Meskun Mahal Dışında Koruma Amaçlı Tüfek Bulundurma?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan trek71 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 55
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 64,568
Ynt: Meskun Mahal Dışında Koruma Amaçlı Tüfek Bulundurma?

İrituz nedir ilk defa duydum,nereden temin edeceğiz,bu şekilde satılan fişekler varmı?

Etiketler

Kaba deniz tuzu da diyebiliriz.yani henüz öğütülmemiş tuz.Böyle sıkı hazır satılmaz kendiniz yapacaksınız.
Savunma amaçlı tüfegin namlusu sıfır şoklu olsun yani boru namlu.

Cevap için teşekkürler,Güzel fikir,kamp dışı konaklamalarda düşünülmeli...

Evet enteresan. Şimdi son olarak iki bilgi rica ediyorum:
1- Küçük kalibre, şoksuz dediginize bir örnek model verebilir misiniz?
2- Irituz dediginiz nasıl yapılacak? Fiseklere mi dolduruyoruz??

trek71' Alıntı:
Evet enteresan. Şimdi son olarak iki bilgi rica ediyorum:
1- Küçük kalibre, şoksuz dediginize bir örnek model verebilir misiniz?
2- Irituz dediginiz nasıl yapılacak? Fiseklere mi dolduruyoruz??
Av tüfeginin en küçük kalibresi anlamında 20 lik almanız size yeterli olur.Satıcıları gezip sorup sıfır şoklu olanını bulacaksınız.
iri dişli,kaba tuz,salamura tuzu gibi adları olan döğülmemiş deniz tuzunu alıp,fişek doldururken bunu saçmanın yerine dolduracaksınız.
Marka veremem ama gugul amcanıza sorarsanız sana uzun uzun anlatır herhalde.
Saygılar

İri tuz Kipa,Tansaş gibi marketlerde salamuralık yada turşuluk adıyla 3-5 kg ambalajlarda bulunuyor.Normal tuz tanelerinin on yirmi katı kadar büyüklükte,kolay erimeyen bir tuz.Biz araçlarımızda buza için ikişer paket acil durumlarda kullanılmak üzere,çift kat torba içinde taşıyoruz.İzmir'e kırk yılda bir kar yağar.Senede anca üç beş sefer karlı bölgelere gideriz.Bu güne kadar hiç ihtiyaç olmadı ama tedbir işte bulunduruyoruz.

Umarım kullanmak gerekmez ama bu tür bir fişeği kullanmak isteyenin kendisi yapması gerekir.Savunma amaçlı olacağından barut hakkını gerekenden biraz az koymakta fayda vardır.Yine de son derece tehlikelidir.Bilinçli olunmazsa karşıdakini kör etme riski vs var,haklıyken haksız duruma düşmek her zaman mümkün.Umarım kimse mecbur kalmaz.

ttogan' Alıntı:
Umarım kullanmak gerekmez ama bu tür bir fişeği kullanmak isteyenin kendisi yapması gerekir.Savunma amaçlı olacağından barut hakkını gerekenden biraz az koymakta fayda vardır.Yine de son derece tehlikelidir.Bilinçli olunmazsa karşıdakini kör etme riski vs var,haklıyken haksız duruma düşmek her zaman mümkün.Umarım kimse mecbur kalmaz.
Kendini korumak amacı ile bile olsa işin içine ateşli silah girince elbette tehlikeyide davet etmiş oluyoruz.Bunu inkar edemeyiz.
Kör etme durumu konusunda ise namludan ne çıkarsa çıksın bu durum teorik olarak vardır.Hiç bir zaman korkutacağın, durduracağın adamın belinden yukarıya doğru ateş etmeyeceksin.Ateş edilmek zorunda kalınırsa karşı tarafı sadece en az zararla durdurmak vazgeçirmek için küçük kalibre kullanıyoruz ki namludan az tuz çıksın,sıfır şoklu namlu kullanıyoruz ki namludan çıkan tuz kütlesi 1-2 metre ötedeki vatandaşa gidene kadar çok fazla dağılmasın vücuduna değdiğinde en fazla bir avuç genişliği kadar yayılmış olsun ki vucudunda, az tuz fazla yara bere açmasın hemde tuz istemediğimiz yönlere gitmesin.
Bir ateşli silah birisine doğrultulup tetik çekildiğinde haklı olduğunuzu ispat etmek son derece zordur.Ama yaralama aracı TUZ olunca eriyip gidiyor yaralama nın ateşli silahtan olduğunu ispat edecek delil kalmıyor.Ayrıca yaraların çok yüzeysel sıyrık gibi olması ve saçma yarasına benzememesi yüzünden vatandaşı sizin bir ateşli silahla yaraladığınızın ispatı çok zor oluyor,ispatlansada hakim tuz kullandığınız için sizin kötü niyetli olmadığınızı,kendinizi savunma amaçlı tedbir aldığınızı kolayca anlayıp serbest bırakıyor.
En güzeli hiç kullanmamak mecbur kalmamak.
Saygılar

Siz silah çekip ateş ettiniz tüfek vs. karşıdaki vatandaş size kötü niyetli yaklaşmış ya ondada silah varsa ki %90 vardır, üstelik içinde tuz yerine kurşun olan, o zaman ne olacak ? Merak ediyorum, Bunların hepsini düşünmek gerekmezmi ....

Varsayımlarla tedbir almayı konuşmaya kalkarsak sonuçta lastik tekerlekli zırhlı araç almaya kadar varırız.Mademki kötü amaçlı kişide silah olduğunu varsayacagız o zaman domuz avı şartlarını sağlayan tam otomatik av tüfegi alırız,daha vatandaş ilk göründüğü anda otomatik silahımızdaki bolca sıkıyı kafasına kafasına patlatırız anında öbür dünyaya adem babasının elini öpmeye gittiği için yanındaki olabilecek silahında bize bir zararı olmaz.Haaa bu arada tuzlar mı ne olacak eh onları da saldırganın delik kalıbına dökeriz kokmasın diye.
Burası gezip tozma, tatil yapma için kafa patlatanlarayardım sitesi ama şu yazdıklarımıza bakın sanki savaşa hazırlık tövbe tövbe.

Ben irituz meselesini sevdim kendi adıma. Aslinda şu filleri bayiltan cinsten dart atan tufekler de olabilir düşününce. Belki onun için ruhsata falan da gerek yoktur :smiley: maksat kimseyi öldürmek değil, tehlikeyi savusturmak

Sayın İnce999 buranın ne sitesi olduğunu görebiliyorum ( yardımınız için teşekkür ) beni anlamadığınızı düşünüyorum, kuru sıkı tabanca çekip karşıdakinde gerçek tabanca çıkıp hayatını kaybeden çok insan oldu. Öyle tüfek çekip bir insana doğrultup ateş etmek basit bir şey değil, karşıdaki insanın armut toplamayacağını anlatmaya çalışıyorum. Ayrıca savaşa gitmiyoruz elbette, namusumuza veya canıma kastetme niyetinde olan insan veya insanlardan bahsediyoruz. Doğayı seven ve onunla iç içe yaşamak isteyen bir insan isteyerek karıncaya bile zarar vermez.

Konuyu açarken polemik başlatmak istemedim. Sorularimin cevabını aldım, herkese teşekkürler

Ben silahi karavan icin degil de olasi İstanbul depremi icin düşünüyorum.

Eyvah eyvah :smiley: neyse ki bu sehir de daha uzun süre kalma niyetim yok :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,440
Kayıtlı Üye Sayımız
172,096
Kaydolan Son Üyemiz
R.K. o.oğlu

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR