LR Freelander

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan asker Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 266
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 123,482

Etiketler
Ynt: LR Freelander

yunus bager' Alıntı:
İç işelriyle alakalı bir durum :smiley: geçenlerde park yerinde disco 2 nin yanına park ettim biraz etkiledim sayılır iç işleride beğendi :smiley:

Güzel taktik. Malı (D2 alma fikri) satmak için önce talebi (içişlerinin D2 istemesi) yaratıyorsun.

3 yıl kadar kendi topladığım cj 5 imi kullandım 75 model di aracı Nuri erim Muhlis çağlı ikilisinden almıştım 1 laptop karşılığında :smiley: Türkiye şampiyonasında derece almış mekaniği mmükemmel bir araçtı denizlili bir arkadaşa sattım o da geçen yıl Türkiye şampiyonasında yarıştı aynı araçla, 1 yıl kadar 2005 model Rav 4 At extra bir aracım vardı otomatik vites 2000 cm3 140 bg onu satıp 2006 model freelander 1 aldım hse paket, işim gereği ki hafiryat ve inşaat işelri ile uğraşıyorum, hatta ataşehirde yapılan yarışın pist sponsoruydum ben hazırlamıştım, her 3 aracı da hem arazide hem asfaltta ve şantiye ortamında bizzat kendim kullanarak test ettim, Cj ayrı bir tür onu bir kenara bırakıyorum hiç bir araçla kıyaslanamaz bence ama Rav 4 ve Freelander arasında dağlar kadar fark var kesinlikle freelander daha başarılı bir araç çimde çamurda ( tabiki 50 cm çamurdan bahsetmiyorum) ve asfaltta daha iyi. tek eksiği direksiyon turunun az olması ve içerd kullanılan malzemenin özelikle plastiğin kalitesiz olmasıdır. Dün geç saatlere kadar forumdaki bütün mesajları okudum bu gün şantiyeye gidip çamura daldım hakikaten ben mi anlamıyorum yoksa bu alet gerçekten bu kadar kötümü diye yarın size resimlerinide çekip göndermeyi düşünüyorum geçtiğim çamur ve balçık havuzlarının, freelander a haksızlık etmeyelim elimizi vicdanımıza koyalım :smiley: bakım ve işletme maliyetlerine gelince , Rav 4 ün arka stepne koruyucusan 400 Tl verdiğimi hatırlıyorum içime oturmuştu fren balatalını 450 Liraya değiştirmiştim, öte yandan çok az çillenme olduğu için sunroofumu komple değiştiren ( aracım hala garanti kapsamında) kosifleri düşününce yorumları komik buluyorum, 2 kere periyodik bakım dışında servise uğramış değilim neresinde sorun varmış bu aracın onu da anlamış değilim, son olarak 2.0 td4 motorun performansı gayet taminkar bu yaz yapmış olduğum karadeniz turunda dağ bayır yaya falan her yeri gezdim 20 gün boyunca banamısın demedi kaputu bile açmadım. yakıt tüketimi de gayet taminkar 200-250 tl arası. Freelander verdiğim parayı sonuna kadar hakeden bir araç, almayı düşünen herkese tavsiye ediyorum.

Saygılar

jeep' Alıntı:
Sonuç olarak herkes kendi offroad şeklini bilip ona göre araç tercih etmeli.
aynen katılıyorum,
bütün tercihleriı özetleyen bir felsefi görüş olmuş,tebrikler

Eh, sanırım FL hakkında yeterince konuştuk. Ben şimdi gidip Jeep bölümünde "Patriot'tan hiç mi off-road aracı olmaz?" veya "Ağır off-road için Compass uygun mudur?" gibi birkaç konu açayım. Bakalım ne yorumlar gelecek? Merak ettim de :smiley:
Sonra da Toyota bölümünde "Rav4 mü Prado mu?" diye başlık açarım ;D

Son not ;
bu aralar gözümü 2006-2007 model düşük kilometreli hse paket Discovery e dikmiş durumdayım bunu da belirtmeden geçemiyeceğim :smiley:

nkurtkaya' Alıntı:
Eh, sanırım FL hakkında yeterince konuştuk. Ben şimdi gidip Jeep bölümünde "Patriot'tan hiç mi off-road aracı olmaz?" veya "Ağır off-road için Compass uygun mudur?" gibi birkaç konu açayım. Bakalım ne yorumlar gelecek? Merak ettim de :smiley:

Yorum yapmak için sabırsızlanıyoruz ;D

kunfi' Alıntı:
Son not ;
bu aralar gözümü 2006-2007 model düşük kilometreli hse paket Discovery e dikmiş durumdayım bunu da belirtmeden geçemiyeceğim :smiley:
kolay gelsin,ama fl 2 yi de denemediyseniz,deneyin derim

Sevgili KUNFİ

Yazdıklarınız RAV4 ile FL1 arasıındaki farkı çok iyi anlatmış,

FL1 HSE 2006 nın şantiye resimlerini bekliyorum

saygılar

nkurtkaya' Alıntı:

;D ;D ;D ;D Nejat senin kafa iyi çalışıyor valla ;D

1999 model fl almak istiyordum, ancak burda yazılanları görünce dehşete düştüm. aradığım şey arazi aracı falan değil, ailemle birlikte şehir içinde kullanabileceğim bir suv. bu araç için sorunlu denmiş sürekli, devamlı conta yaktığından falan bahsedilmiş.

1. sorum, bu araçla araziye çıkmasam yine sorun yaratır mı?
2. sorum, bu kadar sorunlu bir araç bir yıl içinde bana ortamala ne kadar masraf çıkartır? yolda bırakır mı?

son sorum, sizce 3-5 milyar fazla verip 2001 rav4 almak daha mı mantıklı?

teşekkürler.

clarib' Alıntı:
1999 model fl almak istiyordum, ancak burda yazılanları görünce dehşete düştüm. aradığım şey arazi aracı falan değil, ailemle birlikte şehir içinde kullanabileceğim bir suv. bu araç için sorunlu denmiş sürekli, devamlı conta yaktığından falan bahsedilmiş.

1. sorum, bu araçla araziye çıkmasam yine sorun yaratır mı?
2. sorum, bu kadar sorunlu bir araç bir yıl içinde bana ortamala ne kadar masraf çıkartır? yolda bırakır mı?

son sorum, sizce 3-5 milyar fazla verip 2001 rav4 almak daha mı mantıklı?

teşekkürler.

Dehşete kapılacak bir şey yok, her marka modelin kendine göre bir hikayesi var. sizde bu konuyu okuduğunuza göre artık durumu bilyorsunuz demektir, kimse size "abi süper gider", "az yakar" falan diye Freelander satamaz.

Sorduğunuz sorunuların cevabı alacağınız araca göre değişir, 1999 yorgun ve sııntılı muhtemelen sahibinide yormuş bir model alırsanız başka, ikinci araç olarak hafta sonları kullanılmış, yetkili servis dışına çıkmamış bir araç alırsanız başka. Ben 100 küsür binde motor kapağı açmamış bir araç yerine, 100 binin altında hali hazırda, conta, segman vs yakarak yetkili servisde motor yapmış bir model tercih ettim.

Bu arada FL ile "araziye çıkmak" deyince ben ailece pikniğe gitmeyi anlıyorum.

Ayrıca iki modeli dış görünüş olarakda karşılaştırmanız faydalı olur, Freelander bana göre daha spor duruyor.

freelander 1 biliyorsunuz camel trophy de kullanılmıştı,youtube da ilgili videolarını bulabilirsiniz,
siz hardoffroad yapmayacaksanız,bence kabiliyet olarak diğer softroader lar ile kıyaslanamaz,zaten yapılma amacı veya kullanım amacı bu değil,gerçi dışarıda modifiye edilmiş yarış versiyonları var,dakar yarışına katılanlarıda var
kabiliyeti dışında yakıt ve diğer hususlarını fazla bilmiyorum,ama bazı şeylerinde biraz abartıldığını veya bazılarının şansızlığına kurban olduğunu düşünüyorum,her modelin kusurları olmakta,en başarılılarında bile kronik sorunlar olduğu forumlarda yazılmakta
yurt dışında sınıfında en başarılı araç olduğuna göre buna göre değerlendirmek gerekir diye düşünüyorum,taşıdığı armaya sadık bir araç en azından
selamlar

slm arkadaşlar...bugün lr freelander 2 2.2 td4 test sürüşü yaptım..kısaca paylaşayım..landrover experince ın düzenlediği test sürüşü günüydü ve bende kendimi orda buldum..yer mountrain kemerburgaz çiftalandaydı( ki aralıktaki gezide bulunamayıp evde hüngür hüngür ağladığım o müthiş gezinin yapıldığı yer)..murat bey karşıladı ve kısa bir ön tanıtımdan sonra araziye çıktık..araç son derece sade idi ve yağmur olmamasına rağmen arazi yarı zor offroad sayılabilir düzeydeydi..standart asfalt lastikleri ben eşim ve 2.2 160 beygirlik canavar ile çıktık..araçta en dikkat çekici şey traction kontrol sisteminin mükemmel çalışmasıydı..standart lastiklerle bana mısın demeden yaklaşık 1.5 saat çamurun içinde gezindik ve gerçekten çok keyfliydi..dik inişlerde kullanılan sistem harika çalışıyordu ve gerçekten dışarıdan bakıldığında binek oto görünümlü land benden tam puan aldı...kendisini tebrik eder bu organizasyonu oluşturan arkadaşlara teşekkürü borç bilirim..eee tabiki bu araca sahip tüm landcileri de kıskanmadım desem yalan olur..keyfini sürün arkadaşlar...saygılar....

s a kardeşlerimin fikrine saygı duyuyorum diğer suv ve arazi taşıt markaları sorunsuz sanırım nedense hepde bu araca binmeyen tanımayanlar yorum yapıyo g4 challenge açın seyredin camel trophy 98 i seyredin,arazi dolaşması %50 lastik %25 sürüş %25 te cep meselesedir cebin sağlamsa al vur dağlara bak nasıl gidiyo.bende var 2.0 di 2000 model bazı eksikleri var onlarıda kendim üzerinde calışarak gideriyorum bu zamana kadar beni hiç batırmadı bir kerede yolda bırakmadı nede olsa land rover.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR