Selektör yapana 1 yıl hapis cezası!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Emwayyes Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 32
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,642
Ynt: Selektör Yapana 1 Yıl Hapis Cezası!

es45' Alıntı:
Gayet başarılı ..iyi günlerde kullanın..gece görüş durumu nasıl peki..

Teşekkürler :smiley: Ayrıca verdiğiniz fikir için de teşekkürler :smiley: Gece görüş ayarını tam yapamasam da çekimler yine fena değil. Bu çekimden sonra kurcalayıp buldum, gece görüşünü de açtım. Yarın onu da çekerim :smiley: İşimizi görecek en azından

Etiketler

Kuzay' Alıntı:
Teşekkürler :smiley: Ayrıca verdiğiniz fikir için de teşekkürler :smiley: Gece görüş ayarını tam yapamasam da çekimler yine fena değil. Bu çekimden sonra kurcalayıp buldum, gece görüşünü de açtım. Yarın onu da çekerim :smiley: İşimizi görecek en azından
Kendimde bir tane alsammı acaba diye düşünmüyor değilim..kazasız belasız sürüşler diliyorum.hayırlı olsun..

Sayın Kuzay,

Çok güzel. Güle güle kullanın. Arabanızda monte edilmiş olarak fotoğraflamanız mümkünmü... Montajı kendinizmi yaptınız ve de netten aldıysanız adresi yazarmısınız lütfen.

Kuzay' Alıntı:
Verdiğiniz adrese bir türlü ulaşamadım. Başka bir model aldım. Cyber diye bir marka. Çekimlerden bazılarını ekliyorum.

Dahili batarya ile çekim süresi ne kadar?
Dahili hafızasına mı kayıt yapıyor yoksa karta mı? Pc aktarımı için cihazı mı söküp PC'ye bağlamak gerekiyor?
Loop kaydı var mı yani hafıza dolunca ilk kaydın üstüne kayıt yapıyor mu?
Bir de fiyatı nedir?

prafa' Alıntı:
Sayın Kuzay,

Çok güzel. Güle güle kullanın. Arabanızda monte edilmiş olarak fotoğraflamanız mümkünmü... Montajı kendinizmi yaptınız ve de netten aldıysanız adresi yazarmısınız lütfen.

Dahili batarya ile çekim süresi ne kadar?
Dahili hafızasına mı kayıt yapıyor yoksa karta mı? Pc aktarımı için cihazı mı söküp PC'ye bağlamak gerekiyor?
Loop kaydı var mı yani hafıza dolunca ilk kaydın üstüne kayıt yapıyor mu?
Bir de fiyatı nedir?

Merhaba Sayın Prafa ve Sayın nkurtkaya,

Teşekkür ederim. Sorularınıza ortak cevap vereyim.

Montajı 2 şekilde olabiliyor. Vantuzlu parça ile cama yapıştırılabiliniyor ya da torpido üzerine konulabiliyor. Ayrıca istenilen yere monte etmek de mümkün ama o biraz uğraştıracak gibi geldi. Bu nedenle vantuzla dikiz aynasının arkasına yapıştırdım. Fotoğrafları eklerim.

Kullanılan araç Vitara 3 '' yükseltme var ve üzerinde MT lastikler var. Ama çekimlerde herhangi bir sarsıntı görünmüyor. Giderken tümseklerde durmadığımız için epey zıplıyoruz ama düşmedi.

Bataryası 3 saat kesintisiz çekim yaptı. Çakmak bölümüne takılan aparatı var. Kablosu 3 metre. Bilgisayardan USB ile şarj olabiliyor.

Üzerinde 8 GB SD kart var. ister cihaz sökülüp usb ile ister sadece kart çıkartılıp kart okuyucu ile aktarma yapılabiliyor.

Loop özelliğine bakmam lazım. 8 GB dolmadan eve ulaşmıştık. Format attım. Loop'u düşünmedim daha önce açıkçası. bir sd kart daha alırım diyordum. ayrıca menüden silmek de mümkün.

Ben dükkandan 100 TL ye aldım, SD kartı, usb kablosu, çakmak kablosu ile beraber. Sayın es45'in verdiği adresten yeni cevap geldi. Aynı aparatlar onda da varmış. Fiyatı 69 TL. Heralde kalitesi de hemen hemen aynıdır.

es45' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-guvenlik-sistemleri-venas-vn-3210d-arac-kamerasi-6-led-143772816/detay

Aynı cihazdan aldım bir tane. Bende 8GB lik kart dahil 100 tl. ödedim. Cihaz araçta çakmaktan pilini dolduruyor ancak USB ile uğraştım bilgisayardan yapayım diye ama sarj edemedim. Kullanım klavuzuna bakınca da sanki USB ile bilgisayardan sarj için bir adaptör gerekir gibi anladım. Yarın aldığım yere soracağım. Henüz araçla denemedim ama dediğiniz gibi cama çok sağlam şekilde vantuzlanıyor.

Benim niyetim bu cihaz ile gece bahçeye gelen yaban hayvanları görüntülemek. Tabi arada araçtada kullanacağım.

prafa' Alıntı:
Aynı cihazdan aldım bir tane. Bende 8GB lik kart dahil 100 tl. ödedim. Cihaz araçta çakmaktan pilini dolduruyor ancak USB ile uğraştım bilgisayardan yapayım diye ama sarj edemedim. Kullanım klavuzuna bakınca da sanki USB ile bilgisayardan sarj için bir adaptör gerekir gibi anladım. Yarın aldığım yere soracağım. Henüz araçla denemedim ama dediğiniz gibi cama çok sağlam şekilde vantuzlanıyor.

Benim niyetim bu cihaz ile gece bahçeye gelen yaban hayvanları görüntülemek. Tabi arada araçtada kullanacağım.

Kutunun içinde bir ucu USB diğer ucu FireWire olan kablo var. Onu taktığınızda hem dosya aktarması yapıyor hem de kamera kapalıyken şarj ediyor. Ayrıca şehir ceryanına takılan küçük bir aparat var ayrıca satılıyor.

Güvenlik kamerası olarak da iş görür. :smiley: Benzer şekilde bahçeye gelen yaban hayvanların çekimini yapmayı ben de planlıyordum :smiley: Ama asıl işi trafikte görüyor.

alet tartışmasız super...Bilgisayardan sarj olmadı benimki yazdığınız o adaptörden aldım bu gün ( 10 tl.). Şu anda prize takılı doluyor pili.

Araçla ilk denememde cama iyi takmamışım ama genede çekimler hiç hatasız. Yolda düştü sağ ön koltuğun önüne eğildim aldım bu defa göğüslüğe koydum ama oradaki çekimlerin tümü başaşağı olmuş. Görüntüler gayet net...
Dağlara giden arkadaşlar bu aletten taksa araçlarına hiç fotoğraf makinası kullanmalarına gerek kalmaz bizde film izler gibi izleriz kendilerini...

Ben henüz aleti çözmüş değilim bendeki çekimler birer dakika süreli... bir dakika çekmiş ikinciye geçmiş böylece tüm yolda elli kusur dosya olmuş. aktarabilirsem bir kaç tane koyacağım bu sahifeye...

Sn. kuzay,

Alet sarj oldu ama ayarları yapamıyorum. Nette araştırdım sony firmasına ait bir cihaz ama ayar hususunda açıklama bulamadım. Mesela tarihi nasıl ayarladınız. Çekim süresini uzatmak için ne yapmak lazım...gibi çok soru var.

Biraz ayar konusunda açıklama yaparmısınız lütfen. Bir diğer meselede bu aletin ayağını tek taraftan takabiliyoruz. Cama vantuzluyken görüntü düz ama göğüslüğe vantuzlanınca başaşağı görüntü alıyor. Bu nasıl ayarlanabilir...

Dağlara giden arkadaşlar bu aletten taksa araçlarına hiç fotoğraf makinası kullanmalarına gerek kalmaz bizde film izler gibi izleriz kendilerini...
Sarsıntıdan hiç bir şey anlaşılmaz diye düşünüyorum..

Sarsıntı çekime zarar vermiyor. Aleti cama iyi tutturmak şart yoksa iner aşağıya veya göğüslüğe takmak lazım. Ben bir kere kullandım ama 50 civarında birer dakikalık dosya var. Onları bilgisayarda izlemek kolay.
Dağdan inerken bir kaç yerde kapalı viraja giren sebebiyle bankete indim. O anları da tekrar tekrar dönerek izlemek çok zevkli.
Kim ne hata yapmış net olarak tesbit ediliyor.

Bu hafta sonu dağa gideceğim taşlı yollarda da gayet güzel çekim yapacağına inanıyorum.
Fiyatına göre çok iyi bir alet... Fotoğraf makinasıyla uğraşmaz bir kaç seneye kimse.

O halde satan yer veya internet ise adres tavsiyesi isteyelim. Bir de çift kameralılar var hem içerisinide çekiyor. Onlar tek kare üzerine mi görüntüyü birleştiriyor. Yoksa ayrı dosyalar halinde mi tutuyor. Yani diyelim ki sadece dış çekimi paylaşmak istiyorum hiç bir uğraş yapmadan kolaylıkla paylaşabiliyor muyum?

Ben elektronik alet satan semte gittim ( İzmrdeyim- Çankayada bit pazarında) orada daha önce alışveriş ettiğim bir dükkandan fazlada araştırmadan satın aldım. Markası cyber... sanırım sony üretimi... Sizde bulunduğunuz ilde bu tür dükkan olan yere uğrarsanız kolayca alım işini halledebilirsiniz kanımca...

Aleti aldınız diyelim montaj söz konusu değil, vantuz var cama yapıştıracaksınız veya göğüslüğe oturtacaksınız alet beraberinde verilen fişi de çakmak yerine takıp uzun kablosunu alete birleştirdiğinizde düğmeye basınca kendi otomatik başlayacak çekime... Ancak aletle beraber hafıza kart verilmediğinden alırken bir tanede kart taktırın ( 8GB&10 TL. ). Bir tanede kutudan çıkan USB bilgisayar kablosu ile sarjı sağlayacak adaptör alın( 10 TL.).

Araç daha yürümeden çekimler başlamış olacak... Seyahat bitene kadar hiç durmadanda yol, çevre, önünüzdeki araçlar vs. herşey kayıt altına alınacak..

Bu aletin site üyelerine çok yarayacağı aşikar onu ayrı bir başlıkta " araç kamerası " diye anlatmak, konuşmak daha iyi olabilir. Ayrı başlık açalım diyorum.

Sorularınıza net cevap veremem çünkü bilgisayardan çok anlamıyorum ama aleti verilen kablo ile bilgisayara bağlar bağlamaz dosyalar görünüyor ve kolayca izliyorsunuz. Bendeki alette ayar 1 dakika olarak tesbit edilmiş her dosya bir dakika görünüyor değiştirmezseniz aynı görüntüyü tekrar izliyorsunuz...Bu kısım kolay hiç anlamayanda becerebilir... Bana zor gelen kısım aletin ayarlarına girebilmek onu yapamadım vakit bulursam satana uğrayıp soracağım... Dosyalar ayrı olduğu için içeriyi çektiğinizi veya dışarıyı izletmek sizin kontrolünuzde olacaktır.

İyi olur, konu selektör yapana hapis cesasından oto dvr'a kaydı. ;D ;D ;D

prafa' Alıntı:
Sn. kuzay,

Alet sarj oldu ama ayarları yapamıyorum. Nette araştırdım sony firmasına ait bir cihaz ama ayar hususunda açıklama bulamadım. Mesela tarihi nasıl ayarladınız. Çekim süresini uzatmak için ne yapmak lazım...gibi çok soru var.

Biraz ayar konusunda açıklama yaparmısınız lütfen. Bir diğer meselede bu aletin ayağını tek taraftan takabiliyoruz. Cama vantuzluyken görüntü düz ama göğüslüğe vantuzlanınca başaşağı görüntü alıyor. Bu nasıl ayarlanabilir...

Sayın Prafa,

(Geç cevap verdiğim için özür dilerim. Bir süredir şehir dışındayım)

Tarih gibi ayarlar, kamerayı açtıktan sonra ekran üzerinde soldaki "menü" düğmesinden ayarlanıyor. ilk bastığınızda "size" ile açılıyor ikinci basışınızda "format" "tarih" "dil" gibi seçenekler çıkıyor. onları up-down ile ayarlıyorsunuz. onay için kamera üzerindeki sağ tarafta bulunan düğmeye basıyorsunuz.

Yerleştirme ayarı ise kamera üzerindeki vidalardan ayarlanıyor. Yapıştırsıktan sonra veya önce kamerayı yukarı-aşağı doğru çevirebiliyorsunuz.

prafa' Alıntı:
Bu aletin site üyelerine çok yarayacağı aşikar onu ayrı bir başlıkta " araç kamerası " diye anlatmak, konuşmak daha iyi olabilir. Ayrı başlık açalım diyorum.

Kesinlikle katılıyorum. Ama hangi bölümde açılması gerektiğine bir türlü karar veremedim. Çünkü offroad, karavan, binek, motosiklet hepsini kapsıyor.

Yeni bölümde açılırsa ayarları resimli olarak oraya yerleştiririm.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,451
Kayıtlı Üye Sayımız
172,104
Kaydolan Son Üyemiz
onur57

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.