Mitsubishi L200 Ciddi Düşünülecek Bir Makina

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ergin61 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 169
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 171,616

L 200 mü navara mı

• Kullanılan toplam oy
    205
Ynt: Mitsubishi L200 Ciddi Düşünülecek Bir Makina

4x4 L 200 de diff lock olayı Mete hocanın (Lökosit) uzmanlık alanına giriyor.

Etiketler

selimsarper' Alıntı:
4x4 L 200 de diff lock olayı Mete hocanın (Lökosit) uzmanlık alanına giriyor.
Öyle bir iddiam olmadı, olmazda.
Burada bu kadar usta offroadcı varken bana sorup öğrenmek düşer.
Hayırdır hocam 4x4 e merakmı sardınız?

gakyildiz' Alıntı:
Bu pajeroda da kullanılan 4 select sistemi. Bazı XJ ve liberty lerde de benzeri (select trac adı ile var, tercih edilen bir seçenek)
Hem 2 çeker hem de orta dif açık ve kilitli 4 çeker seçeneği çok iyi. Buzlu ve virajlı bir yolda orta kilitli 4 çeker yerine orta açık 4 çeker dönüşlerde daha az kayma riski sunar.

Hepsinden öteye arka %100 manuel kontrollü diff lock süper bir şey.
Fabrikaya sordum bu sistem tam olarak ne diye
Aracın şasisi içinde bir kompresor var siz onun sayesinde (kabindeki düğme onu açıp kapıyor) arkayı %100 kilitli yada açık olarak kullanabiliyorsunuz.
Cevabını aldım.
Ford ranger ve grand vitara kullanıcısı olarak hayran kaldım L 200 e (özellikle eski kasa magnum lara)
Özellikle Eski kasa magnumlara hayran olma sebebiniz nedir?
Onlarda super select 4x4 yok, birde beygir gücü daha düşük.

lokosit' Alıntı:
Özellikle Eski kasa magnumlara hayran olma sebebiniz nedir?
Onlarda super select 4x4 yok, birde beygir gücü daha düşük.

Evet bazı eksiklikleri var, bununla beraber bana daha hoş görünümlü geliyorlar bir de vergi avantajı var düşük modelde.

gakyildiz' Alıntı:
Evet bazı eksiklikleri var, bununla beraber bana daha hoş görünümlü geliyorlar bir de vergi avantajı var düşük modelde.

Piyasası inanılmaz saçmaladı eski kasa l200 lerin.
Yeni l200lerle aynı fiyatlardalar..

yeni çıkan araçlar nazikleştikçe daha çok saçmalar eski kasa l200 ler....

Bildiğiniz gibi yeni kasa L200 lerin 2010 modelleri longbed olarak çıkmaya başladı, arka kasaları daha da uzatıldı.
Bu durum bence aracını ticaret yapmak için tercih edenler harici kimseyi memnun etmedi. araba muza dönmüş
Temsa'nın buna acilen müdehale etmesi lazım ki hobi amaçlı 4x4 tercih edenler eskiden olduğu gibi L200e yönelebilsin,
Bana kalırsa bu kasa uzatma, insanların 2. el temiz kullanılmış kısa kasalara yönelmesine neden olucak.
Fiyatları sıfırından daha yüksek hale bile gelebilir temiz ve az km yapmış kısa kasaların.

Selamlar,
Uzun süredir araştırıp, Navara mı, Ranger mı, Hilux mı, D-Max mi diye kafa patlattıktan sonra sizlerinde burada yazdıklarından da pay çıkartarak 2008 model Magnum L200 ümü geçen hafta aldım. 10 günlük ölçtüğüm şehir içi 2 H de 9,5lt, 4H de 10,5lt yakıyorum ki bu cüzsede bir araç için hiç fena değil. Ralliart ın tüketimi çok çok daha fazla olur diye düşünmüştüm, ama öyle değil galiba. 2500 devir sonrası hızlanma gerçekten iyi.
Bakım için servise götürdüğümde Ralliart yazılımı güncellemesi yaptık dediler, ama bu güncellemenin içeriği konusunda bir açıklama yapmadılar. Bu konuda herhangi bir bilgiye ulaşan var mı aranızda.
Teşekkürler,

L 200 4X4 OTOMATİK ATSC MERAK EDENLER İÇİN;

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=73969.0

ACTIĞIM TOPİC İ İZLEYİN DERİM.

NE YANİ ŞİMDİ L200 ÇOK ELEKTRONİK DİYE SUYA GİREMEZMİYİZ????GİRSEK BİLE HERHANGİ Bİ SAKINCASI VARMI

T.V.K' Alıntı:
merhaba bendede yeni L200 var :( 1 sene olduu aldıgım asfaltta,kuru arazide harika hakkınıı yiyemem ama 4x4 gelince cokk canımm yandıı 2 defa sol akis kırdım (SAKARYADA 10 ARACI GECTİ)hep sol akis garanti karşılamıyo +arac 4 cekerde 6-7 defa takıldı her seferinde şanzıman indi neyseki onu garanti karşıladı.akis yuzunden ölumden döndum - 10 derece gece dağın başında kaldı allahtan şantiyem yakındı 2 saat karda yuruyerek şantiememe ulaştım..
ama allhı var kuru arazide ve asfalta harika.

bugün bizde sağ aksi elimize aldık ;D ;D ;D gözüm değdi kerataya atsc devrede ve ben bataktan çıkmaya çalışıyorum 8) işte kullanım hatası bu olsa gerek önde beni çeken araç asıldı ve sonuç hüsran allahtan asil kurtarıcımız vardı(vx80) sonuçta 4x4 girdiğimiz bataktan 4x2 çıktık ;) ;) neyse aracın sınırlarını öğrenmiş oldum hayırlısı olsun...

akis konusunda bana yardım edebilecek birileri varmı nasıl nerden temin edilir serviste değişsem çokmu pahalı olur aslında bu sorular yarin birbir netleşir ama ben şimdiden sorayım yardımlar için çok teşekkür ederim... :-* :-* :-*

Geçmiş olsun

L200 ün aksı tümü 2000 Tl civarı

Yarım yani iç bir kısmı da 900 civarı

Ben hem sol hem sağ kırdım
Birini serviste yaptırdım 900 e yarım var dedi.

Diğerinide Hurdacıdan 400 e alarak taktırdım normal ustama

Selamlar

merhaba bendede yeni L200 var 1 sene olduu aldıgım asfaltta,kuru arazide harika hakkınıı yiyemem ama 4x4 gelince cokk canımm yandıı 2 defa sol akis kırdım (SAKARYADA 10 ARACI GECTİ)hep sol akis garanti karşılamıyo +arac 4 cekerde 6-7 defa takıldı her seferinde şanzıman indi neyseki onu garanti karşıladı.akis yuzunden ölumden döndum - 10 derece gece dağın başında kaldı allahtan şantiyem yakındı 2 saat karda yuruyerek şantiememe ulaştım..

çok merak ettim ve öğrenmek için yazıyorum aks atsc devrede ve siz çıkmaya çalışırken nasıl aks kestiniz tahminim toyota sizi çekiyordu detay verebilirmisiniz.
aynı şekilde 6-7 defa şanzıman nasıl inme durumuna geldi şanzımana ne oldu ? ve -10 derecede dağ başında nasıl kaldı ? aks kesip kaldıysa nasıl aks kesti mümkünse bunlara detey verebilirmisiniz.
aks tamiri için servisten fiyat alabilirim isterseniz. indirimde isteyebilirim.

saygılar

selamlar

Bakım için servise götürdüğümde Ralliart yazılımı güncellemesi yaptık dediler, ama bu güncellemenin içeriği konusunda bir açıklama yapmadılar. Bu konuda herhangi bir bilgiye ulaşan var mı aranızda.
Teşekkürler

bende güncelleme yaptırdım sordum serviste bilmiyor bende hızlanma ve yakıt sarfiyatı arttı yükseklik göstergesi devamlı -0 - göstermeye başladı. ???

saygılar

[table][tr][td]BOZO' Alıntı:
Selamlar

merhaba bendede yeni L200 var 1 sene olduu aldıgım asfaltta,kuru arazide harika hakkınıı yiyemem ama 4x4 gelince cokk canımm yandıı 2 defa sol akis kırdım (SAKARYADA 10 ARACI GECTİ)hep sol akis garanti karşılamıyo +arac 4 cekerde 6-7 defa takıldı her seferinde şanzıman indi neyseki onu garanti karşıladı.akis yuzunden ölumden döndum - 10 derece gece dağın başında kaldı allahtan şantiyem yakındı 2 saat karda yuruyerek şantiememe ulaştım..

hocam diğer konu başlığında video linkini vermiştim tekrar vereyim http://www.izlesene.com/video/sivas-ta-dag-gezintisi/5144425 12.sn den sonra aracın nasıl battığı ve nerde takıldığımı göreceksiniz... yanlız hatalı yaptığımız birşey daha var farkında iseniz toyota beni (L) şeklinde çekiyor sağdan sola doğru bir asıldı olmadı 2 asıldı olmadı 3 asıldı sağ taraf hafif kalktı ve yere düştü ben bu arada gaz veriyordum düşme anında küt gitti neyse çıkmasını bulduk komple aksın aldık taktık diğer tarafıda kontrol edelim dedik diğer tarafın akis başıda gitmiş elimizle sağa sola çevirdiğimizde hareket etmiyor neyse servisteki arkadaş ordan başka bitane getirdi onu taktık şuan ufak denemeler yaptım sadece sağa sola dönüş ve orta kilit kilitliyken çatır çutur ses yapıyo ama şuana kadar kırılmadı... olayın özüne gelince servise gittiğimde sıra beklerken aracın altına yağ akmıştı ??? dedim bu ne iş usta adam bakacam abi dedi neyse biz yemeğe gittik geri döndüğümde abi yağ filitresi nerdeyse düşecek pozisyona gelmiş demezmi :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: dedim nasıl olur adam diyo hiç akıtmadımı şimdiye kadar tam sıkmamışlar dedim sabah akşam dikkat ederim parketiğim yerde 1 gr leke yok abi ben anlamadım gevşemişşti sıktım dedi... nazardeğdi açıkcası yapacak bişe yok gelen giden kapıda onasıl teker bu nasıl araba kaça aldın ladayı kaça sattın anan aşa baban yukarı olacağı buydu yoksa arabanın ne battığı yer batak nede akis kıracak bir araba yapacak bişe yok çok şükür filitre düşüp mootor yemekte vardı yada kaza yapıp pert olmakta buna şükür ama şuan akislerden gelen ses beni baya rahatsız ediyor eğer sağ sol takım halinde orjinal akis alabilirsem gayet rahatlıycam l200 le offroad yapmıycam ben 2 takım akis parasına bir niva alır anasını bellerim ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D L200 ede paşa paşa binerim inşallah yardım için çok sağolun ahmet hocam... ;) ;) ;) ;) ;)

çok merak ettim ve öğrenmek için yazıyorum aks atsc devrede ve siz çıkmaya çalışırken nasıl aks kestiniz tahminim toyota sizi çekiyordu detay verebilirmisiniz.
aynı şekilde 6-7 defa şanzıman nasıl inme durumuna geldi şanzımana ne oldu ? ve -10 derecede dağ başında nasıl kaldı ? aks kesip kaldıysa nasıl aks kesti mümkünse bunlara detey verebilirmisiniz.
aks tamiri için servisten fiyat alabilirim isterseniz. indirimde isteyebilirim.

saygılar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,459
Kayıtlı Üye Sayımız
172,114
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmetalp0666

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR