Motosiklet Taşıyıcı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ykamas Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 105
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 67,206
Ynt: Motosiklet Taşıyıcı

arkadaşlar benim yaptığım motosiklet taşıyıcısının resim ve ölçüleri,
daha sonra bu taşıyıcıya plakalık ve stop lambaları takılacak,

sağ taraf şase montajı, bu taraf stepneden dolayı işin zor kısmı,

[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]

sol taraf şase montajı,

SAM 0237bbb

SAM 0238XXX

SAM 0239bbb

SAM 0241BBBB

SAM 0240XXX

Etiketler

kullanmadığımız zaman tampon kadar yer kaplıyor

[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=5]

motosikleti sabitlemek içinde gidonun geldiği noktaya lastik takoz koyduk

[attachment=3]

gerdirme halatları için kancalar monte ettik,

[attachment=4]

SAM 0248bbb

SAM 0249bbb

SAM 0250bbb

DSC02216

Teknik izim

Sevgili "buralpdi",
Motosiklet rampasını ters koysaydın daha iyi olurdu diye düşündüm.
Kenarları yukarı gelirdi ve motoru indirip bindirirken yana kayıp düşme olasalıllığı engellenirdi.
İyi günler dileklerimle,

RÜZGAR' Alıntı:
Sevgili "buralpdi",
Motosiklet rampasını ters koysaydın daha iyi olurdu diye düşündüm.
Kenarları yukarı gelirdi ve motoru indirip bindirirken yana kayıp düşme olasalıllığı engellenirdi.
İyi günler dileklerimle,

önemli bir nokta, uyarı için teşekkürler :smiley:

Sayın Hüseyin Bey
Belki de tatildesiniz.Tatiliniz arasında eğer makinanızda mevcut ise EGM nün resmi yazısının bir örneğini de bana gönderebilirmisiniz?

hocam_100@yahoo.com

Levent Bey,paylaşım için teşekkürler.Bu uygulamanın proje çizimi ve sonrasında da ruhsata işletme mecburiyeti var mıdır ? ;D

yucel59' Alıntı:
Levent Bey,paylaşım için teşekkürler.Bu uygulamanın proje çizimi ve sonrasında da ruhsata işletme mecburiyeti var mıdır ? ;D

Cevdet bey'e sorduğumda gerek yok dedi hatta kendi karavanınıda bu şekilde kullanıyormuş, eğer ruhsatınızı almadıysanız ve proje çizdirecekseniz projede belirtin, yok ruhsat karavan ise biri bir şey diyene kadar kullanacağız :smiley:
kaza anında stoplarını görmedim denmesin diye plakalık ve stopları yapmak lazım, kendi stoplarını motor azda olsa kapatıyor (bilhassa sağ tarafı)
kısaca bu konuda net bir şey yok, biz sadece trafikteki yol güvenliğini bozmayacak şekilde tedbirimizi alarak bu taşıyıcıları yaptırmamız lazım

skill' Alıntı:
Sayın Hüseyin Bey
Belki de tatildesiniz.Tatiliniz arasında eğer makinanızda mevcut ise EGM nün resmi yazısının bir örneğini de bana gönderebilirmisiniz?

hocam_100@yahoo.com
Özür dilerim anlayamadım...

Levent Bey'in çalışmasından ilham alarak ben de biraz uğraşayım dedim :

Önce çeki demiri edinerek taktırdım (Aracımın muayene süresi olduğu için proje kısmını biraz erteledim.Proje işinin kalkmadığı söyleniyor, henüz TÜV'e soramadım ???)

Grnt002 1

Daha sonra üzerine taşıyıcının tutturulacağı bir tabla monte edildi.

Grnt003 1

Motoru taşıyacak kanal büktürüldü.

Grnt004

Yukarıdaki malzemelerin tamamı argon kaynağı ile birleştirildi.Motor üzerine çıkarılarak denenip galvanize gönderildi.İşin bitiminde resimleyeceğimden ötürü mükerrer olmaması için resimlemedim.

Kaynak işleri yapılırken,ustanın herhangi bir yeri atlamaması için yaklaşık bir saat kaynak işine çıplak gözle (Nasılsa argon kaynağı,bana bir şey olmaz abi durumları.Yuh olsun bana) nezaret ettim...

Neticesi, sabaha karşı 02.30 sularında üst komşunun yardımlarıyla GATA'da bir süre muayene ve tedavi :

Grnt000

Rahatsızlığımdan dolayı cumartesi motorun muayene randevusu yattı; biten parçayı alıp takamadım.Gerisi yarına kaldı ???

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,459
Kayıtlı Üye Sayımız
172,114
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmetalp0666

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR