salcano ng 650 mi yoksa ümit bisiklet 2623 envoy 2d mi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mustafae Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,143

mustafae

Kamp I
Yer
istanbul
merhaba arkadaşlar
daha önce hiç bisikletim olmadı.. :-[ ailem küçükken hep seneye alırız seneye alırız deyip beni kandırdılar.. :'( aslında bu yaştan sonra bisiklet yerine motorsiklet almak var ama daha benim bisikletim olmadı ki motorsiklet alayım :p amacım bu sene bisiklet alıp 1-2 sene bisiklete bindikten sonra ufak bir motorsiklet alıp çerkezköy -tekirdağ-kırklareli köy yollarında yaz aylarında serin serin gezmek :smiley: şimdi sizlere birkaç soru sormak istiyorum.

1- aklımda 2 tane bisiklet almak var. salcano ng 650 veya ümit bisiklet 2623 envoy 2d alacağım bisiklet için bütçem maksimum 550-600 çünkü alırken 2 tane bisiklet alacağım.. :smiley:

2- fren sistemi olarak hidrolik frenler mi iyiidir? yoksa eski sistem v frenler mi daha iyi ?

Etiketler
Ynt: salcano ng 650 mi yoksa ümit bisiklet 2623 envoy 2d mi?

merhaba,direk olaya girmek istiyorum
2623 envoy 2d yi önermem çünkü mekanik disc fren,ng650 V alman iyi olucaktır ondan sonra değiştiriliyormu bilmiyorum ama maşayı 70-80 tl ye değiştirmem çok iyi olucaktır :smiley: kazasız sürüşler

salcano ng 650 mi yoksa ümit bisiklet 2623 envoy 2d mi?

Merhaba arkadasım ben Umıt bisikletten 2621 ravenger aldım aldığıma da pişman oldum turk malı mı aman aman sakın bu yaziyi okuyan olursa ne olursa olsun Umıt bisiklet almayın...:smiley:

merhaba bende ng650 var
nasıl bir maşa almak lazım? ve neden acaba?

ng650 nin maşası kötü sadece şehirde geziyorsan sorun olmaz ama küçük turlar için yeter bütçenizi aşmayacak şekilde xcm maşa alabilirsiniz

Genelde arazide biniyorum kısa parkurlarda
xcm maşanın artısı nedir?

bunu değiştirerek ne sağlamış olurum?
kötü olma nedenini merak ettim
teşekkürler

neden kötü bende bilmiyorum duymuştum
ama düşük model çok fazla iyi değildir yani xcm maşa en azından kilitleme olur yada ng 650 nin maşasından daha iyidir

Anlıyorum, illaki daha iyidir, herhalde profesyonel arkadaşların beklentilerini tam olarak karşılamadı.
ama sağlam maşayı sökmemi gerektirecek bir durum olduğunu sanmıyorum

teşekkürler,

Benim tek sıkıntım gacır gucur etmesi
+95 kiloda gıcırdıyor bilginize:smiley:
ben az binebiliyorum zaten kondisyon felaket

:smiley: bozulursa tel maşa takarım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,148
Kaydolan Son Üyemiz
perdeci71

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR