Motokaravan Içinde Atv Taşımak

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan barışözgür Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,269
valla yapmak istediğim karavandaki sorun offroad için bir alet, crf 250 düşünmüştüm hem ince hem hafif ama atv yi yatağın altına sokabilsek çok daha mantıklı olacak Burak arkadaşımızın 17 m3 lük aracı gibi bir araç şart hertürlü birşeylerden fedakarlık gözüküyor
aracın resmi veya örneği varmı acaba..?

Bu konuyla bir dönem baya ilgilenmiştim sizinle de paylaşayım gerçi çoğunu biliyor olabilirsiniz
birinci seçenek Ruslar' ın kullandığı 2*2 motorlar arkada fazla yer kaplamadan durabilir ama motoru temin etmesi zor.
F5a0f2ab0e2be68200ad01cbeac4551d

burada da videosu fikir verebilir

2 Motokaravanın en arka yatağının arkasına koyabilme arkadaşların dediği gibi tavandan aşağı inen yataklar mantıklı olacaktır ama maliyet tabi ki
bu resimde çekme karavan olduğuna bakmayın
D4392e77b58ed3b3f30fa0485484d7e2

3 Buna benzer olarak motokaravan arkasına yandan giriş mümkün mü bilemiyorum ama yaptırırken soracağım konulardan bir tanesi bu şekildegiriş
9b08a76471d1d41d44bfb87e33a891d6

4 Ayrıca çekme karavanda da şöyle seçenekler var dengeyi ne kadar bozacağı hakkında teknik bilgim malesef yok ama proje olarak söylüyorum
F4914987788c3188e713c1a328d4078d

20bb123a4b22d921191ca04e486bac53

benim karavanımda offroad işini bunlardan biriyle çözmek istiyorum.Getirilerini ve götürülerini herkes kendi yaşantısına göre tartmalı ona göre karar vermeli bagaj,denge,ağırlık,görüntü,yasal uyumluluk çerçevesinde karar vermeli ,bu arada asıl offroad işini güncel takip edenlerin takip ettiği ve ülkemizde de satışı başlayan ve motocaravan için en uygun çözüm aslında bu tabi ekonomik olarak karşılayabilenlere...
3feacfb0592101a31003eaec02853ec6

saygılar...

Selam Arkadaşlar.
Neden hep içeriye yerleştirmeyi düşünüyorsunuz. PSA Grubu gibi şasesi olmayan araçlar yerine, FORT veya DALLY gibi şaseli araçlar ile arkada taşımayı düşünmüyorsunuz.
FEMH73651
FEMH73651

Selam Arkadaşlar.
Neden hep içeriye yerleştirmeyi düşünüyorsunuz. PSA Grubu gibi şasesi olmayan araçlar yerine, FORT veya DALLY gibi şaseli araçlar ile arkada taşımayı düşünmüyorsunuz.Ekli dosyayı görüntüle 57965 Ekli dosyayı görüntüle 57965
cevap için teşekkürler
aslında çok güzel fikir,,, ve itiraf etmeliyimki psa grubu araçların şasesiz olduklarını bilmiyordum. sonuçta ticari ve ağır yük için üretilmiş .
bunuda öğrenmiş oldum

fakat

aynı yük taşıma kapasitesine sahip iki araç biri şaseli diğeri şasesiz... arkaya bu bağlantı yapıldığında nasıl bir fark oluşacaktır..?

ki şunuda belirteyim şu an kullandığım vitara şasesine yine atv ve motor taşımak için benzerini yapıyorum 2-3 ay içinde burdada yayınlarım :smiley:

Yapmak istediklerinizin hepsini denemis bir forum uyesi olarak size cevap yazayim: o atv'yi en fazla bir sene icinde degistirip daha buyugunu alacaksiniz :smiley: Sizi tatmin edecek boyutlardaki atv de bir motokaravana sigmaz. Sigarsa da karavanda yasam alani kalmaz. Ancak unimog ya da man L2000 tarzi bir araciniz olursa alt taraflarda bi yerlere koyarsiniz. Ama dedigim gibi kesinlikle su andaki atv'nin boyutlarina bagli kalarak planlama yapmayin. Romork ile atv, utv, motosikletin hepsini tasiyorum. Motokaravanin arkasina ceki demiri taktirip romorku onunla kullanmayi dusunuyorum. Ceki demirine yapilacak bir aparatla 100 kg'dan fazla tasimaniz saglikli degil. Ayrica bu aparat kisa olmali, bir atv tasiyacak kadar uzun degil.

Yapmak istediklerinizin hepsini denemis bir forum uyesi olarak size cevap yazayim: o atv'yi en fazla bir sene icinde degistirip daha buyugunu alacaksiniz :smiley: Sizi tatmin edecek boyutlardaki atv de bir motokaravana sigmaz. Sigarsa da karavanda yasam alani kalmaz. Ancak unimog ya da man L2000 tarzi bir araciniz olursa alt taraflarda bi yerlere koyarsiniz. Ama dedigim gibi kesinlikle su andaki atv'nin boyutlarina bagli kalarak planlama yapmayin. Romork ile atv, utv, motosikletin hepsini tasiyorum. Motokaravanin arkasina ceki demiri taktirip romorku onunla kullanmayi dusunuyorum. Ceki demirine yapilacak bir aparatla 100 kg'dan fazla tasimaniz saglikli degil. Ayrica bu aparat kisa olmali, bir atv tasiyacak kadar uzun degil.
cevap için teşekkürler
şu kesin tespite dayalıdırki aldığım hiç bir araç belli bir zaman sonunda beni kesmiyor
doğru fakat ...
şimdilik bununla idare etmeyi düşünüyorum ..
sanırım en sonunda bir römork almayı düşünüyorum
çadırda onun üstünde olacak bir dizayn sanırım en iyisi olacak

cevap için teşekkürler
şu kesin tespite dayalıdırki aldığım hiç bir araç belli bir zaman sonunda beni kesmiyor
doğru fakat ...
şimdilik bununla idare etmeyi düşünüyorum ..
sanırım en sonunda bir römork almayı düşünüyorum
çadırda onun üstünde olacak bir dizayn sanırım en iyisi olacak
tecrübeli atvcilerin çoğu aynı yollardan geçmiştir. zamanında laf dinlemedim ve 350'lik bir yamaha ile başladım. sonra 660'a yükselttim. sonra da çift silindirli bir 750'lik bir kawasaki ile bıraktım. 750'lik makine ancak aynalarını sökünce büyük bir minibüse sığıyor ve başka hiç yer kalmıyordu. bilmem anlatabildim mi :smiley: motokaravana sığacak bir atv'yi sadece kısa gezintiler için kullanabilir ve inanın 2 ayda sıkılırsınız. ulaşım aracı olarak da kullanmanız anlamlı olmaz, bunun için küçük bir motosiklet daha mantıklı olur. romork almaya karar verdiğinizde haber verin. bakarsınız ben farklı bir projeye yönelmiş olurum ve romorkum boşa çıkar.

tecrübeli atvcilerin çoğu aynı yollardan geçmiştir. zamanında laf dinlemedim ve 350'lik bir yamaha ile başladım. sonra 660'a yükselttim. sonra da çift silindirli bir 750'lik bir kawasaki ile bıraktım. 750'lik makine ancak aynalarını sökünce büyük bir minibüse sığıyor ve başka hiç yer kalmıyordu. bilmem anlatabildim mi :smiley: motokaravana sığacak bir atv'yi sadece kısa gezintiler için kullanabilir ve inanın 2 ayda sıkılırsınız. ulaşım aracı olarak da kullanmanız anlamlı olmaz, bunun için küçük bir motosiklet daha mantıklı olur. romork almaya karar verdiğinizde haber verin. bakarsınız ben farklı bir projeye yönelmiş olurum ve romorkum boşa çıkar.
darısı bizm başımıza 750 lik atv için :smiley:
römorku satmayı şu an içn düşünüyormusuz..?

Saniyorum bu aralar bosa cikacak. Cunku motokaravanda izin verilen azami agirliga yaklasmis durumdayiz. rzr 900'un agirligi aksesuarlarla 600 kg. Onu da cekerek karavani biraz daha zorlamak istemiyorum. Ozel mesaj atiyorum. Oradan konusalim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,440
Kayıtlı Üye Sayımız
172,096
Kaydolan Son Üyemiz
R.K. o.oğlu

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR