Samsun Sivri Tepe Kamplı Off-Road Gezisi (8-9 Kasım 2008)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan jeep Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 89
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,883
Ynt: Samsun Sivri Tepe Kamplı Off-Road Gezisi (8-9 Kasım 2008)

engincez' Alıntı:
OffRoad denilen şeyin doruk noktalarında yaşandığı bir gezinin bu kadar az görüntüleniyor olması düşündürdü beni doğrusu. İsanbul ya da Ankara gibi bir yerde bir "pikniğe" gitseydik herhalde daha çok görüntülenirdi...
"Perifer" olmak böyle bir şey olsa gerek herhalde...

az görüntülenme sebeplerinden birisi daha yeni açılmış bi konu olmasıdır diye düşünüyorum

diğer yandan istanbul yada ankara piknikleriyle kıyaslama yanlış olur çünkü o geziler daha çok site içinde ve daha önceden planlanarak yapılıyor siteden çok üyenin olması görüntüleme sayısısıyla doğru orantılı yani

bence perifer yakıştırması yanlış olur burjuvalarla da alakalı değil. burası offroada meraklı insanlarla dolu kim yeni bi gezi görse girer bakar
ancak site çok geniş olduğu için yeni açılan konu hemen görülmüyo

Etiketler

Sezgine katılıyorum, ankaradaki bir off-road gezisi değildi, tanışma yoplantısıydı, katılan araçlardan off-road yapabilecek sadece 3 araç vardı, ama gidilen güzergaha diğer 15 aracında gitmesi gerekiyordu, katılım sayısı 40 kişiyi geçince o orandada görüntüleme oluyor, bunun periferlikle, burjuvalıkla alakası yok.

Önceden haber verip yeterince duyursaydınız, hem katılım artardı, hemde görüntülenme o orada çoğalırdı, kaldıki görüntülenme sayısıda az sayılmaz konuyla ilgili olan tüm aktif üyeler görüntülemiş zaten.

Selamlar.

arkadaşlar öncelikle yaptığınız organizasyon çok güzel olmuş ben sivastan ismail bizde en kısa zamanda böyle bir aktivite yapmayı düşünüyoruz

İllaki insanlar kendi içinde olduğu organizasyonlara daha fazla mesaj ve görüntüleme sağlıyorlar. Bunu yadırgamıyoruz. Ama 10 araç sıkı bir şekilde offroad yaptı. Araçlarımızı offroad için hazırlıyoruz ve bunları böyle gezilerde deniyoruz. Site içinde çok güzel paylaşımlar oluyor. Benim eleştrimek istediğim konu yeni gelen arkadaşlar, akıllarına gelen ilk soruda konu açıyorlar. Kendi adıma konuşacağım, 1 yıldan beri aracımda değişiklikler yapıyorum ilk ciddi sınavımı verdim ve bana kimse ön kilitlerin faydası oldu mu diye sormadı. Ya da ne bileyim lastiklerin nasıl memnunmusun demediler. Örnekler artırılabilir. Bir çok tecrübe edindim ama bunu soran olmuyor. Bildiklerim kendime ve beraber gezdiğimiz arkadaşlarla aramızda kaldı. Üye araçlar listesine ulaşamadım ama yaklaşık 30-40 tane CJ sahibi olduğunu düşünüyorum. BUnların nerede olduğunu merak ediyorum.

Ben soriim ozaman Göktuğ;

Göktuğ , ön kilidin bir etkisi oldumu ? ;D

Gerçekten sürekli porya kilitlerini açıp kapamaktan yorulmadınmı? yada hiç açıp kapama geregi duymadınmı? direksiyonu hiç kasmadılarmı?

Selamlar

:D yavuz abi teşekkür ederim. çok kaygan zeminler keskin dönüşleri 2 defa da döndüm o kadar. Araca kattığı ek performansı dikkate alırsak çokta önemli değildi. Ama dikkatli kullanmak gerek sanırım. Kasıntılı yerlerde çok zorlamadan direksiyonu düz tutarak gazlamak gerek galiba. Hublar girerken devreye soktum gezi sonuna kadar değişmedi. Sonuç olarak tavsiye ederim.

Discoda porya kilidi yok sürekli 4 çeker , düz yolda arabayı kullanmayız. ;D

Sende lastikler büyük, kasılınca zorlarsan bulduğu en zayıf noktayı koparmaya çalışacaktır, kastırmadan kullanmak lazım.

Bizim gezide görmüşsündür MKG abimizde ciddi bir Defender var , onun hem ön hem arkada detroit vardı, sürekli aks koparınca , söktü ARB nin avalı kilitlerinden taktı, aksları ashcroft a çevirdi ama bu seferde aksların kopma şansı kalmayınca başka bir tarafı koparmasın diye çok dikkatli kullanıyor.

Şöyleki ;mesela bir tepeyi aşarken ön kilit devre dışı, tepeye varınca bir düğmeyle önü devreye sokuyor aşar aşmaz devreden çıkarıyor, Ben şu ana kadar önde kilide ihtiyaç duymadım, Tek başıma çıkmıyorum zaten, ama ihtiyaç duyarsam manuel bişey alıcam.

Gerçi aynı problem arka içinde geçerli, ama bende rotoflex var zorlamada biryer kopmadan o kopuyor, bagajda sürekli 2 adet yedeği var 4 cıvatayla değiştiriveriyoruz. Deyyuslar öne koymamışlar rotoflex, 2 defa ön şaft koptu o yüzden, laf aramızda şuç bendeydi. ;D

Selamlar

Benim kilit olayına yaklaşım mantığım farklı. Eğer aracında önde ve arkada kilit varsa arazide zorlama şansın azalıyor aracı. Yani her taraftan rahat geçebildiğin için fazla devir yapmıyorsun, ya da ileri geri çok hareket etmiyorsun, 1 kerede basıp gidiyorsun. Sonuçta araçlarımızı en zorladığımız zamanlar battığımız zamanlar ya da çıkamadığımız zamanlar olmuyor mu? Önemli olan yol almaksa hemde gidelemeyecek kadar zor yollarda yol almaksa kilitler çok işe yarıyor.

Çok keyifli bir gezi olmuş... Paylaşım için teşekkürler ve darısı başımıza ;)

Bence de eğer önde manuel poyra kilidi varsa ön kilit çok etkili.
Etapların zorluğu arttıkça bunu daha iyi anlıyorsunuz. Ya zorlayarak geçmek, ya da vinçleyerek geçmek gibi iki seçenek kalıyor geriye.

Göktuğ kardeşim ;

Süper bir etkinlik olmuş tebrik ederim, Yeni üye olarak perifer yada burjuva tartışmasına fazla bir şey demeyim, ancak bu kelimeler son derece dikkatli kullanılması gerektiğine inanıyorum, ilk fırsatta birlikte bir etkinlik yapmak çok keyifli olurdu :smiley:)

selam, sevgiler,

MKG

sinanyegin' Alıntı:
1.sizin masanız yok,olmayan masanızda peçeteniz,şarap kadehiniz,çatal bıcağınız yok
2.siz çamur olup kirlenmişsiniz oysa bizim lacoste kıyafetlerimiz var kirlenmeye gelmez biz çamur olmayız
3.sizin arabalarınız eski ve kötü
4.sizin gitarınız yok,doğanın sessizliğinde doğanın sesini dinlersiniz,biz çal bella çalar söyleriz
5.kısaca biz offroadın kralını yaparız siz kimsiniz ?
6.siz disiplinliniz biz kafamıza buyruk yaşarız kimseyi dinlemeyiz önemsemeyiz, bizim için biz önemliyiz ne köylüler nede orada yaşayanlar
7.biz burjuvayız sizin gibi periferli değil ,

Tebrikler çok güzel bir off-road gezisi olmuş.

Bu yukarıdaki yazıyı yazanıda kınıyorum.Bu sonuçlara,neye dayanarak ulaştınız acaba?Fotoğraflara bakarakmı??

engincez' Alıntı:
OffRoad denilen şeyin doruk noktalarında yaşandığı bir gezinin bu kadar az görüntüleniyor olması düşündürdü beni doğrusu. İsanbul ya da Ankara gibi bir yerde bir "pikniğe" gitseydik herhalde daha çok görüntülenirdi...
"Perifer" olmak böyle bir şey olsa gerek herhalde...

Şu an itibari ile 531 görüntülenme ve 47 cevap yazılmış bu geziye.Vede bakıyorum birçok arkadaşımızda ilgi göstermiş ve cevap yazmışlar.Daha nasıl bir ilgi bekliyordunuz anlamadım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR