Leatherman İçin Tavsiye?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan taiga Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 90
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 51,726
Ynt: Leatherman İçin Tavsiye?

leathermane ne zaman ihtiyacınız olacağını bilemezsiniz onun için ben her zaman yanımda bulunduruyorum , birinde park yaptığım otoparkın kilitli zincirini bile kesmek zorunda kaldım :D

Etiketler

leatherman wave benim el ölçülerime göre en rahat kullandığım modeldir... keyifle kullanıyorum hatta kulanmak için bahaneler buluyorum... bir tür kesici ve işe yarar oyuncak gibi..:smiley:

geçenlerde yaptığım kamp etkinliğinde orada tanıstığım bı arkadasımın yurtdısından getirttiği leatherman wave in üzerınde nokta nokta pas lekeleri gördüm..ve gerçekten çok sasırdım.türkiye de değıstıremedığını söyledi gerçekten leathermanda böyle bır sorun olabıllır mı??? yalnız kendısı genellikle balık tutma faalıyetlerınde kullandığını söyledi tuzlu su sanırım bu hale yol açtı yınede kalıtesıne güvendığiniz taklıtlerıyle arasında 10 kat fiyat farkı olan ürünün bu hale gelmesi çok saçma..saygılarr

....temizliği yapılmaz ve korunmazsa leatherman de paslanır.. ıslak kapatıp bırakırsanız paslanır, tuzlu sudan mutlaka uzak tutmak gerek veya tuzlu suya maruz kaldığında çabucak tatlı suyla yıkayıp kurutup öyle kapatmalı.... pahalı diye paslanmamasını beklememek gerek... tuzlu suya uygun veya hiç paslanmayacak türde ürünler de mevcuttur ancak siz leatherman den beklentilerinizi bence biraz daha makul boyutlarda tutun derim...:smiley:)) hali hazırda bir leatherman in vaatettikleri bence gayet tatminkardır...

hayır efendim paslanmaz bence paslanmaz çeliktir aama tabıkı bakımına dikkat etmek gerekir efendim sayın serhantek ben geçen gün leatherman wave aldım ve 2 gündür belımde çakılı bıçağı hariç hiç kullanmama gere olmadı teknık ıslerle ugrasmıyorsanız bence çokda gereklı değil..ama belkı arabanızda torpidoda durması size güven verebılır..kamp ıçınse cıdden pense çok gereklı elınızle tutamayacağınız bır nesneyı kıstırarak kavrayabılırsınız buda çok önemli..bunun yanında leatherman yerıne gerber daha ıyı sanırım amerıkan askerlerı gerber kullanıyor bıde içimdekı doğa programındeki serkan bey..bu insanlar bu isleri iyi bıldıklerı ıçın seçımlerıde ıyı oluyor..bunun yanında survivorman leatherman gharge kullanıyor ve gerçekten kullanıyor yanı çok büyük verım alıyor tesekkürler efendımm iyi aksamlarrrr

tesekkürler zoro bey.. paslanmaz çelik olsa bile kullanma göre paslanabılıyor sanırım..geçenlerde aldığım victorinox un rayma denılen aletının ucu yamuldu öyle çok zorlamada olmadı açıkçası..neyse victorinox türkiye temsılcisi olan eyüboğluna götürdüm ıncelemye aldılar sanırım kullanıcı hatasından kaynaklı rapor gelicek..eğer o tarz bır rapor gelmezse ücretsız değisim yapıyolar ötekı türlü ücrete baglı olarak istediğiniz parçayı alabılyorsunuz çokda pahalı diil sanırım leatherman ya da gerber için böyle bır durum söz konusu mudur yanı leathermanıda özgürce kullanıp zarar uğrayan parçaları ücretıyle temın edebılır mıyım ve bu parçalar çok pahalı mııdr?? siz değerli form uyelerıne saygılar sunarım

serhantek' Alıntı:
tesekkürler zoro bey.. paslanmaz çelik olsa bile kullanma göre paslanabılıyor sanırım..geçenlerde aldığım victorinox un rayma denılen aletının ucu yamuldu öyle çok zorlamada olmadı açıkçası..neyse victorinox türkiye temsılcisi olan eyüboğluna götürdüm ıncelemye aldılar sanırım kullanıcı hatasından kaynaklı rapor gelicek..eğer o tarz bır rapor gelmezse ücretsız değisim yapıyolar ötekı türlü ücrete baglı olarak istediğiniz parçayı alabılyorsunuz çokda pahalı diil sanırım leatherman ya da gerber için böyle bır durum söz konusu mudur yanı leathermanıda özgürce kullanıp zarar uğrayan parçaları ücretıyle temın edebılır mıyım ve bu parçalar çok pahalı mııdr?? siz değerli form uyelerıne saygılar sunarım

Leatherman bayileri kullanici hatasi da olsa kirilan bozulan parcalar ucretsiz degisiyor
İnceleme falan yok
Eskiden tum aleti degistiriyorlardi ama suistimal cok olunca yillar icinde bunu
Parca degisimine cevirdiler

türkiyede meydan av sanırım yanılıyor muyum??? kullanıcı hatası olmasına rağmen garinti vermeleri çok sasırtıcı ama çokda sevındınıcı pekı yurtdısından getirildiğindede aynı sıstem ıslıyor mu? çünkü arkadasımın paslanan leathermanını değistırmemısler..tesekkürler saygılar....

serhantek' Alıntı:
türkiyede meydan av sanırım yanılıyor muyum??? kullanıcı hatası olmasına rağmen garinti vermeleri çok sasırtıcı ama çokda sevındınıcı pekı yurtdısından getirildiğindede aynı sıstem ıslıyor mu? çünkü arkadasımın paslanan leathermanını değistırmemısler..tesekkürler saygılar....

Pas farli bir durum
Ama sorunda degil zaten
Bende de nokta nokta pas olmustu
Fren hidroligine yatirin tertemiz oluyor

zoro' Alıntı:
...bunun yanında survivorman leatherman gharge kullanıyor ve gerçekten kullanıyor yanı çok büyük verım alıyor tesekkürler efendımm iyi aksamlarrrr

Survivorman Les Stroud'un discovery'nin kendi sitesinde sorulan sorulara verdiği cevaplar var , orada kendisi Leatherman Wave kullandığını söylüyor. hatta benim de Wave alırkenki tercihimi etkileyen bi faktör buydu. linkteki dördüncü soru bahsettiğim.

http://dsc.discovery.com/fansites/survivorman/qanda/qanda.html

ayrıca ben de leatherman wave'e o kadar para verdikten sonra üzerinde pas lekeleri oluşmasını beklemiyordum ve ilk gördüğümde içime oturdu, fakat sonradan internette araştırınca bunun benden kaynaklı bi sorun olduğunu gördüm. araştırdığımdan öğrendiğim kadarıyla stainless steel dedikleri şey tamamen paslanmaz değil, paslanmaya dayanıklı. tamamen paslanmaz olması istendiğinde sertliği ve sağlamlığı azalıyor ve bu istenmeyen bir durum, o yüzden pasdan korumak için düzgün bakım yapılması gerekiyor. ben wd-40'la iyice sildikten sonra oluşan pas lekelerinin yüzde 90'ı yok oldu diyebilirim. şimdi de uygun aralıklarla yağlamasını yapıyorum. özellikle tuzlu su yakınında kullanıyorsanız daha çok dikkat etmeniz gerekiyor.

http://www.shop-for-leatherman-tools.com/maintenance.htm

gemiadami' Alıntı:
selam arkadaşlar
bir sorum olacaktı.

bıçak bileme doğru araçları,yöntemleri veya yöntemleriniz nedir ?
amerikadan çok eskiden bir buck marka çakı almıştım içinde kullanma kılavuzu ve bileme yöntemi vardı.
leadherman kullanmıyorum alan arkadaşlar açıklarmı içinde kullanma kılavuzu çıkıyormu bu konuya değiniyorlar mı.
su ıkı vıdeo bı fıkır verebılır dıye dusunuyorum farklı metodlarda var tabıkı burada celıge cok hasar vermeden zımpara yardımıyla basarıyla bılendıgı anlasılıyor

http://www.dailymotion.com/video/xd2d11_sharpening_lifestyle

yukarıdakı metodddakı bıleme tarzının tersı (bıcagı zımparaya surtme seklının tersı yanı bıcagı vıdeodakı gıbı dıstan ıce deılde ıcten dısarıya dogru zımparaya surtmek ) yapılırsa bıcagın cok daha keskın olmasının saglanabılecegı fakat korelmesının de daha kısa kullanımda gerceklesecegını okumustum

ilk olarak herkese selamlar..
ben 3 senedir Leatherman SURGE kullanıyorum. Leatherman alırkenne amaçla alacağınız önemlidir.
Leatherman Toolları bile kendi aralarında oldukca farklılıklar göstermektedir.
L.Toolların bazılarının bıçakları iç kısımdadır. yani bıçağa erişmek için toolu açmanız gerek. örn. CORE modelinde.
WAVE ve SURGE modellerinde bıçaklar dışarı kısımdadır ve tool açılmadan erişilebilirler.
Victorinox un Toolu ile Leatherman Toolu karşılaştıracak olursak, Victorinox un metali özel bir kaplamaya sahiptir ve Leatherman in metaline göre daha esnektir.
Bu kaplama Vic.toolun paslanmamasını sağlar.
Vic. çakısından Leatherman Toola geçecek kişiler için.. Leatherman Tool oldukca ağır.. ağır olmasının nedeni çeliğinin sertleştirilmiş çelik olması ve VIC. gibi esneyip kırılmaması. Eğer cebinizde taşımak için Leatherman düşünüyorsanız.. unutun.. VIC. çakıları size göre..
Tool alırken.. almış olmak için.. bulunsun diye almayın.. üzerindeki aletlere göre size en uygun olanı alın..
Tool/çakı alırken ne amaçla aldığınız önemli.. Leatherman Tool ile parmaktan kıymık çıkaramazsınız.. vic. çakı ile de posta kutusu açamazsınız ;)

pekı o zahan size tecrübelerınıze dayanarak bır soru:smiley: günlük hayatımda genelde masa basında çalısan yanı sahayla ısı olmayan bırım..soda açmak elma armut kesmek yada kumandanın vıdasını sıkmak tek aktıvıtelerım:smiley::smiley: buanlamda bana ne önerırsınız gerber clutch almıstın hıç ısıme yaramadı bıçağı çok yetersızdı
ama yınede ınsanın yanında ıse yarayabılecek umulmadık süprızlere karsı kullanabıleceğı bır aletın olmasını ıstıyor bu güven verıyor bana ne önerırsınız saygılarımla

serhantek' Alıntı:
pekı o zahan size tecrübelerınıze dayanarak bır soru:smiley: günlük hayatımda genelde masa basında çalısan yanı sahayla ısı olmayan bırım..soda açmak elma armut kesmek yada kumandanın vıdasını sıkmak tek aktıvıtelerım:smiley::smiley: buanlamda bana ne önerırsınız gerber clutch almıstın hıç ısıme yaramadı bıçağı çok yetersızdı
ama yınede ınsanın yanında ıse yarayabılecek umulmadık süprızlere karsı kullanabıleceğı bır aletın olmasını ıstıyor bu güven verıyor bana ne önerırsınız saygılarımla

size
http://www.victorinox.com/product/1/100/1000/1.4603
öneririm gündelik bütün işlerinizi görecektir :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR