Nissan Patrol

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan zubi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 126
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 52,022

patrol offroad

• ARB

Kullanılan: 16 64.0%
  • İRON MAN

Kullanılan: 4 16.0%
  • SNAKE RACİNG

Kullanılan: 2 8.0%
  • PİAA

Kullanılan: 2 8.0%
  • OMP

Kullanılan: 1 4.0%

• Kullanılan toplam oy
    25

Etiketler

Ynt: Nissan Patrol

nissan avustralya sitesinde bizim sunroof klıma opsiyonlarımız gıbı vinc opsiyonuyla aracları satın almak mumkun.

PatrolCat' Alıntı:
Alper bey, merhaba;
iyisinizdir umarım..
sevgilerimle:smiley:
Selam Murat bey,
Çok iyi ve yoğunum bu aralar patrola binemediğim için pek kederliyim. Teşekkür ederim. Umarım tüm patrolcular bu aralar benim gibi değildirler.

arkadaşlar burada nissan motorları kotuymus gibi bir imaj olusmus..dikkatli incelenirse honda toyota mitsubishi gibi markaların 2005 yılına kadar prestijli ciplerinde ithalatı benzinli modelleriyle yaptıkları gorulur.eurodızel yaygınlasmaya baslayınca bu aracların son teknolojı dızel motorları ithal edilmistir.hicbirı marka kalıtesız mazotlu bır ulkeye arabasını sokmak istememistir nissan haric.nissan ise 4.2 turbosuz gibi eskı teknolojı motorları yerıne son teknulujı 3.0 yada 90 lı yıllarda 2.8 turbo dızel gıbı motorlarla turkıye pıyasasına gırmıs ve kotu mazota ragmen varlıgını surdurmustur.bugun 1998 den ıtıbaren uretımı baslıyan y 61 kasa patrollerın ılanlarına baktıgınızda 250 ıle 350 bın km lerde oldugu gorulur kı motor yapılmadan kotu mazotla bu kadar dırenebılmıstır arabalar..dunya nufusu 6.5 mılyar ve bızım cevremız kucuk bır kısmını olusturuyor ve kalan kısmında nıssan motorları gayet saygı goren motorlar tek kusurları rakıplerıne gore daha bıraz saf olması yada rakıplerının onlara gore tatlısu kurnazı olmaları..:smiley:

alper5005' Alıntı:
Selam Murat bey,
Çok iyi ve yoğunum bu aralar patrola binemediğim için pek kederliyim. Teşekkür ederim. Umarım tüm patrolcular bu aralar benim gibi değildirler.
Kolaylıklar dilerim Alper bey;
Patrole binememek nasıl bir duygu gerçekten anlayabiliyorum sizi..
Bende bu aralar gerçekten baya bir uğraş, emek ve zaman harcıyorum patrole ama binmek bahara nasibolacak umarım..
Sevgi ve hürmetlerimle..

equilibre' Alıntı:
arkadaşlar burada nissan motorları kotuymus gibi bir imaj olusmus..dikkatli incelenirse honda toyota mitsubishi gibi markaların 2005 yılına kadar prestijli ciplerinde ithalatı benzinli modelleriyle yaptıkları gorulur.eurodızel yaygınlasmaya baslayınca bu aracların son teknolojı dızel motorları ithal edilmistir.hicbirı marka kalıtesız mazotlu bır ulkeye arabasını sokmak istememistir nissan haric.nissan ise 4.2 turbosuz gibi eskı teknolojı motorları yerıne son teknulujı 3.0 yada 90 lı yıllarda 2.8 turbo dızel gıbı motorlarla turkıye pıyasasına gırmıs ve kotu mazota ragmen varlıgını surdurmustur.bugun 1998 den ıtıbaren uretımı baslıyan y 61 kasa patrollerın ılanlarına baktıgınızda 250 ıle 350 bın km lerde oldugu gorulur kı motor yapılmadan kotu mazotla bu kadar dırenebılmıstır arabalar..dunya nufusu 6.5 mılyar ve bızım cevremız kucuk bır kısmını olusturuyor ve kalan kısmında nıssan motorları gayet saygı goren motorlar tek kusurları rakıplerıne gore daha bıraz saf olması yada rakıplerının onlara gore tatlısu kurnazı olmaları..:smiley:

Güzel bir bilgi olmuş Murat bey ancak benim araç zaten 86 model ve inanın motor hala taş...
yani yeni nesil araçlar, turbo dizeller, teknolojik gelişmeler veya euro dizel kullanımı benim için söz konusu değil..
inanın birçok motor ustası direk 10 numara yağı bile çok rahat yakar bu motor diyorlar ancak ben böyle bir işe kesinlikle
karşıyım...

sevgili arkadaşlar benim size sormak istediğim iki araç arasında kaldım . Suzuki veya Patrol,
Aşağıdaki soruyu formun başka yerinde sordum , ama nissan hakkında yeterli bilgim olmadığından tekrar burada sizlerin arasında da sormak istiyorum.
Patrol bu ihtiyaçları giderir mi? Fiyat performans ve sonrası bakımları hakkında durum nedir? Saygılarımla...

( Arkadaşlar ; ailemle ön planda pikniğe çıkarım hadi babasından arada hafif offroad yaparım ya da araziye ava çıkarım.
(zaten alacağım ilk araç olacak bu yüzden tecrübe kazanasaya kadar sizler gibi sıkı offroad'u şimdilik yapamam herhalde) .
Ama memur insanım napalım bir kere alayım diğer amaçlara da hizmet etsin , eh araç da büyük ya tatile falan bununla çıkarım.Bi de bakarsın gideceğim yerde araziye falan girmek icap eder.
Ama yakıtın durumu belli fazla yakmazsa da iyi olur hani...vs....
)
bir de bu araç hakkında bilginiz var mı?
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-off-road-tam-donanimli-41397167/detay

bu araç hakkında bilginiz var mı?
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-off-road-tam-donanimli-41397167/detay
[/quote]

nrş' Alıntı:
bu araç hakkında bilginiz var mı?

Sn. nrş,
Bu aracı bizzat kendim gezenbilir festivalinde kullandım..
Kullanma sebebim ise daha çiçeği burnunda bir patrol sahibi olmamdı..
Gerçekten diri, heybetli ve bir o kadar da güçlü bir araç..
Yanlış hatırlamıyorsam üzerinde 4000cc benzin/lpg li bir motor vardı..
Sesi muhteşemdi..Sahibi Mustafa bey ile de tanışma fırsatım olmuştu..
Kendisi aracını çok seven ve iyi bakan bir insan..
Bildiklerim bu kadar..
Birde araçta havalı sistem yükseltme kiti vardı ben kullandığımda (Temmuz 2010 tarihinde)..
Araç içinden bir düğme ile 10-15 cm kadar kupa yükselebiliyordu..
sevgilerimle..

Sayın PatrolCat yorumunuz için teşekkürler.
Şimdiye kadar yapmış olduğum incelemelerde Patrol hakkında hep olumlu geri dönüşüm aldı. Aslında babam DSİ ' de çalışırken burada da arazi aracı olarak Patrol kullanılırdı ve bu taa o zaman dikkatimi çekmişti. Yalnız ülkemiz şartları malumunuz , bu işe girerken giderlerini de elbette göze alacağız ama bazen de doluya koyup alıyor mu boşa koyup dolduruyor mu diye düşünmek lazım...
Forumda ve çevremde Nissan hakkında pozitif düşünceler olduğunu belirttim ama hepsi bu kadar. Burada bile Patrol hakkında son tüketici bazında yeterli bilgi olmadığını düşünüyorum . Böyle araçlar alırken sonuçta dağda taştayız , lojistik konuları da araçla beraber değerlendirmek gerekiyor. Mesela ; yedek parçası nasıl , Türkiye genelinde servisi nasıl , yine ülkemiz şartlarında çok önemli durum olan yakıt harcaması ve yıllık vergi oranları nasıl ? gibi sorular daha da uzatılabilir.
İki ya da üç mesaj önceki sorumda belirttiğim gibi araç alma konusunda Suzuki düşüncelerim arasında ön planda olanlardan biri. Bunda da en önemli sebeb bu araçlarla ilgili desteği her şekilde bulmak çok kolay . Mesela Hatay'da grupta hiç Nissan yok . Bir ses gelse ya da bir arıza olduğunu hissetsem bilgi paylaşımı konusunda ivedilikle yardımcı olabilecek kimse çevremde yok. Yoksa açık yüreklilikle ifade deyim buradaki arkadaşlar Nissan'ın üstünlüğünü peinen kabul ediyorlar...

Sayın Nissancı arkadaşlar , İnşallah beklentilerimi genel anlamda anlatabildim. Yardımlarınız ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler...

equilibre' Alıntı:
merhaba arkadaslar.2001 model y61 3.0 dizel kullanıcısıyım.gunluk hayatta oldugu kadar hobı amaclı offroad gezılerındede aracımı keyıfle kullanıyorum ve cok memnunum.patrol4*4 adında bır avustralya forumunu takıp edıyorum tum kullanıcılara tavsıye ederım.3.0 motorları 400 bın km cıvarında sorunsuz kullandıklarını soyluyorlar ve ılk cıktıgı sene motorları yaglama kanallarındakı srundan dolayı gerı cagırıp yenılerıyle degıstırdıler.hıc sorun yasamadım..sılındır basına 4 subablı ıntercooler lı 4 sılındırlı bır motor.ortalama tuketımı 11 lıtre cıvarında.
arabamın onemlı bır avantajı sanzımanı..5 vıteslı otomatık sanzıman 1800 devırde 90 kılometre hızla seyrı mumkun kılıyor buda buyuk bı konfor ve ekonomı getırıyor.arazıde ıse dusunuldugu gıbı otomatık vıtes dezavantajı yok..hold secenegıyle ıstedıgınız vıteste takılı bırakabıldıgınız ıcın 3. vıtes agır devırde asagıya gecmeden surus ımkanı var ornek olarak.en begendıgım ozellıgı ıse yuruyen aksamı..arabanın yuruyen aksamı 1 e 1 eskı kasasıyla aynı yanı dusununkı 2010 yılına kadar kullanılmıs bı arabada arka ve on dıferansıyel kutusu aynı karpuzlu denılen tıpınde buda on dıferansıyele kılıt uygulamasını mumkun kılıyor kı basarıyla arb aır locker uygulaması yaptık mukemmel calısıyor.mesela yenı toyota vx 100 de yapılamayan bır durum..part tıme 4*4 ozellıgıyle aracı 4*2 kullanmak mumkun buda buyuk bı yakıt ekonomısı ve uzun omur demek..bakım masrafları cok cok dusuk sevıyede hatta botas ın 10 kadar nıssan patrol y61 ı benım servısıme geldıgı ıcın parca sorunuda yasanmıyor dıyebılırız..aracımın orıjınal tamponu fabrıka cıkıslı vınc tamponu yaanı basıtce uygulamasını yaptık ve ozellıkle kamplı kullanımda basıt bır uygulamayla ıcı yataga donusebılen bı arac olabılıyo...uzun lafın kısası kucuk bır butceyle zaten orıjınal olan arka kılıt on kılıt ve part tıme yapısı ıtıbarıyle on arka kılıtlenmesıyle mukemmel bı arazı kabılıyetı modern ve ekonomıklıgıyle ıyı bır sehır aracına sahıbım..hatta arka aksı govdeden ayıran yada govdeye sabıtleyen ve arabayı tırmanıslarda essız yapan stabılazatoruyle rakıpsız bı aracım oldugunu dusunuyorum.tum patrolculere sevgıler.

murat bey patrol unuza keyifli günlerde binmeniz dileğiyle. bu günlerde bende arıyorum umarım en kısa zamanda patroluma kavuşurum :smiley:

teşekkürler Uğur Bey . Yazıyı okumuştum ama sizin hatırlatmanızla farklı gözle yeniden okudum. İçereisinde oldukça açıklayıcı bilgiler mevcut. Araç seçme aşamasında olduğum için bana oldukça yardımcı oluyorsunuz teşekkürler...

nrş' Alıntı:
Sayın PatrolCat yorumunuz için teşekkürler.
Şimdiye kadar yapmış olduğum incelemelerde Patrol hakkında hep olumlu geri dönüşüm aldı. Aslında babam DSİ ' de çalışırken burada da arazi aracı olarak Patrol kullanılırdı ve bu taa o zaman dikkatimi çekmişti. Yalnız ülkemiz şartları malumunuz , bu işe girerken giderlerini de elbette göze alacağız ama bazen de doluya koyup alıyor mu boşa koyup dolduruyor mu diye düşünmek lazım...
Forumda ve çevremde Nissan hakkında pozitif düşünceler olduğunu belirttim ama hepsi bu kadar. Burada bile Patrol hakkında son tüketici bazında yeterli bilgi olmadığını düşünüyorum . Böyle araçlar alırken sonuçta dağda taştayız , lojistik konuları da araçla beraber değerlendirmek gerekiyor. Mesela ; yedek parçası nasıl , Türkiye genelinde servisi nasıl , yine ülkemiz şartlarında çok önemli durum olan yakıt harcaması ve yıllık vergi oranları nasıl ? gibi sorular daha da uzatılabilir.
İki ya da üç mesaj önceki sorumda belirttiğim gibi araç alma konusunda Suzuki düşüncelerim arasında ön planda olanlardan biri. Bunda da en önemli sebeb bu araçlarla ilgili desteği her şekilde bulmak çok kolay . Mesela Hatay'da grupta hiç Nissan yok . Bir ses gelse ya da bir arıza olduğunu hissetsem bilgi paylaşımı konusunda ivedilikle yardımcı olabilecek kimse çevremde yok. Yoksa açık yüreklilikle ifade deyim buradaki arkadaşlar Nissan'ın üstünlüğünü peinen kabul ediyorlar...

Sayın Nissancı arkadaşlar , İnşallah beklentilerimi genel anlamda anlatabildim. Yardımlarınız ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler...

Sevgili Nrş;
isminizi bilmediğimden bu şeklde hitap ediyorum..Kusura bakmayın..
Ben aracım ile ilgili herşeyi bir günlük vasıtası ile paylaşmaya çalışıyorum..
Bilginin paylaştıkça artan ve değerli olduğuna inanan birisi olarak sizinle de günlüğümü paylaşmak isterim..

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=44774.0

Umarım en yakın zamanda sizde bir Patrol sahibi olursunuz..
Karadeniz Ereğliden sevgi ve saygılarımla
Murat AYRAL

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR