Orçun Usta'dan Tahoe makas kavisi ve ofsetli jant uygulaması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan interprete Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 33
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,890
Ynt: Orçun Usta'dan Tahoe makas kavisi ve ofsetli jant uygulaması

şahsi görüşümdür : bu araç asfalttan dışarı çıkmasın hatta mümkünse asfaltta dahi gezmesin hem sürücüsü için hem diğer sürücüler için bir tehlikedir. bu düşüncelerim sadece arka makasların altına yapılan takozlardan ötürüdür. Böyle bir şekilde yükseltme yapıldığına inanamıyorum. Ustasının da ustalığından şüphe ediyorum.

Etiketler

Arkadaşlar isteyen istediği aracı istediği şekilde ve istediği ustaya yaptırır ve burda da sergiler . Bizde saygı sınırları içerisinde eleştiri yada beğenilerimizi yaparız. Ama bu sınırları geçmemenizi rica ediyorum.

Takoz yüksekliği 10 cm olarak, ben Suburbanda uyguladım ve sorunsuz kullandım.Ancak birkaç hafta ara ile U civataları sıkmak gerekiyordu.Bu ölçü cidden iddialı.Sonuçları paylaşırsanız sevinirim.

Tempus' Alıntı:
Arkadaşlar isteyen istediği aracı istediği şekilde ve istediği ustaya yaptırır ve burda da sergiler . Bizde saygı sınırları içerisinde eleştiri yada beğenilerimizi yaparız. Ama bu sınırları geçmemenizi rica ediyorum.
Kürşad bey, sizinle aynı kanaatteyim.

orçun usta yine harikalar yaratmış

yavuz-çelikel' Alıntı:
Takoz yüksekliği 10 cm olarak, ben Suburbanda uyguladım ve sorunsuz kullandım.Ancak birkaç hafta ara ile U civataları sıkmak gerekiyordu.Bu ölçü cidden iddialı.Sonuçları paylaşırsanız sevinirim.

ben esas bu kadar makas ve makas üstü takoz yükseltmede amortisörlere ne yapıldı onu merak ediyorum

Tempus' Alıntı:

meczup kelimesini kendim için kullandım kürşat bey

Kesinlikle aracın sahibine tek kelime etmedim sadece ustaya lafım sözüm. İsteyen istediği gibi yükseltmekte ve hangi ustaya gideceğinde özgür olabilir ama gezenbilir.com da aracının yapılışını koyduğuna göre fikirlere ve önerilere açıkdır sanırım. Ben jeep yükseltirim diyipte bu şekilde bir yükseltme yapıyorsa o USTA. Ben onun USTALIĞINDAN şüphe ederim ve chevrolet veya herhangi bir marka 4x4 sahibi offroad ve yükseltme işlemlerinden anliyan kime sorarsanız sorun benim cevabımın aynısını verirler. Keşke bu başlığı Garage bölümüne taşısanız da ordan fikir ve yorumları alabilseniz.

Bakalım Orçun Kardeşimiz son sözü ne zaman söyleyecek.
Biraz sabır arkadaşlar,

TeMu' Alıntı:
Kesinlikle aracın sahibine tek kelime etmedim sadece ustaya lafım sözüm. İsteyen istediği gibi yükseltmekte ve hangi ustaya gideceğinde özgür olabilir ama gezenbilir.com da aracının yapılışını koyduğuna göre fikirlere ve önerilere açıkdır sanırım. Ben jeep yükseltirim diyipte bu şekilde bir yükseltme yapıyorsa o USTA. Ben onun USTALIĞINDAN şüphe ederim ve chevrolet veya herhangi bir marka 4x4 sahibi offroad ve yükseltme işlemlerinden anliyan kime sorarsanız sorun benim cevabımın aynısını verirler. Keşke bu başlığı Garage bölümüne taşısanız da ordan fikir ve yorumları alabilseniz.

Öncelikle mesajım kimseyi hedef almamakta yada kimsenin savunmasını yapmak amaçlı yazılmamıştır baştan belirtmek isterim.

Temuçin bey, Makas altına takoz koyan ustanın ustalığını sorgulamaktaki şüphelerinizi bana açıklayabilir misiniz ? Dünyada çok yaygın olarak uygulanan bir yöntemdir ve işin içine ciddi yükseltme girdiğinde eğer ki çoook uzun makaslar bulunupta kavis verilerek yükseltilmeyecekse yapılan standart uygulamadır.Hatta bazı orijinal yükseltme kitlerinde bile takoz çıkmaktadır.

Önemli olan takozu koyup koymamak değil, takoz koyduktan sonra o takozun oluşturabileceği olumsuz yönleri nasıl ortadan kaldırabileceğini sorgulamak.

Açıkcası benzer bir işlemi kendi aracına uygulayan birisi olarak, yorumunuz beni rahatsız etti.Eğer varsa bir bildiğiniz şimdiden bize de söyleyin de bizde yanlış bildiğimiz yoldan yol erkenken geri dönelim.

Öncelikle kolay gelsin difransiyel açısı nasıl olacak ve ön düzeni o ayara nasıl getirilecek merakla bekliyorum .

pancarmotorcu' Alıntı:
Öncelikle kolay gelsin difransiyel açısı nasıl olacak ve ön düzeni o ayara nasıl getirilecek merakla bekliyorum .

hasan bey artık tartışırken dahamı dikkatli olalım.14 lü modifikasyonu var galiba direksiyonda

Sevgili arkadaşlar fotolar araç bitti, işte böyle yükseltildi diye konmadı. Sadece araca uygulanacak modifiyenin ve yüksekliği konusunda fikir verme amaçlı paylaşıldı. Şu anda başlangıç aşaması ve yapılan işler arka tarafın sadece %10'unu teşkil ediyor.. Bu arada, Servisimiz tarafından yapılıp sahibine teslim edilmiş araçların işlevinden şüphe eden kim varsa şüphe duyduğu aracı sahibiyle birlikte servisimize çağırıp, istenilen her türlü araziye menuniyetle gitmeye hazırız.. Lütfen bilgi ve fikir paylaşımı yapılan bu başlıklar altında polemik ve sanal atışma ortamı yaratmayalım.. (İddialarında internet başında adı gibi cesur olan varsa hodri meydan buyursun araziye.. 7/24 0532 65 888 65 Orçun Usta) Ayrıca şunu da bilmenizi isterim ki bilgi paylaşıldıkça artar ve her zaman akıl akıldan üstündür.. Mekanik bilgisi ve tecrübesi olsun veya olmasın acımasız eleştiri ve yargıda bulunan her kim varsa, buyursun adresimize gelsin yapım aşamasındaki veya bitmiş araçların başında konuşup tartışalım. Haklı oldukları nokta çıkar ve şöyle yap daha iyi olur dedikleri bir detay yakalarsak kendilerine şimdiden teşekkür ederiz.. Bu işe gönül vermiş tüm dostlara kazasız belasız, bol çamurlu engebeli offroad dolu günler dileriz. OFFROAD GARAJI - Orçun Usta

Grnt2504

Grnt2201

tyt.fan' Alıntı:
ilginç bir çalışma,eskiyen orçun usta ve telefon numarası yazısı yerine site izleyicileri aramızda para toplayıp yenisini koyalım.örgütsel dökümanların arasında eski yazı fazla dikkat çekmiyor

her konuda ilginç mesajlar tebrik ediyorum. sizin mesajlarınızı zevkle okuyorum. ;D

orçun bey,sizin eserleriniz benim gibi sanattan anlamayanlar için çok sürrealist.benim gibi eserlerinizi anlamayan sayısıda az değil gördüğüm kadarıyla.birkaç müridiniz dışında O.K. diyene rastlamadım.araçlarınız ve müritlerinizi geçen yıl bir beyoff etkinliğinde görmüştüm.hala devasa sticerlar ınız gözümün önünde.rahleyi tedriyenizden geçen bir tek araç sanırım çıkmıştı er meydanına.5.9 homurtusu dışında 3 km gibi inanılmaz süratiylede gönlümüzü aldı.çalışmalarınızda başarılar uçuşlarınızda muaffakiyetler dilerim.yükselmeye devam istikbal göklerdedir.ama son söz olarak özlü bir atasözümüz derki "boyu değil işlevi önemli".
halep ordaysa (offroad garajı) arşın burada (göktürkteki isoff parkuru)

tyt.fan' Alıntı:
orçun bey,sizin eserleriniz benim gibi sanattan anlamayanlar için çok sürrealist.benim gibi eserlerinizi anlamayan sayısıda az değil gördüğüm kadarıyla.birkaç müridiniz dışında O.K. diyene rastlamadım.araçlarınız ve müritlerinizi geçen yıl bir beyoff etkinliğinde görmüştüm.hala devasa sticerlar ınız gözümün önünde.rahleyi tedriyenizden geçen bir tek araç sanırım çıkmıştı er meydanına.5.9 homurtusu dışında 3 km gibi inanılmaz süratiylede gönlümüzü aldı.çalışmalarınızda başarılar uçuşlarınızda muaffakiyetler dilerim.yükselmeye devam istikbal göklerdedir.ama son söz olarak özlü bir atasözümüz derki "boyu değil işlevi önemli".
halep ordaysa (offroad garajı) arşın burada (göktürkteki isoff parkuru)
:D :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,485
Kayıtlı Üye Sayımız
172,143
Kaydolan Son Üyemiz
sailing

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.