Satılık Vasıta Sitelerinde Gördüğümüz Karavanları Tartışalım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan arslan1961 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3,377
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 793,297
Ynt: Satılık Vasıta Sitelerinde Gördüğümüz Karavanları Tartışalım

insel' Alıntı:
Dedigi kadar temize benziyor. http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-karavan-motokaravan-tamamiyle-orijinal-hymercamp-tolento-143107675/detay Ama bu karavanlar 3 kisilik. 3 kisilik bir aile kesinlikle dusunmeli bu modeli.

Hocam,

İlan fotoğrafları yetersiz, iletişim bilgilerini de yazmamışlar, mesajımada cevap vermediler.

Bu araçlardaki yakıt tüketimi hakkında bilginiz var mı?

Etiketler

Tam 12 yaşını bitirmiş muhtemelende 150 bin kilometreyi devirmiş ikinci el bu Hymer motokaravana 100 bin lira gibi rakam isteniyor inanamıyorum.

G55

E2

E3

74 842129079

Ekli dosyalar

• fotoğraf (13).PNG
    fotoğraf (13).PNG
    80.5 KB · Görüntüleme: 206

Kaza yapmış halinin fotoğrafları olsaydı iyiydi, hasarın boyutunu öğrenmek açısından. Eskilerin deyimiyle aracın şakülü kaymadıysa ufak tefek kaporta düzeltmeleri önemsiz ama bazen trafikte görüyorum aracın ön tekerlekleri bi yana arka tekerlekleri bir yana giden şasesi burkulmuş şekildeyse asla . Aslında bu şekilde monoblok gövdeli araç sıfırdan Bursa' da yapılabilir, yapan bir çok yer var ama sonuçta zaman para vs vs

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ÇEkme karavan tarismaları cok yapildi. Kİsisel fikrim cekme karavanla sadece kamplara gitmeniz gerektigidir. Yaylalara yolu bilmezseniz cikamazsiniz, Sehrin gobeginde veya bir mahalle arasında kalamazsınız. Su anda kadıkoyde biri alman digeri hollandalı iki ayrı karavan yol kenarına park edip kalıyorlar. 10 gunu gecti. Hergun İstanbul'u gezip aksam karavanlarında kalıyorlar.. İki sene once Dubrovnik'te sabah nerede kahvaltı yapsak diye uyuyacak yer aramamızdan aldigim keyfi ise hic unutmuyorum. Dubrovnikte kamp fiyati 50 euro idi. Takribi 10 metre uzunlugunda neredeyse bir tır uzunluğu ile gezmek bir türlü cozemediğim bir şey. Elbette kisilere gore tercihler degisir. Degismlidir de...

Sevgili İnsel bey: konuyu uzatmadan kısaca cevap vereyim.Çekme karavan sadece kamplara gitmeniz gerekir demişsiniz genel olarak doğru.Zaten karavancılığın esası budur karavan ve kamping ayrılmaz bir bütündür.Ben karavancılığı şehrin göbeğinde ve mahalle aralarında kalmak için yapmıyorum.Şehrin göbeğinde kalmak istesem otelde kalırım.Ben gezmek istediğim şehrin sayfiyesinde yeşil doğal bir ortamda kampta kalır sabah kahvaltımı yapar arabam ile şehri gezerim.Ayrupada iki kez motokaravan ile üç kezde çekme karavan ile gezmiş bir karavansever olarak alkovenle öyle çarşı pazar ulu orta yerde kalamazssınız bilen bilir.Sokak ortasında karavanınızı park edip şehri gezmek istediğinizde dönüşte karavanınızı yerinde bulamıya bilirsiniz isim vermiyeyim çok sevdiğimiz bir arkadaşımız bu sene motokaravanını güpe gündüz İtalya'da çaldırdı.Biliyorsunuz beş altı sene önce de yine bir arkadaşımız Roma da motokaravanını çaldırmış idi bu ikinci olay bu yaz oldu benden söylemesi.Avrupa da şehir ortasında sokakta ailem ile beraber güvenlik endişesi ile uyuyaman doğrusu.
Dubrovnik gibi bir şehirde sabah nerede kahvaltı yapsak diye uyuyacak yer arama olayı çok hoş ancak buraları bilenler için kötü bir şaka olsa gerek normal arabanızı çekecek yer bile bulamazsınız.
Yaylalara çıkamazssınız espirisini de çok hoş buldum.Siz alkoven ile önden yaylaya çıkın ben çekme ile arkadan sizi takip ederim ilk patinaja düştüğünüz de dört çeker aracım ile öne geçip sizi kurtarırım.Tercihinize büyük saygı duyuyorum kalın sağlıcak ile.

Alper benim karavan bugunu kadar en fazla 11,5 litre en az 8.2 litre yakti 100 kmde. Bence telefon aç.

ALP_ER_TUNGA' Alıntı:
Hocam,

İlan fotoğrafları yetersiz, iletişim bilgilerini de yazmamışlar, mesajımada cevap vermediler.

Bu araçlardaki yakıt tüketimi hakkında bilginiz var mı?

Bende boyut olarak buna çok benzer, aynı çekici ama 92 model olanı vardı. Ortalama 9-10 litre yakıyordu.

insel' Alıntı:
Su anda kadıkoyde biri alman digeri hollandalı iki ayrı karavan yol kenarına park edip kalıyorlar. 10 gunu gecti. Hergun İstanbul'u gezip aksam karavanlarında kalıyorlar..

Koca İstanbul'da kalınacak bir kamp alanı olmamasından dolayı bence o iki garip çaresizlik içerisinde yol kenarında kalmak durumundalar. Seyahatlerimde karşılaştığım yabancı karavancıların en büyük sıkıntılarından birisi ülkemizde büyük kentlerde standartlar içerisinde kampinglerin olmamasıydı.
Antalya'ya gelen bazı motokaravancı dostlarımız burada da doğru dürüst bir kamping olmamasından dolayı otopark yada yol kenarlarında kalmışlardı. Onları ziyarete gittiğimizde karavanın önünde yol kenarında oturmak durumunda kalıyorduk ancak sağımızdan solumuzdan geçen ne idüğü belirsiz tiplerin arasında nasıl bir misafirlik geçirdiğimizi sizlerin takdirlerine bırakıyorum.

Mustafa Bey, açıkcası bir tek Arnavutluk'ta tedirgin olmustuk. Biz gezmek istedigimiz yere gidiyoruz. Plan program yapmadan istedigimiz yerde de kalıyoruz. İtalya bizi de ürkütüyor. Ama çok dert etmiyoruz. Bu yaz rotamızı oradan gecirecegiz.
Yayla kısmında haklısınız. Ama konu siz ve 4 cekeriniz degil, çekme karavan. Sizin ozelinizde yazmıyorum. Herkesin sizdeki gibi 4 ceker otomobili yok malum. Ayrica dogaya giden çekme karavanların genelde, ozel bir tasarımı oldugunu arkasının yere çarpmaması için açılı tasarlandığını biliyorum. Yani pek asfaltın dışına çıkmıyorlar. Çıkmak isteyenlerde karavanları zarar gormesin diye alternatif küçük römorklar yapıyorlar.
Dubrovnik konusunda şaka yapmadım. Bu yaklaşımınızı ise anlayamadım. İçinde kaldık diyorum. Karavan giremez tabelalarının olmadığı sokaklar var. Hem başka boş park yerleri de vardı.

ALP_ER_TUNGA' Alıntı:
Hocam ilan sahibi ilanda telefon numarasını yazmamış, mesajımada şuana kadar cevap yazmadı. Bekliyorum :smiley:

Karavan seven dostlarım;
Bu günlerde bazı ilanlar var ki; özellikle kişileri dolandırmak amaçlı hazırlanmakta.Zaman zaman da başarılı olmaktalar.
Bir dostum yapılan sahtekarlıkdan dolayı mağdur olmuş,Diğer arkadaşımız da kurulan tuzaktan son anda kurtulmuş.
Almaya niyetlendiğiniz karavanı;yerinde görüp,evraklarını incelemeden kesinlikle ön ödeme yapmayınız.
Sorunsuz; karavan sahibi olmanız dileğiyle.

Mercedes 413 2001 model PTT çıkması 4x4 minibüsler var. Bunlara semi-integrated karavan yapmak mümkünmüdür? Imaj karavan Aydın beyle kısa bir telefon konuşması yapmıştım. Bana bi mevzuat probleminden ve arka lastiklerin yeriyle ilgili bişeyden söz etmişti. Ben de konuşmayı kısa tutup aslında bir fırsatta Bursa'ya gidip yerinde görüşmeyi planladım ama maalesef henüz kısmet olmadı... Bu araçları karavana çevirme hakkında bilgisi olanlar varsa düşüncelerini paylaşırlarsa sevinirim...

nevzat' Alıntı:
Kaza yapmış halinin fotoğrafları olsaydı iyiydi, hasarın boyutunu öğrenmek açısından. Eskilerin deyimiyle aracın şakülü kaymadıysa ufak tefek kaporta düzeltmeleri önemsiz ama bazen trafikte görüyorum aracın ön tekerlekleri bi yana arka tekerlekleri bir yana giden şasesi burkulmuş şekildeyse asla . Aslında bu şekilde monoblok gövdeli araç sıfırdan Bursa' da yapılabilir, yapan bir çok yer var ama sonuçta zaman para vs vs

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
. Dediğiniz monoblok karavanı Bursa da yaparlar bencede... Hatta bir zamanlar302 Mercedes otobüsleri neoplan yapıyorlardı hatırlarsanız.. Fakat şuan mevzuattan dolayı yapamıyorlar sanırım ... Bu sitede sanırım saly veya Başoğlu'nun bu tip bir karavanı büyük uğraşlarda yaptığını okumuştum... Hatta 1-2 sene evvel satış ilanınıda görmüştüm 2. El olarak... Gayet hoş gözükmüştü gözüme

insel' Alıntı:
Mustafa Bey, açıkcası bir tek Arnavutluk'ta tedirgin olmustuk. Biz gezmek istedigimiz yere gidiyoruz. Plan program yapmadan istedigimiz yerde de kalıyoruz. İtalya bizi de ürkütüyor. Ama çok dert etmiyoruz. Bu yaz rotamızı oradan gecirecegiz.
Yayla kısmında haklısınız. Ama konu siz ve 4 cekeriniz degil, çekme karavan. Sizin ozelinizde yazmıyorum. Herkesin sizdeki gibi 4 ceker otomobili yok malum. Ayrica dogaya giden çekme karavanların genelde, ozel bir tasarımı oldugunu arkasının yere çarpmaması için açılı tasarlandığını biliyorum. Yani pek asfaltın dışına çıkmıyorlar. Çıkmak isteyenlerde karavanları zarar gormesin diye alternatif küçük römorklar yapıyorlar.
Dubrovnik konusunda şaka yapmadım. Bu yaklaşımınızı ise anlayamadım. İçinde kaldık diyorum. Karavan giremez tabelalarının olmadığı sokaklar var. Hem başka boş park yerleri de vardı.
Taraklı buluşmasında Karagöl'e gittik. Bizçekmeyi alanda bırakıp jiple gittik. Yağmur sıkıntısı olunca motokaravanlar çimende kalıp batma riskini göze alamadı ve erkenden düzlüğe çıktı. Yani motokaravan 4 çeker değilse o da kısıtlı malesef. Biz hiç yaylaya gitmedik. Öyle bir tatil anlayışımızda yok ancak sizinkinin hacmine denk 2 yada 4 kişilik bir çekme karavanda 4 çeker bir araçla her yere gider .

Bana kalirsa gidip incelenebilir. Fiyati uygun. http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-karavan-motokaravan-sahibinden-westfalia-t3-motokaravan-142536539/detay

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR