LASTİK SEÇİMİ

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan umocan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,223

umocan

Ana Kamp
Yer
İSTANBUL
TECRUBELİ ABİLERİM ARKADAŞLARIM SUANKI LASTIKLERIM 255 60 R 18 108H ...ARACIM ACTYON SPORTS 4*4 ...YENİ LASTIK OLARAK MARKA VE MODEL NE ONERIRSINIZ...ARAZIYEDE COK OLMASADA CIKIYORUM...ONERILERINIZ ICIN SIMDIDEN COK TESEKKURLER...

Etiketler
Ynt: LASTİK SEÇİMİ

Valla bende büyük bir ihtimal yarın almaya gidecem ya da şehir dışında olursam telefonla sipariş verecem.
245/75 16
255/75 16
255/70 16
hatta 265/75 16
aralarında çok kararsızım bana da tavsiyede bulunursanız çok sevinirim...
Ediz Abi, Sabri Abi, Selim Abi diğer abiler arkadaşlar....

Aracda yükseltme yoksa 245 / 70 16. Yükseltme varsa ve arazi amacli
265 / 70 16 takilabilir 265 lastıkle arac yerden 2.5 cm yükseliyor aşsagi yukarı yakıt 1 litre artış gösteriyor .

Benim 245 ve 265 olmak üzere 2 takim lastiğim var yükseltme ve spaser kullanarak arac daha sportif bir görünüm kazanıyor ..

a
sabri yucel' Alıntı:
Aracda yükseltme yoksa 245 / 70 16. Yükseltme varsa ve arazi amacli
265 / 70 16 takilabilir 265 lastıkle arac yerden 2.5 cm yükseliyor aşsagi yukarı yakıt 1 litre artış gösteriyor .

Benim 245 ve 265 olmak üzere 2 takim lastiğim var yükseltme ve spaser kullanarak arac daha sportif bir görünüm kazanıyor ..
Abi spacer kullanmadan lastik takacam 245/75 16 ya da 255/70 16 arasında kararsız kaldım 255/75 16 bf varsa arkadaşın elinde oda olabilir...

ön arka 5 cm getle yükselecek 255/75 16 sıkıntı yapar mı? Sürtme vs gibi sıkıntı yapar mı? Yakıtı bir şekilde artık sineye çekecez :smiley:

Merhaba Arkadaşlar,
3 gün önce 2008 4x4 otomatik actyon sport aldım.
lastikler 255/55/18 %80 asfalt %20 arazi olarak kullanacağım için bunları 16 janta çevirmenin daha iyi olacağı kanaatindeyim.
245/70/16 lastik düşünüyorum. aracının jant lastiğini 16'dan 18'e çevirmek isteyen arkadaşlar ile takas yapabilirim.
resimleri en kısa zamanda yayınlıyacağım. düşünen arkadaşlar özelden mesaj atabilirler.
selamlar

kabasakal73' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar,
3 gün önce 2008 4x4 otomatik actyon sport aldım.
lastikler 255/55/18 %80 asfalt %20 arazi olarak kullanacağım için bunları 16 janta çevirmenin daha iyi olacağı kanaatindeyim.
245/70/16 lastik düşünüyorum. aracının jant lastiğini 16'dan 18'e çevirmek isteyen arkadaşlar ile takas yapabilirim.
resimleri en kısa zamanda yayınlıyacağım. düşünen arkadaşlar özelden mesaj atabilirler.
selamlar
245/75/16 alın bence,
marka olarakta general grabber AT2 tavsiye ederim...

Fiyatları konusunda fikriniz var mı?
bir de bir arkadaşım jimny'si için Lassa competus AT almış ve çok memnun olduğunu söyledi,
Lassa kullanan oldumu acaba?
teşekkürler

mustafa' Alıntı:
Merhaba,

Korando Sports için kış lastiği alcağım.

seçim için yardımınızı rica ederim.

birde bu kış lastiği yasası onaylandı mı?

cezai işlem uygulanacak mı?

Evet bu araçlarda kış lastiği zorunlu görünüyor :(

bir açıdan güvenliğimiz açısından iyi ama lastiklerde epeyce pahllaı gibi

33 10,50 15 BFGOODRİCH MUD: 330 TL

265 70 16 BFGOODRİCH TA : 325 TL

245 70 17 BFGOODRİCH MUD : 385 TL

285 70 17 BFGOODRİCH TA : 550 TL

32 11,5 15 BFGOODRİCH MUD: 345 TL

DETAYLAR İÇİN BENİ ARAYABİLİRSİNİZ CEVAP VERMESSEM MESAJ ATIN MUHAKKAK DÖNERİM
0533 272 07 65 kdv dahil adetleridir 2012 yılı için geçerlidir

Arkadaşlar,
Söke'de oturuyorum ve buralarda kışlar çok sert geçmez.
geçenlerde bir trafik polisi ile kış lastiği konusunu konuştum,
aracımın hususi kayıtlı pikap olduğunu söyleyince,
kanunun ticari araçlara zorunluluk getirdiğini, ruhsatta pikat geçmesine rağmen
hususi kayıtlı olan araçlarda kış lastiği zorunluluğu aranmayacağını söyledi.
umarım doğrudur diyorum!
selamlar

kabasakal73' Alıntı:
Arkadaşlar,
Söke'de oturuyorum ve buralarda kışlar çok sert geçmez.
geçenlerde bir trafik polisi ile kış lastiği konusunu konuştum,
aracımın hususi kayıtlı pikap olduğunu söyleyince,
kanunun ticari araçlara zorunluluk getirdiğini, ruhsatta pikat geçmesine rağmen
hususi kayıtlı olan araçlarda kış lastiği zorunluluğu aranmayacağını söyledi.
umarım doğrudur diyorum!
selamlar

Yani benim ruhsattada hususi -yük ve yolcu nakli olarak görünüyor ama nihayetinde sınıfı kamyonet :smiley:

Bilenlerin yardımcı olacağını umaraktan bir sorum olacak;
şu an aracımda 255/55/18 lastik kullanmaktayım ama dar yanak olduğu için arazide problem yaşarım diye çekincelerim var.
lastikçiye 5x130 bijon ölçülü jant ve 225/75/16 (29,90 inc) lastik sordum, aracımda ne kullandığımı sordu,
255/55/18 (29,04 inc) kullanıyorum ama araziye girmeye korkuyorum diye söyleyince 235/60/18 AT (29,10 inc) lastik verelim
diğer türlü 16 janta geçmek istersen sana çok daha pahalıya mal olur, hem 235/60/18 daha geniş yanak olduğu için arazide daha iyi olur
hem de taban daha dar olduğu için yakıtın da azalacağını söyledi.
sevgili arkadaşlar bu konu hakkındaki bilgilerinizi paylaşmanızı beklemekteyim.
selamlar

Ynt: Lastik Seçimi

slm...çoktandır kimseden ses çıkmıyor...bir soruyla sessizliği bozayım..
235*85*16 lastik almayı düşünüyorum...iki lastik için yorumlarınızı bekliyorum...
http://www.lastikburada.com.tr/lastik-detay.php?michelin-235/85r16--rltxa/t&pid=2349 MICHELIN 235/85 R 16 R LTX A/T LASTİK
275 TL

http://www.lastikburada.com.tr/lastik-detay.php?gtradial-235/85r16-10pr-120/116sadventuroa/t&pid=2292 GT RADIAL 235/85 R 16 10PR 120/116S ADVENTURO A/T LASTİK 323TL

aslında hem michelin hemde daha ucuz...ama çekincem şuki niye ucuz....birde yumuşak lastik..arazide taş-odun keser diye korkuyorum....(bildiğiniz gibi offroad yapmamakla beraber fırsat buldukça araziye giriyorum)

Ynt: Lastik Seçimi

tabanı 245 yapsanız daha ıyı yol tutar ayrıca standart halıyle surtem yapmıyor bir donem bende 245 lassa competus takılıydı ..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,145
Kaydolan Son Üyemiz
compozer

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.