Ralliyi Durdurup Ceza Kestiler.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan KanyaK Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 42
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,875

KanyaK

wish me luck.
Web
www.kaanyakar.com
Trafik polisi ralliye gelip yarışları durdurdu, araçlara da ceza kesti..

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ve Başkent Otomobil Off Road Kulübü’nün düzenlediği 2009 Başkent Rallisi, polis tarafından durdurularak iptal edildi.

ralliyi-durdurup-ceza-kestiler-307978.jpg

Ankara’da bir alışveriş merkezinin önünde başlayan 1. Başkent Rallisi, 11 aracın katılımıyla sabah saat 10.00’da start aldı. Alışveriş merkezinin açık otoparkında “zamana karşı seyirci özel etabı” sırasında 3. aracın pisti terk etmesinden sonra polis ekipleri yarışı 10.22’de durdurdu. Yarışın izin kağıdını görmek isteyen polis ekipleri, yarış araçlarını tek tek kontrol etmek istedi. Yarışı düzenleyen yetkililer ve polis ekipleri arasında uzun süren tartışmalar yaşandı. Polis ekiplerinin, alınan iznin kapsamının dışına çıkıldığı ve bazı araçlarda ruhsat bulundurulmaması nedenleriyle yarışın yapılmasına izin vermediği öğrenildi. Polislerin yarışı iptal etmesi kararına, pilotlar ve federasyon yetkilileri tepki gösterdi. 2009 yılı Türkiye tırmanma şampiyonu Burak Nomer, yaptığı açıklamada, “20 senedir yarışıyorum. İlk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum. Bize her yerde polis ekipleri yardımcı olurken, burada bizi engelliyorlar” dedi.

kaynak: www.haber3.com

videolu haber: http://www.adanahaber.com/haberdetay.asp?haberid=7132

Etiketler

Ynt: Ralliyi durdurup, ceza kestiler.

olur böyle şeyler olur, Allah beterinden saklasın. ya içeri atsalardı oradaki yarışçıları? gençlere kötü örnek oluyorsunuz, size özenip arabalarını modifiye ediyorlar sonrada kaza yapıp ölüyorlar diye...
dimi?
isyan etmeyelim şükredelim..
zaten motorsikletlerdeki koltuk sayısı da 1 oldu, artçılara ceza yazıyor polis...
ondan ses etmemek lazım. :D

Ynt: Ralliyi Durdurup Ceza Kestiler.

şimdi bu haberi okuduğumda tv de izlediğimde birşey dikkatimi cekmişdi polis her zaman yardımcı idi şimdi neden böyle yaptı tv den izlerken şunlara dikkat ettim seyirci etabı denilen yerde ben bir yarış yapılırken olması gereken güvenlik önlemlerini görmedim yada yarışacak araçlar hangi teknik kontrollerden geçtide böyle bir olaya hazır oldular dahada önemlisi bence motor sporlarının yapıldığı her alanda olması gereken s ağlık görevlileri ve yardımcı ekipler nerde idi
bunada acıklık getirilse idi ve denseydiki gerekli belge ve evraklar yok bundan iptal ettik daha doğru olurdu tabi bu konu öyle lanse edildiki polis keyfiyen yarışı iptal etti

bakın arkadaşlar şunu unutmamak lazım yarış önemli konu idir olmazya hani oldu bir kaza öldü insanlar hesabını kim verecek denmiyecekmi o zaman polis nerde idi yetkililer nerde ? yollarda görmüyormuyuz normal araçlar ile yarış yapanları ve sonra olanları yada profosyonel bu işle uğraşanların hakkı yenmiyormu sizce o kadar teknik teçhizatlara para ödeniyo yada hazırlıklar yapılıyo bir olayı izlerken okurken madalyonun öteki tarafınıda düşünmek lazım :smiley:)) saygılarımla ünal celik bu yazdıklarım şahsi fikirlerimdir

Ynt: Polis Rallicilere Ceza Kesti !!!

Benzerini 2 yıldır başka bir doğa sporları organizasyonunda ben yaşıyorum ralliciler dayak yemediklerine şükredip bıraksınlar bu işleri geceleri tem senin bağdat caddesi benim kaçak yarış yapsınlar zaten bize bu tür etkinlikler 2 beden büyük gelir. Ola ki belge eksiği vardır ama legal olarak bir organizasyon yapılmış millet caddeler yerine piste gelmiş ne istiyorsunuz milleti illegaliteye mi yönlendiriyorsunuz

anlatmak istediğimi anlatamadım galiba yarışda bişe yok hatta herkes yarışsın ama bunu yaparken kaide kural gibi konularada uyulsun çarşıda pazarda yarışılmasın araçlar kontrolden geçsin yoksa herkes kafasına göre yarış düzenlesin olsun bitsin ölenlerde yada yaralananlarada denir gelmeseydin etmeseydin

ama gercek şu üzücü bir olay oldumu herkes günah keçisi arıyo gezide basit bir kaza bile abartıla abartıla bir hal oluyo yada o zaman bu konuda yetkili teçrübeli insanlar olmasın cekelim araçları trafiğe kapalı tel örü var diye bir garaya yada carşı önüne yarışalım :smiley:) hatta ben şunu demenizi beklerdim evet polis kont yapmış uslsüz olanı bulmuş ve insanların yaşayabileceği bircok üzücü olayın önüne geçmiş ..demenizi beklerdim

Ünal bey dediklerinize katılıyorum, ama haberden benim anladığım problem yarışla ilgili değilde araçlarla ilgili gibi, araçlara ceza kesilmiş ve trafikten men edilmiş, Sadece yarışa izin verilmemiş değil, Haberde gördüğüm kadarıyla benim tanıdığım insanlarda var yarışçıların içinde doğrusunu öğreniriz nedir ne değildir.

Selamlar

Yarış resmi yarışmış tomsfed den onaylı, Seramonik geçiş arkasından kısa bir seyirci etabı varmış, iki etap arasında 50 metrelik bir geçişi araçlar yaparken polis durdurup ehliyet ve ruhsat kontrolü yapmış ;D

Araçları bağlamış, grup A araçların plakası olmadığından , o bölümü römorkla geçmeleri gerekiyormuş. ;D

Belki yapılan kanunen doğru ama böyle resmi bir organizasyonun devamı için polis o bölümde önlem alıp yardımcı olabilirdi.

Durup düşünmek gerek, sizce kim kaybetti? ::smiley:

Merhaba Yavuz , Bülent ben herkese selamlar.Böyle organizsayonlar her zaman yaıplıyor ve bu araçların her aksamı fia onaylı belgeli ve dosyalara işlenmiş Tosfed tarafından onaylanmış. Ayrıca bu tür organizsayonlar tosfed den izinalınarak yapılyo yani mahalledeüç beş gencin bir araya gelerek yapacagı bi iş degil. Polis in müdahelesine kadar her sey normal guvenlik tedbirlri alınmış, sadece anlaşmazlık bu aracların Kazan 'daki parkura nasıl gideceği tartışmasıydı yanlız polis henüz suç işlenmeden yarışı durdurup ceza kesmeye başladı burada problem yarışa giren araçların mecburi modifikasyonlarının trafik mevzuatında yer almaması . Bu tip organizasyonlarda her daim polis bize yol gösterir yolları gerektiğince kontrol altına alırdı. Yarışcıların trafiğe acık alanda sürat yapma gibi bir lüksü yok.Ayrıca polisin kabul etmediği modifikasyonlar olmaz ise bizim bu güvenlik tedbirleri yüzünden teknik kontrolden geçmemiz imkansız.

umarım eksiklikler giderilir önlemler alınır bizde göz zevkimize hitap eden yarışlar olur kimse üzülmeden kimse zarar görmeden bol yarışlar dilerim :smiley:

allahtan uluslararası bir yarış diilmiş.
geçen sene iğneadadaki tropy yarışlarını düşünsenize sınırdan içeri giriş yapan yabancı sporculara yarışın iptal edildiği haberini aldıklarındaki düşüncelerini
20 den fazla yurt dışından araç geliyor sebepse (lafta doğacıların tepkisinden+ geyiklerin düşük yapmasını gerekçe gösterek iptal edilmesi)
şu dünyada offroadculardan başka doğayı koruyan insan gösterebilirmisiniz?
yakında asfaltın dışına çıkamıcaz inşaat şantiyelerinde yarış seyretmeye başlarsak kimse şaşırmasın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,457
Kayıtlı Üye Sayımız
172,112
Kaydolan Son Üyemiz
Ceramos

SON KONULAR

Geri