Nissan Terrano II Hakkında Herşey

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan strom Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,526
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 721,646
Ynt: Nissan Terrano II Hakkında Herşey

arkadaşlar selam
öncelikle terrano kullanıcılarının bir arada yazışabileceği bir yer olması büyük mutluluk
ben terranoII TD 27 aracımı 16 şubatta ta aldım yaklaşık bir aydır kullanıyorumm ve şu ana kadar da iyiki almışım diyorum bir sıkıntı yaşamadım hatta küçük çaplı çamur deneyimi de yaşadımmm ben antalyadan osman bey gibi off road cu değilim ama aracımı test etmek için çamura girdim ama bir şeyi kaçırmışımki o da off road yapanlar asla tek olmuyor saplanıp kalınca yardım destek gerekli buna rağmen performan sını çok beğendim aracımın
çok zorlu yerler den çıktım 10 metre lik bir alanı geçsem çamurdan da kurtulacaktım ama acemilik telaş ve panikten sanırım saplandım traktör geldi çekti orda aracı çok zorladım hararert göstergesi biraz kıpırdadı ama hararet yapmadı siz tecrübeli arkadaşların yönlendirmeleri ile gerekli takviye ve değişiklikler le daha iyi performans alabileceğimi de düşünüyorum sanırım hafif yağ kaçırıyor aracım bu hafta ufak bir bakıma sokacağım sokmuş ken radyatörü de büyüttürsem de sorun yaşamadan çözsem mi diye düşünüyorum
ama bu arca ön ve arka koruma demirleri çok yakışıyor yasak diyorlar eğer yasak değilse nerden temin edeyim en uygun fiyata tavsiyeniz nedir yardımcı olursanız sevinirim ben istanbuldayım istanbuldan iyi bir usta tavsiye edecek varsa
inşaallah güzel dialoglar hatta arkadaşlıklar kurmak dileklerimle levent

12032010062

Etiketler

lewento1973' Alıntı:
arkadaşlar selam
öncelikle terrano kullanıcılarının bir arada yazışabileceği bir yer olması büyük mutluluk
ben terranoII TD 27 aracımı 16 şubatta ta aldım yaklaşık bir aydır kullanıyorumm ve şu ana kadar da iyiki almışım diyorum bir sıkıntı yaşamadım hatta küçük çaplı çamur deneyimi de yaşadımmm ben antalyadan osman bey gibi off road cu değilim ama aracımı test etmek için çamura girdim ama bir şeyi kaçırmışımki o da off road yapanlar asla tek olmuyor saplanıp kalınca yardım destek gerekli buna rağmen performan sını çok beğendim aracımın
çok zorlu yerler den çıktım 10 metre lik bir alanı geçsem çamurdan da kurtulacaktım ama acemilik telaş ve panikten sanırım saplandım traktör geldi çekti orda aracı çok zorladım hararert göstergesi biraz kıpırdadı ama hararet yapmadı siz tecrübeli arkadaşların yönlendirmeleri ile gerekli takviye ve değişiklikler le daha iyi performans alabileceğimi de düşünüyorum sanırım hafif yağ kaçırıyor aracım bu hafta ufak bir bakıma sokacağım sokmuş ken radyatörü de büyüttürsem de sorun yaşamadan çözsem mi diye düşünüyorum
ama bu arca ön ve arka koruma demirleri çok yakışıyor yasak diyorlar eğer yasak değilse nerden temin edeyim en uygun fiyata tavsiyeniz nedir yardımcı olursanız sevinirim ben istanbuldayım istanbuldan iyi bir usta tavsiye edecek varsa
inşaallah güzel dialoglar hatta arkadaşlıklar kurmak dileklerimle levent

merhaba

arazi performansını ben alırken bana göstermişlerdi baya korkmuştum çünki aracın içindeydim.:smiley:

aslında sizin model daha yeni gibi.bu modelde soğutma nasıldır bilmiyorum ama yaptırın bi radyatör kafa rahat olsun.. bence tüm 4x4 lerin daha büyük radyatörü olmalı.sonucu da yazarsanız sevinirim. ben radyatöre ilave ek fan da ekleyeceğim. ama henüz vaktim olmadı.

klima ve radyatör peteklerinin dıştan çamurla tıkanacağını hatırlatıyım. soğutmayı engeller. bi bakın temizlik isterse de sakın buraya tazyikli su tutmasınlar. bir çok araçta bu yıkamacılar yüzünden eğilmiş petek gözleri hava almayı engelliyor.

çok teşekkürler önümüzdeki hafta bakıma sokacağımm ön koruma demirleri ile ilgili ne tavsiye edersiniz yasak falan diyorlar ama çok yakışıyor araca ve uygun fiyata nerden temin edebilirim ilginize teşekkürler bir de usta tavsiye ederseniz çok mutlu olurummm

birde bu araca vinç de taktırsak nasıl olur tamam çok sık araziye çıkmıyoruz ama çıktığımızdada lazım olurr :smiley: tavsiye edeceğiniz bir usta veya link varsa şimdiden teşekkür ederimm

lewento1973' Alıntı:
birde bu araca vinç de taktırsak nasıl olur tamam çok sık araziye çıkmıyoruz ama çıktığımızdada lazım olurr :smiley: tavsiye edeceğiniz bir usta veya link varsa şimdiden teşekkür ederimm

koruma demiri muayeneden geçmeyebilir. vinç de geçmez .çeki demiri bile ruhsata işlenmesi gerekiyor diye biliyorum.bence bunlar herzaman gerek duyulacak şeyler değiller. bu ilk hevesle acele etmeyin.bizim araçlar zaten çok yere girip çıkıyor.

bence aracı bir müddet kullanarak , başka sorunları tesbit edip önce onları yaptırın.porya kilitleri randımanlı çalışıyor mu, yakıt tüketiminde fazlalık var mı,turbo, mazot pompası ,fren , baskı balata ,ne durumda.. sıcakta kullanın hararet olacak mı vs . mesela sıcakta hararet yaparsa önde hava girişini önleyecek aksamları zaten çıkarmak zorunda kalabilirsiniz. önce radyatörü büyütelim derim ben. hatta ilave fan da konulabilir. gene de siz bilirsiniz.

herşeye rağmen görüntüyü de değiştirmek isterim derseniz :smiley: arazi için aracı yükseltme kiti gerekmeden önden basitçe yükseltebiliyorlar. daha yüksek ebat lastikte takabilirsiniz.ben öyle yaptım. ayrıca eski amortisörleri adventure amörtisörlerle değiştirdim. standart halinden daha yüksek oldu.

hangi şehirdesiniz? usta için aynı şehirden birilerinin olması daha rahat olur.

merhaba öndeki demir arkada çeki demiri kesinlikle ruhsata işli olması gerekiyor bir kaza durumunda bu demirler varsa direkman suçlu oluyorsunuz ben çeki demiri taktırdım gerçi çok faydası oluyor yolda kalmışlara yardımdan tutun da ne varsa çekebiliyorsunuz (benimkide ruhsata işli değil

bilgilerinize

ruhsatında arazı taşıtı yazıyorsa tavan ,vinç, tamponlar ve yan basamaklar vizede sorun olmuyor ama çakı demiri ruhsata işli olması lazım..

Amur

vincin sorun olmadığından eminmisiniz,ben diğerlerinden vizeden geçtim ama vinç için ruhsata işletmek gerekiyor dediler.

terrano' Alıntı:
koruma demiri muayeneden geçmeyebilir. vinç de geçmez .çeki demiri bile ruhsata işlenmesi gerekiyor diye biliyorum.bence bunlar herzaman gerek duyulacak şeyler değiller. bu ilk hevesle acele etmeyin.bizim araçlar zaten çok yere girip çıkıyor.

bence aracı bir müddet kullanarak , başka sorunları tesbit edip önce onları yaptırın.porya kilitleri randımanlı çalışıyor mu, yakıt tüketiminde fazlalık var mı,turbo, mazot pompası ,fren , baskı balata ,ne durumda.. sıcakta kullanın hararet olacak mı vs . mesela sıcakta hararet yaparsa önde hava girişini önleyecek aksamları zaten çıkarmak zorunda kalabilirsiniz. önce radyatörü büyütelim derim ben. hatta ilave fan da konulabilir. gene de siz bilirsiniz.

herşeye rağmen görüntüyü de değiştirmek isterim derseniz :smiley: arazi için aracı yükseltme kiti gerekmeden önden basitçe yükseltebiliyorlar. daha yüksek ebat lastikte takabilirsiniz.ben öyle yaptım. ayrıca eski amortisörleri adventure amörtisörlerle değiştirdim. standart halinden daha yüksek oldu.

hangi şehirdesiniz? usta için aynı şehirden birilerinin olması daha rahat olur.

ilginize teşekkür ediyorum ben istanbuldayım
aracımın ön fren balatalarını değiştirttim iç lambaları ve farlara daha güçlü ampuller taktırttım
sol kapı camım yerinden oynamış tı rüzgar alıp ses yapıyordu onu yaptırttım sunroofun hava kanallarını temizlettirdim
yağ kaçağı vardı yağ filtresini değiştirttim yağ ilave ettirttim yağ damlatmasını giderttim ve bej rengi kaliteli lastik paspas koydurttum 500.-tl ödedim
radyatör için 4 kanallı için fiyat verecekler ama tahmini 600 diyorlar mış p.tesi fiyat netleşecek mevcut radyatörümde kaçak varmış zaten tamir olmuyor değiştirteceğim değişmişken 4 kanallı taktırıp cicalı fan yerine elektrikli fan taktırtsam diyorum ama 600 civarı da oldukça yüksek arkadaşlardan biri 4 kanallı radyatör için 500 gibi bir fiyat olduğunu adapazarında yarı fiyata yapılabileceğini yazmıştı birde sanırım osman abimiz di geçen sene yeni modellerde de 4 kanllı radyatör kullanıldığını ve 230 tl olduğunu söylemişti bu konuyla ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim birde ön koruma demiri ne 250 tl fiyat verdiler 2 yıl garantili ne dersiniz şimdiden ilgi ve alakalarınız için de çok teşekkür ediyorumm

4 sıralıya bi radyatörcü bana 500 dedi o da zaten yer ebatlarını ölçtü elindeki katalogdan fiyat baktı o şekilde getirteceğini söyledi.. adapazarında bir yerde yarı fiyat olduğunu da terrano kullanan biri söylemişti,bu bilgiyi de yazan bendim ama henüz vakit bulup araştırmadım. istanbulda daha çok seçenek vardır.

şimdiden 500 tl harcamışsınız. 4x4 kullananların ortak sorunu bu zaten. bu arabayla gidince daha fazla kandırılacaksınız. zaten önce arabaya bakıp sonra ne işle uğraşıyorsun diye sohbet arası bir soru gelirse bilin ki fazla ödeyeceksiniz. :smiley: araç pahalı olmasa da ikinci soru sağlama için soruluyor zaten. :smiley: şimdiye kadar nereye gitsem aynı şey olmuştur.

zamanında kendi başıma gelenleri düşündükçe sinirleniyorum sizin de aynı şekilde kandırılmanızı istemiyorum.

radyatörün eski olması iyi olmuş zaten değişecekse bari ona fazla ödeyin en azından önemli bir parça için masraf etmiş olursunuz. istanbulda trafikte sorun yaşamamak için önce radyatör ve fan derim ben :smiley: eski fan devreye giriyormu ona da bakın. zaten sürekli devrede sabit bir hızda döner ama bi süre sonra devreye girip daha seri dönüp açmıyorsa eski radyatör soğutamadığı için sürekli dönmekten o da bozulmuş olabilir.

koruma demirlerinden önce, sıcak hava da ve trafikte hararet sorunu yaşamamak için önceliği soğutma sistemine vermenizi tekrar tavsiye ediyorum. klima fanına manuel anahtar konabilir. ön konsole şık bir şekilde konulabiliyor. ben 20 tl ye yaptırdım. çok etkili olmasa bile küçük bir önlem olabiir.

arkadaşlar belki bilmeyen vardır ankara da ostim diye biyer var her türlü 2. el parça alabiliyorsunuz serviste bulunmayan fren telini orada buldum ve aldım parçalar çok ucuz

bilgilerinize

Selam arkadaşlar Mert ben istanbuldayım. 1,5 aydır falan takip ediyorum forumu. Aslında niyetim vitara 2.0 v6 almak ama kafama göre bi tane bulamadım. kafamda hiç yoktu ama fiyatın ucuz olması cezbetti beni. 2001 terrano II 2.7 150.000 km de araç komple boyalı muhtelif yerlerinde değişme boya var. Bunlara çok takılmıyorum önden darbeli taklalı bi araç olmasın yeter diyorum şasi düzügün ise benim için problem yok. Ama arazi vitesi yok dedi sahibi iptal etmişler .pek anlamadım ama 1500 tl masrafı var yapılır dedi. Henüz aracı ustaya göstermedim ama almayı düşünüyorum arazi vitesindeki arıza ne olabilir en önemlisi insan neden arazi vitesini iptal eder? böyle bir aracı siz olsanız alırmısınız fikriniz nedir değerli görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Yarın aracı ustaya göstermeye götüreceğim durumdan haberdar ederim sizi
tşkler.

mertbirincioglu' Alıntı:
Selam arkadaşlar Mert ben istanbuldayım. 1,5 aydır falan takip ediyorum forumu. Aslında niyetim vitara 2.0 v6 almak ama kafama göre bi tane bulamadım. kafamda hiç yoktu ama fiyatın ucuz olması cezbetti beni. 2001 terrano II 2.7 150.000 km de araç komple boyalı muhtelif yerlerinde değişme boya var. Bunlara çok takılmıyorum önden darbeli taklalı bi araç olmasın yeter diyorum şasi düzügün ise benim için problem yok. Ama arazi vitesi yok dedi sahibi iptal etmişler .pek anlamadım ama 1500 tl masrafı var yapılır dedi. Henüz aracı ustaya göstermedim ama almayı düşünüyorum arazi vitesindeki arıza ne olabilir en önemlisi insan neden arazi vitesini iptal eder? böyle bir aracı siz olsanız alırmısınız fikriniz nedir değerli görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Yarın aracı ustaya göstermeye götüreceğim durumdan haberdar ederim sizi
tşkler.
fiyatı nedir 2001 in?

bekocu' Alıntı:
arkadaşlar belki bilmeyen vardır ankara da ostim diye biyer var her türlü 2. el parça alabiliyorsunuz serviste bulunmayan fren telini orada buldum ve aldım parçalar çok ucuz

bilgilerinize
ostim de nerede? dükkan ismi nedir?

selamlar. uzun zamandır inceledeiğmi bir araba birçok artısı beni cezbediyor. yükseltme maliyetinin sıfır olması gibi.
terrano için sormak istediklerim var.

1. 10 cm yükseldiğinde devrilme gibi bir risk oluyormu?
2. 5 kapı düşünüyorum. 3 kapımı - 5kapımı tercih olmalı?
3. 33 lastik sanırım hiçbir oynama yapmadan takılıyormuş?
4. arkada lsd olduğu yazıyor. %100 diff lock tr de mevcutmu? yada havalı %100 kılıt bulunuyormu?

Saygılarımla

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,099
Kaydolan Son Üyemiz
Attorney58

SON KONULAR

Geri