Off-Road Tipi Römork Nasıl Olmalı?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dron Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 65
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 36,153
Ynt: Off-Road Tipi Römork Nasıl Olmalı?..

[attachment=1]

bir de böyle bir şey var

CruiserNubianDessert

Etiketler

O ne öyle askeri muhimmatmı taşıyor.. :smiley:

defender ım için 1 yıll once ön vinç ve arka çeki topuzunu ruhsata işlettirmiştim şimdi arka vinç i ruhsata işletmek için çalışmalara başladım plan tadilatı yapıldı yanlız çeki topuzunu işlemek istemediler nedenide yeni gelen genelge. buna göre geçiş üstünlüğü ve acil yardım araçları hariç çeki demiri taşıyamaz mış. DEFENDER dan daha çok geçiş üstünlüğü olan vede yardımcı tabi araç tanımıyorum :smiley: şaka bir yana ben ruhsatıma zor bela işlettim allahtan işlem başlangıç tarihlerim ve proje onayım bu genelgeden önce aslı astarı nedir ? bilemiyorum amma araştırmakta yarar var.

Bülent bey benim defin çeki demirini geçen hafta işlettim bir şey demediler bana.

Şimdi sıra on vinçte bu konuda biraz tecrübelerinizi paylaşabilirmisiniz?

Ben kendi yapım römork kullanıyorum.100-1200kg arası yük koyuyorum helozonlular arı taşıması yapıyorum.yeri geldimi lastik takozlara oturana kadar kum vb. yükleme yapıyorum. arazide gezmek için yüksek yaptım tam yüklü iken bile 50 cm yüksek gidiyor.sürtme bile yapmıyor.bence 750kg kadar helezonlu,750 1500 makaslı ve frenli olmalı.

Grnt010gtdpgw

ufak helezonlu max.750kg 13inç 185.75.13 lastikli isteğe göre tekerleklere çamur kazıma aparatı yapılabilir.

Grnt028

Grnt018apgwd

Grnt028

Vakyiyle romork yaptırdım... 750 kg sınırına kadar fren ve yasal-resmi işlem gerekmiyor ama çeki kancasının orjinal ve işli olması şartıyla...
http://nivatr.com/nivaForum/index.php?topic=556.15

Şimdi olsa 2. elini yarı fiyatına bulurdum diye düşünüyorum :smiley:

Bu konuda dünyada en iyi firma , Süspansiyon sistemi patentli.

http://www.youtube.com/watch?v=oa4BgNF8eKQ&feature=player_embedded

Videodaki bu römork bana kalırsa bayağı bir ağır. 100-200 kg. ağırlıkta olan bir römork o yollarda top gibi sıçrar.

Volk' Alıntı:
hocam aslında benm aklımda şöyle bir fikir var 130 sw yapılabilir tabi türkiye de yapılabilirmi bilmiyorum
1995 land rover defender 130 station wagon 353
http://www.4x4offroads.com/1995-land-rover-defender-130-station-wagon.html

istanbul güven oto sanayinde Ünal Usta 110 dan tenteli 90 lık yapan adam 130 dan sw de yapar herhalde :smiley: benimde aklımda böyle bişey vardı arazide sorun olur karnı değer dediler sanki hiç çamurdan çıkmaz gibi ben de 110 aldım :smiley: olur olmaz değil bir 130 birde kupaya bakar sanırım.
römorkun dez avantaşı var da avantaşı kampı kur tüm malzemeyi kilitle araçla yakın yerleri dolaş yüksüz geniş geniş (tabi biri takıp götürmez se :smiley: )

çekisi ters değil o arka taraftaki dengeleyici sehpa olarak kullanılıyor.büyük ihtimalle römork telsiz aktarıcısı yada ölçümler için kullanılan bişey ki içindeki elktronik cihazlar ve anten bunu ifade ediyor bana.

Bu da römorkumün %30 eğimli buz kaplı rampadan 4 tekerlek zincirli olarak tırmanıp eskavatöre mazot taşıdım resmi

DSC03486qw

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,474
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR