Land Defender Ne Kadar Yakıt Tüketiyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MaNDaLiNa_ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 124
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 66,781

MaNDaLiNa_

Ana Kamp
Slm arkadaşlar.
Benim sizlere sormak istedigim Land Defender aracınızın ne kadar yakıt tükettigi.Bu araclara sahip arkadaşlar aracın ve motorun özelligine ( benzinli,dizel ve lpg ) göre ne kadar yakıt tükketini yazarsanız ve aracının yakıt tüketimi az olan arkadaşlar tavsiyelerde bulunursa bana ve aracı cok yakıt tüketen arkadaşlarımıza yol göstermiş olurlar.
Yakıt fiyatları bildiginiz gibi cok yüksek ben Land Defender 110 almak istiyorum güzel bişey bulursam alcam ama ailem taksi almam konusunda ısrar ediyor 2,500 motorlu askeriyeden yada emniyetten cıkma hırpalanmış bi aracın daha cok yakacagı ve gönül rahatlıgıyla binemiyecegimi söylüyorlar cok haklılar ama ben yinede bütceme uygun arac buldugumda almayı düşünüyorum.
Sevgi ve saygılarımla...

Etiketler
Ynt: Land Defender Ne Kadar Yakıt Tüketiyor

Selamlar
önecelikle, dilerim gönlünüzdeki araca en kısa zamanda kavuşursunuz. Ancak, sizden, forum içindeki başlıkları incelemenizi rica edebilir miyim? zira, Defender'in yakıt tüketimi daha önce uzun uzun tartışıldı ve orada aradığınız bilgiyi bulabileceğinizi sanıyorum. Eğer sorularınızın cevabını bulamazsanız lütfen bilgi veriniz. iyigünler dilerim, reha

Ben daha önce arama yaptım yapmadım desem yalan olur ama belki arama yaptıgım kelimelerden yada arama sonuclarının cıktıgı sayfanın karışıklıgından istedigim başlık gözümden kacmış olabilir.
Ben yeni üyeyim üyeligimden beri her acılan konuyu ve yeni yorumları takip ediyorum zaman buldukcada eski konuları inceliyorum.Neyseki arama yaptıgım kelimeleri degişip aradım bu defa sanırım buldum.O konuyu inceliyeyim.
Defender Uzun Yol Ve Yakıt Tüketimi
Bu arada hani foruma emek vermiş bizlerden kat kat fazla zaman gecirmiş deneyimli abilerimiz bizlere yol gösterirken kısa yoldan bildigi link varsa verirse cok iyi olur cünkü konular fazla oldugu icin ister istemez gözden kacmalar olabiliyor.
Bu arada Reha bey kibarlıgından dolayı tşkr ederim.Nerdeyse deneyimli oldugunuz konularda yardıma ihtiyacı olan biri varsa yardım etmeye calışıyorsunuz.

selamlar
yaklaşık 5 yıldır benzinli / LPG li defender kullanıyorum yakıt tüketimi LPG de 350 /400 km

şehir içi kullanımda 100 km de yaklaşık 13 lt yakıyor

Ben diyer başlıklarıda okudum anlaşılan km'de 30 krş altına inmiyor ortalama 35 krş yakıyor.30 krş altına inen aracınız varsa cok şanslısınız demektir.

MaNDaLiNa_' Alıntı:
Ben diyer başlıklarıda okudum anlaşılan km'de 30 krş altına inmiyor ortalama 35 krş yakıyor.30 krş altına inen aracınız varsa cok şanslısınız demektir.

1.6 benzinli binek araçlar da 7-8 lt yakıyor. o da 30 Krş eder. 2.0 TDCI tarzı binekler ancak 5-6 lt yakıyor ki o zaman 15-20 Krş'lar görülebiliyor. Benim aracım 2360 kg, sürekli dörtçeker, yüksekliği 2.30mt. AT lastik kullanıyor olsam da, 30Krş'un altında yakmasını beklemezdim. ben 100 TL euro dizelle İstanbul şehir içinde yaklaşık 320-350km gidiyorum. bu da 30 Krş civarı.

edaghan' Alıntı:
1.6 benzinli binek araçlar da 7-8 lt yakıyor. o da 30 Krş eder. 2.0 TDCI tarzı binekler ancak 5-6 lt yakıyor ki o zaman 15-20 Krş'lar görülebiliyor. Benim aracım 2360 kg, sürekli dörtçeker, yüksekliği 2.30mt. AT lastik kullanıyor olsam da, 30Krş'un altında yakmasını beklemezdim. ben 100 TL euro dizelle İstanbul şehir içinde yaklaşık 320-350km gidiyorum. bu da 30 Krş civarı.

Çok iyi bir rakam Engin abi, üstelik şehiriçi. Ben o kadar düşüremedim yakıtı...

sword7' Alıntı:
Çok iyi bir rakam Engin abi, üstelik şehiriçi. Ben o kadar düşüremedim yakıtı...

Lafın iki araç arasındaki 3 kuruş yakıt farkı için mi? :smiley: dert etme... senin aracın benimkinden ağırdır. dolayısı ile yakıt miktarın normal.

benzinliler hakkında bilgim yok ama dizelcilere katılıyorum bu araçlarda 10-11 lt den aşağı olması bence imkansız, beklentiler bu yönde olmalı diye düşünüyorum

uzun yolda ekonomik kullanımda 25 kuruş yakıyor ancak bu şekılde 30 kuruşun altına düşüyor

edaghan' Alıntı:
Lafın iki araç arasındaki 3 kuruş yakıt farkı için mi? :smiley: dert etme... senin aracın benimkinden ağırdır. dolayısı ile yakıt miktarın normal.

Şehiriçi demişsin, üstelik İstanbul trafiği :smiley: Şehiriçi şehirdışı karışık ve seri kullanımda 330 350 lira arası yakıyorum. Ama dediğin gibi ağırlık farkı illaki etkiler. Nazar değmesin güzel motorlar...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,148
Kaydolan Son Üyemiz
perdeci71

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR