niva akü boşaltma sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozkanyildiz24 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,325

ozkanyildiz24

Ana Kamp
Web
www.tumasreklam.com
selam arkadaşlar işten anlayanlar ilgilenirse sevirim
2001 lada niva aldım aküde sorun var diye kimseye göstermeden akü yü değiştirdim
aradan 15 gün geçti çalıştırmak istedim çalışmadı elektrikçiye götürdüm şarz etmediğini ve arcın aküden yediğini söylediler
şarz dinamosunu yaptırdım aradan 15 gün geçti ve aküde tık yok sanırım kaçak var
böyle bir sorunla karşılaşan varmı neden olur veya işin ehli bir usta tavsiye edebilirmisiniz
istanbul anadolu yakasındayım

18092010100

Etiketler
Ynt: niva akü boşaltma sorunu

Merhaba ;

Aynı sorun malesef benim LR Defender marka aracımda da vardı ( belki de hala var ) ..Oto Elektrik tamiri markaya göre değişir mi bilemem ama size Atatürk Oto Sanayi - Maslak 'ta Cesur Oto Elektrik'i önerebilirim..Soner Usta işinin ehlidir.. 0532 600 30 36

Saygılar

Cenk

Eğer sorununuzu hala çözemediyseniz Pendik Oto Sanayide Kaner Otomotive gidebilirsiniz.

mubagu' Alıntı:
Eğer sorununuzu hala çözemediyseniz Pendik Oto Sanayide Kaner Otomotive gidebilirsiniz.
Evet bende dediğiniz gibi yaparak karen oto ya gittim ama herhangi bir sorun bulamadık aküyü şarj a verdik bu arada aracı yapılması gerekenleri yaptırmak için orada bıraktım ilgi ve alaka için teşekkürler

Kondansatörü kontrol ettirin akü dolduktan sonra devreyi kapatması gerek şarj dinamo kömürleri,ni diyotları kontrol ettirin çıkış voltajını ölçtürün 12-14 volt değerde olması lazım

aracımın akuyu boşaltığında şarz dinamosunda sorun olduğunu gördük şarz dinomasını yaptırmıştım ama aküyü şarz ettirmemiştim sonra aküyü şarz ettikten sonra sorun kalmadı
ayrıca karen oto yu ben de çok tavsiye etmiştim ama dikkat edin işçilikte çok fazla fiyat yazıyorlar ayrıyeten pazarlığımızın dışında fiyat aldılar büssürü ıvır zıvır katıp yaklaşık pazarlığımızın dan hariç 60 tl daha para ödedim fiyat listesinde 400 tl parçalar filan tutuyordu 245 tl işçilik yazılmış benden demesi

Aracınızda kaçak kontrolü yapmanın en basit yolu kontak kapalıyken ve tüm donanımlar kapalıyken artı kutup başını yerinde oynatın eğer kıvılcım çıkartıyor ise bir yerden güç çekiliyor demektir. Bilginize

Akü Fiyatları' Alıntı:
Aracınızda kaçak kontrolü yapmanın en basit yolu kontak kapalıyken ve tüm donanımlar kapalıyken artı kutup başını yerinde oynatın eğer kıvılcım çıkartıyor ise bir yerden güç çekiliyor demektir. Bilginize
bilgi için teşekkürler kulağımıza küpe olsun

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,145
Kaydolan Son Üyemiz
compozer

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR