Ralliyi Durdurup Ceza Kestiler.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan KanyaK Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 42
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,876
Ynt: Ralliyi Durdurup Ceza Kestiler.

Bizde gece yarısı 5 jeep toplanıp Gaski göleti kıyılarına girdik. Karşımıza girilmez ya da yasaktır diye bir levha çıkmadı. Yoldan yaklaşık 2 km kadar çamur yoldan içeride araçlarımızı denemeye, oynamaya başladık. Çamur o kadar güzeldi ki 3-4 saat nasıl geçti anlayamadık. Mercedes G batmış vinçlerken uzaktan jandarmanın ışıkları göründü. Bayağı bir süre yanımıza gelmeye çalıştılar ama çamurdan yola giremediler. Bizde yanlarına gitmedik. Uzaktan uzağa öylece durduk. Araçlarından anons benzeri bir sesler geldi. Bize ulaşamadıkları için sorun olmadı ;D sonra arka yoldan ormanın içinden eve gittik. Yakalansak ne olurdu bilemiyorum. Ama çamur bizi kurtardı.

Etiketler

Camdan yemeğe ekmek bandırmak gibi birşey bu halkın malı ormanlar kımse yasaklayamaz!!!

ulusotomotiv' Alıntı:
şimdi bu haberi okuduğumda tv de izlediğimde birşey dikkatimi cekmişdi polis her zaman yardımcı idi şimdi neden böyle yaptı tv den izlerken şunlara dikkat ettim seyirci etabı denilen yerde ben bir yarış yapılırken olması gereken güvenlik önlemlerini görmedim yada yarışacak araçlar hangi teknik kontrollerden geçtide böyle bir olaya hazır oldular dahada önemlisi bence motor sporlarının yapıldığı her alanda olması gereken s ağlık görevlileri ve yardımcı ekipler nerde idi
bunada acıklık getirilse idi ve denseydiki gerekli belge ve evraklar yok bundan iptal ettik daha doğru olurdu tabi bu konu öyle lanse edildiki polis keyfiyen yarışı iptal etti

bakın arkadaşlar şunu unutmamak lazım yarış önemli konu idir olmazya hani oldu bir kaza öldü insanlar hesabını kim verecek denmiyecekmi o zaman polis nerde idi yetkililer nerde ? yollarda görmüyormuyuz normal araçlar ile yarış yapanları ve sonra olanları yada profosyonel bu işle uğraşanların hakkı yenmiyormu sizce o kadar teknik teçhizatlara para ödeniyo yada hazırlıklar yapılıyo bir olayı izlerken okurken madalyonun öteki tarafınıda düşünmek lazım :smiley:)) saygılarımla ünal celik bu yazdıklarım şahsi fikirlerimdir
bunlara benzer bazı yorumlar daha vardı. ben olay anında alandaydım baştan sona olayın içindeydım. hatta antares seyirci etabının sorumlusu benim. güvenlik önlemi yoktu demişsiniz (tv den görebildiğiniz kadarıyla tabiki). etapta yaklaşık 14 adet görevli ve 4 adette antaresın özel güvenliği vardı bu ilk nokta. etap zaten U dönüşlerle dolu oldugundan cok hızlı bi etap değildi. ayrıca yarış aracının çarpabileceği her yer duvar idi. yani bi insana çarpma olasılığı sıfırdı. çünkü insanların hepsi duvarın arkasındaydılar. yardımcı ekipler yoktu demişsınız.böyle olmasaydı ek tedbirleri ben zaten alırdım. etapa ilk anda girebilecek tek araç ambulanstı. ayrıca cok yakın mesafede yangın söndürme aracı. ve alanda da taşınabılır söndürücüler vardı. ayrıca bu yarış aracları her yarıştan önce yetkin kişiler tarafından kontrol edilirler. zaten koltuk rolbar kemer gibi hayatı parçlalar fia onaylı ve homogledir. sizin tv deizlediğiniz gibi değil yani olay.
polisler alana yarış start aldıktan yaklasık 6-7 dk sonra geldiler. bir adet dördüncü sınıf emniyet müdürü. bir adet başkomiser. 15 kadarda polis memuru vardı. ilk önce yarışın belgeleri istendi. onlar takdim edildi. ardından araçların ruhsatı ve yarışmacıların ehliyetleri istendi. bazı araçların ruhsatları takdım edildi. ardından araçların üzerindeki reklamlar bahane edildi. rusatını ibraz edemeyenler ilk aşamada edenler ise reklam vergisi ödemeden reklam yapmaktan bağlandı. yarış arabaları bu aşamalarıda atlatmış olsalardı bu seferde seyirci özel etabından cıkar cıkmaz gbt 1 km sonra aracı arama. 1 km sonra alkol muayenesi 1 km sonra asayiş uygulama vs vs devam edecekti belkide. kısaca anlatmak istediğim yarışın izinlerinin alınmış olması araçların teknık kontrollerinin yapılmış olması evraklarının tam olması hiçbirşey art niyetli bu uygulamayı engelleyemeyecekti.
bu yazıyı yazmamın sebebı birilerini kötülemek yada başka birilerini yüceltmek değildir. bu yarış kafaya göre düzenlenmiş 3-5 kişinin toplanarak yaptıgı bi yarış degıldır. bu sporun yıllardır içinde olan kişilerin kurdugu bir klupun yaptıgı valılıkten izinli bütün üst düzey görevlilerin en az 5-6 yıldır bu işin içinde oldugu bir topluluk tarafından organize edilmiş bir yarıştır.
bu sebeple televizyondan gördüklerimiz kadarıyla olayı yorumlamak birilerini haklı ilan etmek. bu yarış için uğraşmış emek harcamış olan yüzlerle ifade edilebilecek sayıdakı insanın emeğine saygısızlıktır.

kerem0642' Alıntı:
bunlara benzer bazı yorumlar daha vardı. ben olay anında alandaydım baştan sona olayın içindeydım. hatta antares seyirci etabının sorumlusu benim. güvenlik önlemi yoktu demişsiniz (tv den görebildiğiniz kadarıyla tabiki). etapta yaklaşık 14 adet görevli ve 4 adette antaresın özel güvenliği vardı bu ilk nokta. etap zaten U dönüşlerle dolu oldugundan cok hızlı bi etap değildi. ayrıca yarış aracının çarpabileceği her yer duvar idi. yani bi insana çarpma olasılığı sıfırdı. çünkü insanların hepsi duvarın arkasındaydılar. yardımcı ekipler yoktu demişsınız.böyle olmasaydı ek tedbirleri ben zaten alırdım. etapa ilk anda girebilecek tek araç ambulanstı. ayrıca cok yakın mesafede yangın söndürme aracı. ve alanda da taşınabılır söndürücüler vardı. ayrıca bu yarış aracları her yarıştan önce yetkin kişiler tarafından kontrol edilirler. zaten koltuk rolbar kemer gibi hayatı parçlalar fia onaylı ve homogledir. sizin tv deizlediğiniz gibi değil yani olay.
polisler alana yarış start aldıktan yaklasık 6-7 dk sonra geldiler. bir adet dördüncü sınıf emniyet müdürü. bir adet başkomiser. 15 kadarda polis memuru vardı. ilk önce yarışın belgeleri istendi. onlar takdim edildi. ardından araçların ruhsatı ve yarışmacıların ehliyetleri istendi. bazı araçların ruhsatları takdım edildi. ardından araçların üzerindeki reklamlar bahane edildi. rusatını ibraz edemeyenler ilk aşamada edenler ise reklam vergisi ödemeden reklam yapmaktan bağlandı. yarış arabaları bu aşamalarıda atlatmış olsalardı bu seferde seyirci özel etabından cıkar cıkmaz gbt 1 km sonra aracı arama. 1 km sonra alkol muayenesi 1 km sonra asayiş uygulama vs vs devam edecekti belkide. kısaca anlatmak istediğim yarışın izinlerinin alınmış olması araçların teknık kontrollerinin yapılmış olması evraklarının tam olması hiçbirşey art niyetli bu uygulamayı engelleyemeyecekti.
bu yazıyı yazmamın sebebı birilerini kötülemek yada başka birilerini yüceltmek değildir. bu yarış kafaya göre düzenlenmiş 3-5 kişinin toplanarak yaptıgı bi yarış degıldır. bu sporun yıllardır içinde olan kişilerin kurdugu bir klupun yaptıgı valılıkten izinli bütün üst düzey görevlilerin en az 5-6 yıldır bu işin içinde oldugu bir topluluk tarafından organize edilmiş bir yarıştır.
bu sebeple televizyondan gördüklerimiz kadarıyla olayı yorumlamak birilerini haklı ilan etmek. bu yarış için uğraşmış emek harcamış olan yüzlerle ifade edilebilecek sayıdakı insanın emeğine saygısızlıktır.

ben kısaca şöyle diyeyim o zaman ne olduki polis birden bu kadar antipati olduda sizleri engelledi ???? isterseniz birde buna mümkünse cevap veirseniz sevinirim mümkünse tabi

Şaşımamak lazım burası Türkiye malesef alternatif sporlar bilinmiyor tanınmıyor böyle olunca bunla ilgili kurallarda bilinmiyor ve bu sporlara saygıda olmuyor hatta bu tür sporları yapanlara akıl yok bunlarda falan bile diyorlar.

ulusotomotiv' Alıntı:
ben kısaca şöyle diyeyim o zaman ne olduki polis birden bu kadar antipati olduda sizleri engelledi ???? isterseniz birde buna mümkünse cevap veirseniz sevinirim mümkünse tabi
ankarada yeni emniyet müdürü geldiğinden beri (yaklaşık bir aydır.) 1600 adet modifiyeli araç trafikten men edilmiş. dakka başı çevirme var. alkol muayenesi falan hiçbişey yok. sadece araçlardaki cam filmi egsoz. tampon vs bakılıyo. hatta ben daha 2 hafta olmadı sis farı açık diye makbuzu kesip verdiler elime. kısacası ankaranın yeni emniyet müdürü otomobillerin insan nakliyesi dışında kullanılmasına karşı gibi bi yorum çıkarılabilir. ben tabiki çok abartılı modifiyelere neden karıştı demiyorum. ancak içeriyi görecek bi cam filmi yada bi arka rüzgarlık yada dikkat çekmeyecek bi tampon yüzünden araçların trafikten men edilmesi çok yanlış bence. bu benim göz zevkim kimseyide rahatsız etmiyosam ben bunda serbest bırakılmalıyım.
bunları anlatmamın sebebi ankara polisinin neden bu antipatiyi oluşturduğu hakkında az da olsa bilgi edindirebilmektir sizi.
arabanın sis farı açık diye ceza kesen bi zihniyete yarış aracının ne kadar güvenli olduğunu. bu etkinliğin organize bir biçimde güvenli olarak yapılacagını daha oncede defalarca yapılabildiğini anlatmak o kadarda kolay degıl.

Yılda yaklaşık 100 bin km yol yapıyorum ve bunun büyük bir kısmını gece yolculuğu şeklinde geçiyor. Sis farlarının sis yokken açık olması o kadar sinir bozucu bir durum ki. Özellikle arka tarafta yanan ve insanın gözünü alan arka sis lambaları gerçekten rahatsız ediyor. Sis farı yüzünden ceza kesilecekse ben taraftarım. Benim jeep ile uzun asfalt yolculuğu yapmam gerektiğinde bütün sis ya da ilave aydınlatmalara kapak takıyorum.

Ankarada Trafik uygulamalarındaki sıkılık Yeni emniyet Müdürü atandıktan sonra başladı bence . Benimde gördüğüm kadarıyla cam filmi , modifiye vs affedilmiyor . Hayli sık ta uygulama görüyorum . Ufo misali sis farına , egsoz gibi rahatsız edici şekilde yapılmış uygulamalara bende karşıyım .

Ancak hala şehir içinde ralli yapanlara , rallici gibi giden bir kısım toplu taşım aracı ve ağır vasıtaya karşı bir çözüm bulunmuş değil . Cam filminden yılda kaç kişi ölüyor ? Sürat ve kural tanımazlıktan kaç kişi ölüyor ?

Herkese kolay gelsin , hem Kamu Görevlilerine hem Vatandaşa ...

jeep' Alıntı:
Yılda yaklaşık 100 bin km yol yapıyorum ve bunun büyük bir kısmını gece yolculuğu şeklinde geçiyor. Sis farlarının sis yokken açık olması o kadar sinir bozucu bir durum ki. Özellikle arka tarafta yanan ve insanın gözünü alan arka sis lambaları gerçekten rahatsız ediyor. Sis farı yüzünden ceza kesilecekse ben taraftarım. Benim jeep ile uzun asfalt yolculuğu yapmam gerektiğinde bütün sis ya da ilave aydınlatmalara kapak takıyorum.
ben arka değil ön sis farından bahsediyorum ve bende cezayı arka değil ön sisten yedim. normal hava şartlarında arka sisi yakacak kadar bilinçsiz değilim. ön sis farının ne diğer sürücülere ne yayalara nede başka kimseye bi zararı yok hatta faydası var. hatta sürücüye faydası var uzaktan görülemeyen kasisleri yaklaşınca farketmede cok işe yarıyo.
söylediklerim yanlış anlaşılmasın bana neden ceza kestiler diye veryansın etmiyorum. kitapında yazanı uyguluyo adam. sadece fikir edinebilmeniz açısından bi örnek verdim.

O kadar olumsuz bakmamak lazım,unutulmamalı,ki düzcede dahil bir çok etkinlikte bize öncülük etmişlerdir Polis arkadaşlar demekki bir kural ihlali vardır diye düşünüyorum.

yosunbusra' Alıntı:
arkadaşlar yalnız ceza yiyen araçlar RUHSATSIZ olan araçlar bilgilerinize diğer ruhsatsızlara her hangi bir sorun çıkarılmamıştır.
işte bende bunu anlattım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR