısıyla bu planı 2009 Ducato ölçüleri esas alınarak autocad mimari çizim programında çizildi. Karavanda 1 Cm'nin ne kadar önemli olduğu düşünülerek bütün fonksiyonlar irdelendi. Plana bakarsanız, WC/Banyo 'nun dışında hafif bir eğrilik var. Burayı merak edenlere cevabım: 50 cm koridordan yatağa çıkmak çok zor, hele biraz kilolıysanız. Oradaki açıklığın 80 cm olması bu sebepten. Buraya geldiğinizde, kollarımızı biraz açarak yatağa kolaylıkla çıkabiliyoruz. WC/Banyo orada biraz daralıyor ama, yatağa çıkmak başka türlü imkansız.
13 M3 'ü karavanı 3 yıldır kullanıyoruz. 15 M3 karavanın hemen hemen bütün fonksiyonları aynı. Rahatlıktan yana sıkıntı yok. Zaten en aynı boyda fark var. Şöför koltuğunu ters çevirdiğimizde, inen masa ile, tek kişilik rahat bir yatak oluyor. 15 M3 farkından doğan ağırlıktan tasarruf edip, yakıta daha az ödüyoruz. Ayrıca, şehir içi park konusunda da sıkıntı olmuyor. Plan ile uygulama arasındaki tek fark, WC/Banyoda tuvalet ile lavabo yer değişti, böylesi daha rahat oluyor. Daha sık lavabo kullanıldığı için kapı açılır açılmaz kapatmadan hemen elinizi yıkayabilirsiniz. Başka değişiklik yok, herşey aynen uygulandı. Karavancı dostlardan aldığım tüyoya göre; 130 cm yatak genişliğinin ne kadar rahat olduğunu kullanırken anladım. SON SÖZ; 13 M3 BU KARAVAN PLANI UYGULANDI VE ÇOK MEMNUNUZ...

Hikayenizi okudum tebrikler. Birde o günün şartlarında maliyet bilgilerini ve malzeme ile yapılan yerlerin bilgilerini paylaşırsanız çok faydası olacak. İyi gezmeler...

Yeni hevesli bir katılımcı olarak , GEZENBİLİR 'in sayfalarını karıştırıyorum. Sizin karavan yapım serüveninizi ve gerçekleştirmenizi tebrik ediyorum. ALLAH tekerinize çomak değdirmesin . Huzurlu ,mutlu , bol serüvenli geziler dilerim . Sizlerlerin sayesinde bizlerde şevkleneceğiz İNŞALLAH .
İlk basamağı atlayabilirsem , bende aranıza katılacağım İNŞALLAH ..
Bütün iyi dileklerim sizlerle olsun .

Dostlar, uzun zamandır gezenbilir portalına girmiyordum. Şimdi gördüm ki, ilk günden itibaren bütün fotoğraflar yüklenmiş, çok sevindim... Karavanımızı, yaklaşık 4 yıldır kullanıyoruz. 2017.Mayıs ayından itibaren tamamen emekli olmamız sebebiyle daha fazla geziyoruz. Karavan ve karavancılık konusunda, bayağı mesafe almışız... Emekli olunca, meşgale amacıyla kafa yormak gerekti, ne yapalım derken, aklıma bildiklerimi daha çok seyahat ettiğimiz yerleri, kendi web sitemizde toplayabilir miyiz dedik ve başardık... Şimdi, karavan, karavancılık ve seyahatlerimizi kendi yapımım www.mimarerdal.com sitesinde topladım. Umarım camiaya faydalı olur... Bir yerlerde dostlar, karavan severlerle karşılaşmak üzere herkese esenlikler diliyorum...

Dostlar, uzun zamandır gezenbilir portalına girmiyordum. Emekli olunca, meşgale amacıyla kafa yormak gerekti, ne yapalım derken, aklıma bildiklerimi daha çok seyahat ettiğimiz yerleri, kendi web sitemizde toplayabilir miyiz dedik... Şimdi, karavan, karavancılık ve seyahatlerimizi kendi yapımım sitede topladım. Umarım camiaya faydalı olur... Bir yerlerde dostlar, karavan severlerle karşılaşmak üzere herkese esenlikler diliyorum... www.karavanyolu.com

Dostlar, uzun zamandır gezenbilir portalına girmiyordum. Emekli olunca, meşgale amacıyla kafa yormak gerekti, ne yapalım derken, aklıma bildiklerimi daha çok seyahat ettiğimiz yerleri, kendi web sitemizde toplayabilir miyiz dedik... Şimdi, karavan, karavancılık ve seyahatlerimizi kendi yapımım sitede topladım. Umarım camiaya faydalı olur... Bir yerlerde dostlar, karavan severlerle karşılaşmak üzere herkese esenlikler diliyorum... www.karavanyolu.com
Sayın Hocam iyi günler
Karavan serüveninizi henüz yeni okudum sizin adınıza mutlu oldum. Şu an bende araç alma aşamasında idim 13 mü 5 mi diye arada kalmıştım. Şimdi sayenizde 13m3'e daha yakınım. sorum olacak müsade ederseniz?
1. Giysi dolabı olmadığı için sıkıntı yaşıyor musunuz
2. Keşke bu da olsaydı dediğiniz bir şey var mı?
3. Banyo zemininde ne kullandınız?
çok teşekkür ederim

Sayın Hocam iyi günler
Karavan serüveninizi henüz yeni okudum sizin adınıza mutlu oldum. Şu an bende araç alma aşamasında idim 13 mü 5 mi diye arada kalmıştım. Şimdi sayenizde 13m3'e daha yakınım. sorum olacak müsade ederseniz?
1. Giysi dolabı olmadığı için sıkıntı yaşıyor musunuz
2. Keşke bu da olsaydı dediğiniz bir şey var mı?
3. Banyo zemininde ne kullandınız?
çok teşekkür ederim
Çakırefe Merhaba,
Hayırlısı olsun umarım idealinize kısa zamanda kavuşursunuz.... Sorularınıza cevap vermeden önce, www.karavanyolu.com sitemden faydalanmanızı dilerim... Sorularınıza gelince,
1.Giysi dolabı konusunda sıkıntımız yok, yaz mevsiminde giyimimiz hafif olduğu için az yer kaplıyor.. Fazlasını bagajda bavul ile saklıyoruz.
2.Eviniz 150 M2 iken karavanda 10 M2'lik bir alanda yaşamayı seçtiyseniz, keşkelerinize razı oluyorsunuz.
3.Banyo zemini, bildiğiniz klasik PVC duşakabin tabanı...

Not: 13 M3 karavan; siz ve eşiniz ve 1 küçük çocuğunuz varsa ideal. Park sorununuz olmaz, 15 M3 'e göre daha hafif olduğu için yakıttan tasarruf edersiniz.

Sağlık ve mutlulukla biran önce karavanınıza kavuşmanızı diliyorum.

Yurtdışı gezilerinizde şehir içi konakladınız mı ya da sehir içinde dolaşıp park ettiniz mi? Park ettiğiniz yerlerde 15 m3 365 mm daha uzun olduğundan sizce park problemli olur muydu? Bunları soruyorum çümkü kamp yerlerinde değil şehir içinde konaklamak istiyorum... bşraz ıxun oldu kusura bakmayın.Siteniz çok güzel ancak yurtdışı gezileriniz bende gözükmüyor,acaba tarayıcımda mı bir problem var?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,485
Kayıtlı Üye Sayımız
172,143
Kaydolan Son Üyemiz
sailing

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR