Off-Road Tipi Go-Kart Yapımı ??

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erthem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 111
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 197,160
Ynt: Off-Road Tipi Go-Kart Yapımı ??

bişey daha yapacagın bu iş gerçekten zamanlı stresli olacak emin ol ;D
ben sıkıntıya gelemem dersen bütcene gore hazır bi tane alacaksın
ama tabi ki en güzeli el emeği göz nuru ;D

Etiketler

Engins' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,

Aşağıda yapmış olduğum böceğin sitesi var.

http://www.portakal2007.blogspot.com/

Ayrıca Off-Road Başlığı altında "Buggy" adlı bir konu açtım.

Gelin bilgilerimizi paylaşalım kendimizi ve böceklerimizi geliştirelim

Sevgiyle kalın.

böceğinizi inceledim dikkatimi plaka çekti. Trafiğe kayıtlı sanırım. Bunu nasıl yaptınız?

merhaba ertem kardeşim. eski maillere bakarken off road tipi gokart yapmayı planladıgını gördüm. ne oldu yaptınmı? eger ankaraya yolun düşerse bir çayımı içmeye beklerim. bende butip şeylerle ugraşıyorum. kendime ait tam teşekküllü bir hobby atölyem var.lise yıllarımda su motorundan bir gokart, daha sonrada motosiklet yapmıştım. şu anda yapımı süren motorkaravanımdan ve restorasyonu süren 1956 ford victoria arabamdan vakit bulabilirsem tüm hazırlıklarını yaptım, gokart- mini otomobil formatında ekonomik bir arac yapımına başlayacağım.selamlar.

impesa' Alıntı:
merhaba ertem kardeşim. eski maillere bakarken off road tipi gokart yapmayı planladıgını gördüm. ne oldu yaptınmı? eger ankaraya yolun düşerse bir çayımı içmeye beklerim. bende butip şeylerle ugraşıyorum. kendime ait tam teşekküllü bir hobby atölyem var.lise yıllarımda su motorundan bir gokart, daha sonrada motosiklet yapmıştım. şu anda yapımı süren motorkaravanımdan ve restorasyonu süren 1956 ford victoria arabamdan vakit bulabilirsem tüm hazırlıklarını yaptım, gokart- mini otomobil formatında ekonomik bir arac yapımına başlayacağım.selamlar.

Cay Teklifinizi İlk Ankaraya Geldiğimde Değerlendirecem. Plan Proje Aşamasında Bayağı Yol Almıştım, ama Maaleseff araya Bir Ton İş Girdi, tırmanışlar, İş, Derken Sadece Maalesef Projede Kaldıı. Ama İlk Fırsatta Değerlendireceğim.

Yapmış Olduğuuz Projeleri Fotoğraflı Bir Şekilde Bizimle Paylaşırsanız Cok Güzel Olur. Cunkuu Ben Bu Konuyu Açtıktan sonra Bir Cok Arkadaş Bana Msn Ve Tlf La Ulaşarak Bilgi İstedi, Bendee Elımden Geldiğindce Bilgilerimi Paylaşmaya Çalıştım,

erdem bey merhaba ilgilendiğiniz araçtan bi tane ben yaptım. çok mükemmel bi alet oldu.umarım size fikir verir.[attachment=1][attachment=2]

iyavuz25@hotmail.com araçla ilgili tüm sorularınızda yardımcı olmak dileğiyle.

Başarılı Bir Çalışma Çıkartmışsınız Ortaya Tebrk Ederim.

sayın arkadaşlar ben bu konuştuğunuz vasıtaları zaten yıllardır üretiyorum.fastmotorspor.com adresine bir göz atın .sayfada iletişim icin adres ve telefon var.iş yerimede buyurun gelin burada aracları göre bilirsiniz.

merhaba ismail yavuz bey. güzel bir araç imal etmişsiniz elinize sağlık.
ancak benim endişem kullandığınız motosiklet motorunun aşırı hararet durumunda şişme yapması. sanırım rus malı ije motoru kullanmışsınız.(yanılıyor olabilirim) hava sogutmalı bir motor daha iyi olabilirmiydi acaba? yada kuvvetli bir fan eklense soğutmaya katkısı olurmu?
birde ofroad gokart tabiri bana 4çeker olması gerekir gibi geliyor. böyle bir çalışmanız varmı? başarılı çalışmalarınızın devamı dileğiyleşselamlar.

buradan erdem beyede seslenmek istiyorum. cevap çok geç oldu kusura bakmayın. söz ettigim projenin patenti ile birlikte teşvik alma düşüncesi var. burada fazla ayrıntı veremeyeceğim. ama ankaraya beklerim, aynı zamanda eski bir izci lideri olarakta pek çok paylaşılacak konu vardır. selamlar.

Sürat içinmi,arazi içinmi bir araç yapacaksınız? sürat içinse bir fikrim yok,bugy'ler işinizi görür arazi içinse;Hurdaya ayrılmış bir willy mekaniği ve 1600 cc bir motor,sizin kuracağanız şasi üzerine hem kolay hemde ucuz bir seçim olur sanki,Safranbolu'da bir arkadaş yapmıştı böyle bir bugy,2007 Lassa kompetus off-road oyunlarına katılan arkadaşlar hatırlayacaklardır..:D

selam bende bu tür bir araç yapmaya çalışıyorum henüz yeni başlamış sayılırım ve malzemeleri tedarik etmeye çalışıyorum bazı forum sayfalarına üye oldum ve biraz bilgi edindim... bu araçları yapmak için en uygun 150 cclik bir scoter motoru benim planım 2 kişilik amatör bir buggy yapmak tekerleklerini ise çapa makinası tekerleği yada atv tekerleği düşünüyorum eğer google de araştırırsanız bu konu ile ilgili bir çok forumla karşılaşabilir ve yardım alabilirsiniz
bu araçlardan piyasada satılan bir çok deişik türde var ve fiyatları 5000 ytl ile 15 000 ytl arsında deişiyor benim çıkardığım hesaba göre bu araçlardan yaklaşık 1500 ytl ile 2000 ytl arasında maliyeti olacak...
tahmini olarak...

--birmotorsiklet hurdası yada motoru: 500 ytl
--4 lastik ve jantları: 350 ytl
--şasede kullanmak için profil : 100 ytl
--fren tesisatı: 150 ytl
-- direksiyon: 25 ytl
--çıkma direksiyon kutusu 20 ytl
-- diğer giderler için ise 250 ytl
--işçilik ise 500-750 arası eğer kendi imkan ve yeriniz var ise birazda becerikli iseniz işçiliği
çok daha ucuza getirmek mümkün...

türkiyede yapılmış ve yapım aşamasında olan çok başarılı bir kaç örnek...

574741b703d843ce8d1a002dw7.jpg

99ac84594a524d16a3ff631lk2.jpg

y14bh3oe9.jpg

37417043498f4c0eaab7cb2ob2.jpg

http://img300.imageshack.us/img300/6623/rnekav3.png[img]
[img]http://img160.imageshack.us/img160/6781/075d342f86ab44e1802b709wq3.jpg
6c62cad44e9048a8bf1802bzx9.jpg

dsc01209uz2lu3.jpg

bd3bf57b47e04f92858e227jl5.jpg

bunlar sadece bir kaç örnek hiçbir ticari amacı olmadab sadece zevk ve kendi aracını yapmanın huzurunu yaşamak için yapılmış araçlar...

yksahin bey aramıza oncelıkle hosgeldınız, ofroad tipi gokart yapımında bılgılendırmelrınız için cok tesekkurler, umarım aracınızın yapım aşamasını bızımle paylaşırsınız,

99ac84594a524d16a3ff631lk2.jpg

arkadaşıda teprik ediyorum gercekten başarılı bir çalışma cıkartmıs ortaya

HOŞBULDUK ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM İSMİM YUSUF KENAN ŞAHİN BANA YUSUF DERSENİZ ÇOK SEVİNİRİM...

şu an yapım aşaması devam ediyor ben 2 kişilik bir araç düşünüyorum şasesi bu gün bitmişti aslında ama şasesini çok geniş olduğunu düşünerek biraz daraltmaya karar verdik ... bu araçları yapmak aslında zevkli ve takım olduğu sürece kolay fakat araca takılacak malzemeyi bulmakta sıkıntı çekiyorum biraz ... tekerlekleri çapa makinesi tekerlekleri var bilirsiniz onlardan düşünüyorum biraz heybetli dursun diye bu gün150 cc lik hurda belgeli bir scoter motor ile pazarlık yaptım ve büyük ihtimalle ayın 15 inde parasını ödeyip alacağım... araç biraz toparlanınca fotoğraflarını ve gelişmeleri size aktaracağım teşekkürler... bu arada aynı araçtan amcam daha önce yapmıştı onunda bir ara fotoğraflarınıeklerim aslında amcam çapa makinesine römörk takarak köyde kullanmak amaçlı yaptı istediğinde çapa makinesi istediğinde ise ufak çaplı bir kamyonet olarak kullanıyor...

sahın bey bu go kart işini bende cok hesapladım planladım fakat bir türlü toparlayamadım benim düşündügüm arac tek kişilik zincir tahrikli ve 4X4 olacak şekilde düşünmüştüm bunun içinde 750cc lik honda motosiklet motoru düşündüm geniş salınımlı ve hafif süspansiyon sistemi ile de birleştikten sonra tam bir arazi örümcegi olacaktı gerci hala düşünüyorum ilk fırsatat bunu yapacam kısmet olursa

reis28' Alıntı:
sahın bey bu go kart işini bende cok hesapladım planladım fakat bir türlü toparlayamadım benim düşündügüm arac tek kişilik zincir tahrikli ve 4X4 olacak şekilde düşünmüştüm bunun içinde 750cc lik honda motosiklet motoru düşündüm geniş salınımlı ve hafif süspansiyon sistemi ile de birleştikten sonra tam bir arazi örümcegi olacaktı gerci hala düşünüyorum ilk fırsatat bunu yapacam kısmet olursa

750 CC bir motor çok fazla büyük olur bu araç için özellikle birde tek kişilik yapacaksanız en ideal 150 cc lik bir motor ama yok güçlü olsun derseniz 250 cc lik bir motorda aradığınızı bulacaksınız benim gayem sadece arabayı yapmak ve gezmek deil benim asıl gayem arazide ekonomik fiyata gezmek dolaşmak 150 cc lik bir motor 40-50 kuruş felan yakıyor ve bence fazlası ile yeterliinşallah kısa zamanda videolarını eklemek nasip olur... şöyle bir şey daha var bu aradı sadece yapmakta yetmez kullanacak yer ve barınak lazım aracın kesinlikle trafiğe çıkması yasak ama ben ankaralıyım ve köyüm (yenimahalle yuva köyü) ankaraya çok yakın olduğu için orada kullanmak istiyorum...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,451
Kayıtlı Üye Sayımız
172,104
Kaydolan Son Üyemiz
onur57

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR