NİHAYET : )) Kardeşliğe Bir Üye Daha Geldi : ))

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan euzlu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,840

euzlu

"YANOFF" KARS...
Yer
Kars/Trabzon
Defender'ime öylece bakarken kendimi boş boş sırıtır halde çok yakaladım bu gün : )))

[attachment=1]

1314200058570

1314200032146

1314200020091

1314200051581

1314200067971

Etiketler
Ynt: NİHAYET : )) Kardeşliğe Bir Üye Daha Geldi : ))

1990 model düz dizel ancak arka difransiyel ön difransiyelin aynısı ile değiştirildiğinden ciddi hız farkı yaratmış, inanmakta zorluk çekebilirsiniz ama düz yolda 130 km/saat sürati çok rahat gördüm daha da basmadım, arkamdan satın alma işlemine beraber gittiğimiz land cruiser süratimi telefonla ve şaşkınlıkla teyit etti : ))

gelelim araca;

kupa çok güzel toplanmış ve orjinal land rover metalik yeşili boyanmış,

jantlar orjinal Range Rover Jantı

Önde ve arkada spacer var 30'ar mm'lik,

hidrolik direksiyon,

arazi şanzımanı sorunsuz çalışıyor,

içi güzel yapılmış, koltuklar ve göğüs iyi durumda,

önde tampon çok güzel ve uzaktan kumandalı vinç var,

lastikler yeni sayılır, 238/85/16 Kumho AT,

arkada çalışma lambası ve çeki demiri var,

şase ilk toplanırken kumlanmış,

yürüyeni liftte incelendi, sorunu şu an için yok,

içinde teybi ve kolonları var ve son seste müzik dinlenebiliyor : ))),

kapı altlarında çok şık marşpiyeller var,

sunroof mevcut ama silikonlamışlar maalesef, yine de ışık mükemmel,

arka bagaj çok düzgün toplanmış,

dört teker disk fren,

ön tampon altı karter koruma mevcut,

göğüsteki elektronik göstergelerin hepsi çalışıyor,

orta kol dayama yerine yerleştirilmiş bir adet çorum kaloriferi mevcut,

tüm zemin baklava desenli aluminyum ile kaplanmış, altı temiz,

en önemlisi satan arkadaş bizim doğa koruma merkezindeki çabalarımıza değer veren bir arkadaş olduğu için çok keyifli bir alış veriş oldu ve bize gereken noktalarda yardımcı oldu.
Kendisine buradan ayrıca teşekkür ettiğim gibi belki biraz fazla ancak makul rakamlarda böyle bir aracı almış oldum, cümlemize ve bana Allah hayırlı uğurlu etsin diyorum,

bir kaç eksiğim var, onlarda; şnorkel, tavan sepeti ve onu üzerindeki lambalarla dal telleri ve en önemlisi de Sticker'lar : ))) merkezimizin stickerlerini yapıştıracağım gibi en büyük keyifi gezenbilir ailesinin stickerinde alacağım, elinde her türlü fazla sticker'i olan (özellikle dakar, İZ gibi dekoratif olan) varsa görüşelim : ))

ailemize ve cümlemize hayırlı uğurlu olsun : ))))

saygılar

Erdoğan UZLU

bu aradaaraç ile ilgili maceranın içerisinde sıksık telefonla rahatsız ettiğim ve desteklerini gördüğüm Iğdır'dan "Ata36" Tarık bey ile Kuzey doğa derneğinin bilimsel koordinatörü olan ve satın alma macerasını her kilometresinde Land Cruiser'i ile beni yollarda yanlız bırakmayan sevgili kardeşim Emrah Çoban'a ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum, o olmasa bu macera da keyifli ve bilinçli olmazdı diyebilirim, selamlar

(sanırım her yeni defender sahibi gibi bende de enerji ve mutluluk patlaması var : )))))) hem çenem düştü hem de bu saatte ayaktayım : )))).............)

alakasız dursa da önemli bir not eklemeliyim,

her ne kadar aşağıdaki metni ilanlar sayfasına vermiş olsam da, orada görülme olasılığının azlığı ve defender camiasının da işine yaraması kaygısı ile affınıza sığınarak buradan da tekrar etmek istedim, kusuruma bakmayın,

selamlar.

TAKAS için SPACER-FLANŞ

"elimde 50 mm lik kullanılmış ama hasarsız ve sağasağlam iki adet fazla flanş-spacer var, aracımda (defender) 30 mmlik kullanıyorum, bu ikisini 30 mmlik ve benzer durumda olanlar ile takas etmek istiyorum (yedekte dursun) , ilgilenen olursa özelden mesaj atsın, selamlar, kazasız belasız sürüşler dilerim"

hayırlı olsun güle güle kullanın inşallah

teşekkür ederim arkadaşlar.... cümleten kazasız belasız binmek nasip olur inşallah....

ilkakdeniz' Alıntı:
hayırlı olsun. diff kısmını tam anlayamadım?

toplayan mekanikçi arka difi çıkartıf yeni bir tane ön difi ters çevirip arka dif olarak monte etmiş, ustan bunun son süratte kazanım yapmak amacı ile yapıldığını ve işe bariz bir şekilde yaradığını söyledi, motorda yapılan modifikasyon çok daha ilginç : )))

işte benim hayellerim ve sonuç tebrikler. güle güle kullanın.

euzlu' Alıntı:
toplayan mekanikçi arka difi çıkartıf yeni bir tane ön difi ters çevirip arka dif olarak monte etmiş, ustan bunun son süratte kazanım yapmak amacı ile yapıldığını ve işe bariz bir şekilde yaradığını söyledi, motorda yapılan modifikasyon çok daha ilginç : )))

motora naapmışlar?? resımlı gorebılırmıyız?? duz dızele ne yapıldıgını cok merak ettım :smiley:

berk' Alıntı:
motora naapmışlar?? resımlı gorebılırmıyız?? duz dızele ne yapıldıgını cok merak ettım :smiley:

hocam şu anda il dışındayım, dönünce motorun fotograflarını buradan paylaşacağım, bildiğim kadarı ile benzinlinin üst kapak veya benzeri birkaç parçasını dizelin üstünde kulllanmış toparlayan usta, görünce sizler daha iyi anlarsınız, selamlar...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,128
Kaydolan Son Üyemiz
hayalperestt

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR