Pw 250 Diferansiyel Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Engineer53 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 58
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 78,904

Engineer53

Ana Kamp
arkadaslar pw 250 nin ön ve arka diferansiyelleri ni biln varmı ? ben önler dana 44 arka dana 60 biliyorum. difreansiyelle ilgili bi sorum daha olcak. bu numaralar önler ve arkalar icin ayrımı yoksa ornegin ben önede dana 60 difereansiyel taktırabilirmiyim. önler bize biraz zayıf geliyo. ne gibi degişiklikler ypabiliriz . bilgi vercek arkadas varsa seviniriz.

Etiketler
PW 250 de ön dana44 arka dana60 olarak biliyorum. Ayrıca arkada orjinalden kilit vardır. Offroad için değişikliğe gerek yok. Zaten full floating ön arka. Geniş olması avantaj. Kırılması biraz zor. Büyük lastik için direk makaslarlar ve açılar ile oynayıp geçiş yapılabilinir. Siz nasıl kullanmak istiyorsunuz.?

eskilerde ön arka dana 44 4.11 ayna maruti...
yeniler ön 44 arka 60 3.56 ayna maruti hypoid kilit var...
genişler... ya aracı kesiceksiniz ortadan genişleteceksiniz yada geniş çamurluk takacaksınız. ;D

eskilerde var... ASKAM imalatı olmayan... ördek dodge dediklerinde :D, Dodge Ram'lerde (elektrik idaresi zedeler) ön arka dana60 çıkar! Heavy Duty dodgeların hepsinde...

epey geniş, CJ şasesi altına ön dingili ortaladığınız da diferansiyel şasenin altına geliyor, makasları dışarı bile alsak ki wagoneer, as250 dingillerinde gerekli, yine yetişmiyor. şaseyi genişletmek lazım... yada dodge şasesi üzerine fiber CJ kupası bir de V8... çok iş...

merhabalar
peki pw 250 ler arazide görme yada kullanma sansınız oldumu kabiliyetleri nasıl ?

Teorik olarak;

-uzunlar
-makaslarını değiştirmek gerekir
-arkasına ağırlık koymak gerekir

Bunların dışında eaton ana şanzıman, rockwell arazi şanzımanı, dana diferansiyel... Deutz yada Perkinz dizel makine iyi kombinasyon....
Isoff bir dönem kurtarma aracı olarak kullandı sonra International'ı aldılar (o da öldü artık)...

Arazide hiç kullanmadım...

dodge diyince herkez bana başvuruyor arkadaşlar
gelgezelim diye arayın aracımın resmini görürsünüz artık dodge benim işim,
not; sadece bilgi ve malzeme yeri atrif edilir teknik destek verilir, tabi ki ücretsizdir. saygılar

Arabam 002

gelgezelim' Alıntı:
dodge diyince herkez bana başvuruyor arkadaşlar
gelgezelim diye arayın aracımın resmini görürsünüz artık dodge benim işim,
not; sadece bilgi ve malzeme yeri atrif edilir teknik destek verilir, tabi ki ücretsizdir. saygılar

ana şanzımanın vites oranlarını verebilirmisiniz?

ana sanzuman mercedes 309 şanzumanı prizdirek diş sayısı 17 ortalama 150-160 km düz yol sürati ve tamamen sessiz bir arazi sürüşü diş oranlarına gelince deneme yanılma yöntemi ile bulduk orj. oranlar kullanıldı.

Std olarak Eaton'ın FS-2305 serisi 5 ileri şanzımanı çıkar 407NM'ye güce kadar makinelerde kullanılması gerektiği kataloğunda yazar.
Oranları şöyle

1 6.8
2 3.55
3 2.28
4 1.50
5 1
Geri 5.92

Ben dodge'dan hiç anlamam :p

Arazi şanzımanı Rockwell T-223 2:1

Jeepcj7' Alıntı:
Std olarak Eaton'ın FS-2305 serisi 5 ileri şanzımanı çıkar 407NM'ye güce kadar makinelerde kullanılması gerektiği kataloğunda yazar.
Oranları şöyle

1 6.8
2 3.55
3 2.28
4 1.50
5 1
Geri 5.92

Ben dodge'dan hiç anlamam :p

Arazi şanzımanı Rockwell T-223 2:1

oranlar offroadluk gibi geldi. özellikle 1 ve geri sanıyorum senkromeçlidir, oldukça da ağır. Eğer heavy duty ise denemeye değer. Ama amerikan kaya yapanlarda pek rastlanmıyor sanırım. Motorlarımız aynı gibi cj lerle, enterlerin volant muhafazaları birebir cj lere geliyor. O zaman neden bu şanzımanları bizde kullanmıyoruz. Oldukça ucuz paralara bulabiliriz gibi. Yoksa kullanıyormuyuz ???

Marka DEUTZ BF 4M 2012
Tip Turbo diesel
Silindir hacmi 4038 cm3
Silindir sayısı 4
Çap ve strok 101 x 126 mm
Güç (Net-ISO 1585) 100 PS - 2600 d/d
Tork (Net-ISO 1585) 329 Nm - 1500 d/d
Sıkıştırma oranı 19 : 1
Soğutma sistemi Su soğutmalı, termostatlı, genleşme tanklı
Debriyaj
Marka VALEO (Ø 267 mm)
Tip Tek plaka
Şanzıman
Marka EATON FS 2305 A
Arazi şanzımanı ROCKWELL T-223 (2 vites)
Dingiller
Ön dingil SPICER 44-8FD / Full Floating - Hypoid
Arka dingil DANA SPICER 60 HD / Full Floating - Hypoid / oto. dif. kilitli
Ön dingil tahvil oranı 3.54
Arka dingil tahvil oranı 3.54
Direksiyon
Marka-Tip SAGINAW / 708 - Hidrolik direksiyon, sonsuz dişli
Süspansiyon
Ön Parabolik yaprak yaylı makas ve teleskopik amortisör
Arka Parabolik yaprak yaylı makas ve teleskopik amortisör
Frenler
Servis freni Vakum takviyeli hidrolik, çift devreli, yük dengeleme valfi donanımlı
Park freni Arka fren kampanalarına mekanik etkili
Şasi
Profil tipi "U" kesitli yekpare çelik profil
Yakıt tankı
Kapasite 69 lt
Elektrik sistemi
Akü 12 V / 135 Ah
Alternatör 14 V / 55 A
Marş motoru 12 V / 3.1 kW
Jantlar 5.50 x 16.0
Lastikler 7.50 x 16 - 12 kat (tube type)
Ağırlıklar
Boş ağırlık 2800 kg
Azami yüklü ağırlık 3500 kg
Azami yüklü katar ağırlığı 6120 kg
Ön dingil kapasitesi 2000 kg
Arka dingil kapasitesi 2815 kg
Performans değerleri
Maksimum hız 108 km/h
Minimum dönüş yarı çapı 6000 mm

AS 250 WD muhimmat ceker 1280 10241

15 b1

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

SON KONULAR

Geri