Korando , Ön Dana 35 Arka Dana 44 Tam Diferansiyel Kilidi Uygulamasi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan orgasmatron Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 55
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,595
Ohhhh ohhh harikasın yaa şiir gibi okuyorum okuyorum birdaha okuyorum durup bir daha okuyorum teşekkür edrim her şekilde kırar bunlar onu anlıyorum şu anda benim Is bulmam daha uygun olur birde sizle bir kaç geziye gelsem heralde bayağ birşeyler öğrenim

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Lsd kırmaz

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
üstadlar öne lsd arkalar %100 ve mümkünse on-off modlu tavsiye ediyorlar.Bunun maliyetini hesaplamak gerekiyor şimdide...

benim araçta şu an o ses var ,rampa çıkışlarında 4x4 e aldığım zaman tam dönüşlerde bilhassa tık tık ses geliyor ? ben bu sesin akslardan geldiğini zannediyordum yoksa def lock varda bizim haberimiz mi yok ?

benim araçta şu an o ses var ,rampa çıkışlarında 4x4 e aldığım zaman tam dönüşlerde bilhassa tık tık ses geliyor ? ben bu sesin akslardan geldiğini zannediyordum yoksa def lock varda bizim haberimiz mi yok ?
Akslardan da olabilir onde lsd de de olabilir ama o yastaki bir arabanin lsd si bitmistir degistirmekte fayda olur

ne zamandır tamirciye gidicem fırsatım olmadı , en son gittiğimde rot balans ayarı yapılırken balansıcının tekerlekleri çevirmekte kullandığı araç lastikleri çevirmekte zorlandı elimizle itip itip döndürmeye çalıştık o zaman uyuz oldum çünkü fren balata kontrol ayarlarını bir ay önce yapmıştım balata sıkışması olması ihtimali zayıf en iyisi bi baktırmak gerekecek içinde ne var ne yok ? dediğin gibi belki varsa lsd bitti o zorluyor.

üstadlar öne lsd arkalar %100 ve mümkünse on-off modlu tavsiye ediyorlar.Bunun maliyetini hesaplamak gerekiyor şimdide...

Ön ayrılabilir %100 kilit, arka sürekli %100 kilit arazide kullanırken daha iyidir. Ön LSD ise yarış araçları,uzun expedidasyon türü gezileri sevenler,yayla yolları gibi yerlerde gezenler için ideal. LSD zora gelince kendini bırakıyor bir de LSD balataları çabuk aşınıyor.

Sayin @tenekekutu tavsiyeleriniz icin tesekkurler.Araci onumuzdeki yil Turkiye daha sonra Balkanlar turu gibi kamp ve gezi amacli kullanma niyetindeyim yaklasik birbucuk yildir sizlerde okuyorsunuzdur araci standart yurur hale getirmek icin ugrastim.Su an icin ciddi tum sorunlar buyuk olcude halledildi.Bu esnada araci tanimak ve arazide aracin sınırlarını ve gücünu ogrenmek icin ufak capli arazi gezileri yapiyoruz.Amacim ekipman ve arac olarak onumuzdeki yila hazir olmak.Dlock ta zor sartlar altinda kaldigimda guvenli sorunsuz yolculuk yapabilme amacli.Gezilerde ana yollardan cok arazi rotasi kullamayi dusunuyorum.Amac bu oldugundan on lsd arka tam kilit tavsiyeleri aldim.Sizinde oneri ve goruslerinizi herzaman dikkatle okuyup notlar aliyorum.Tekrar tesekkur ederim.Selamlar Saygilar...

jeepxj35

Şimdi konu ile biraz alakasız olacak ama Hyundai Starex aracimin difransiyelini kilitli ye çevirmek istiyorum nette çok araştırdım hatta bizim araçların 4x4 dahi var yurtdışında ancak ülkemize gelmemiş.
Velhasılı konunun özü benm Hyundai Starex aracına kilitli diferansiyel kiti mevcut mu acaba Türkiye de

Wi-fi veya Mobil Bağlantı ile Bir Şekilde Gönderildi.

Şimdi konu ile biraz alakasız olacak ama Hyundai Starex aracimin difransiyelini kilitli ye çevirmek istiyorum nette çok araştırdım hatta bizim araçların 4x4 dahi var yurtdışında ancak ülkemize gelmemiş.
Velhasılı konunun özü benm Hyundai Starex aracına kilitli diferansiyel kiti mevcut mu acaba Türkiye de

Yok aslinda konuyla alakalı

Ls diff lock eaton diye aratirsaniz sorunlariniz bir nebze cozulmus olur

4x4 istemiyorum sadece diff lock olsa yeterli. Çünkü sabahtan akşama 6 ay boyunca 4x4 ve 6x6 araç uzerindeyim.
Hyundai için ise askıda kaldığı yerler oluyor bazen ben kendime gore bir sistem yaptım ancak çok kullanisli değil. Staerexte el freni teli sağ ve sol tekere el freni kolundan ayrı ayrı gidiyor ben kolu ikiz kol yaptım patinaj yapan tarafı cektigimde güç diğer tekere aktarildigindan arac kendini kurtarıyor. Bir nev-i EDL sisteminin manuel olanı işte :smiley:
Ancak bu sekilde diferansiyel içini değiştirerek birşeyler yapabilirsem güzel olur. 34718866dd17a83522b0767896a72152 81161747a8bcd41e5eb4619aca81eed8 Ac8949c233d0a52c47df79c241224cea 1c4eca53d81e093c5cf9168b77e304f3

1af96a69c8e58ff41fd58491ac51e79f E883bba5dabc2432216e262c7ab593e9 5037c8a347982eb3e7cc7ec649f74481 E65223752d823baae7371f8a6d4cf8c8 1ea2c6c1c6a86148cf96eb7e35bb1b3f

Bazı doğa tutkunlarının haftasonu gelsin de daga taşa çıkıp ofroad yapayim diye hayaller kurarken Ben sürekli arazideyim :smiley: Asfalta hasret kaldık :smiley:

1af96a69c8e58ff41fd58491ac51e79f E883bba5dabc2432216e262c7ab593e9 5037c8a347982eb3e7cc7ec649f74481 E65223752d823baae7371f8a6d4cf8c8 1ea2c6c1c6a86148cf96eb7e35bb1b3f

Bazı doğa tutkunlarının haftasonu gelsin de daga taşa çıkıp ofroad yapayim diye hayaller kurarken Ben sürekli arazideyim :smiley: Asfalta hasret kaldık :smiley:

Bi 10 sene sonra orman 4x4 bmc leri elden cikarinca direk ihaleye giricem (pusudayiz) , unimog gibi esneme olayi yok diyorlar meslektaslariniz ama roket gibi gidiyor araclar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR