Seriesler de defender şanzıman uygulaması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sesezgin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 54
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,595
Ynt: Seriesler de defender şanzıman uygulaması

umut401' Alıntı:
Selamlar,

Ben bu konuyu çok fazlaca araştırdım zamanında. Series şanzımanı yerine Defender LT77 takılabiliyor. Bunun için ya motoru 10cm öne yada şanzımanı 10cm geriye uzatıyorsunuz. Bu 109 inç Serieste sorun değil, ancak 88 olursa ya panjur Defender yapılıp orjinalliği bozmak gerek yada arkaya doğru uzatıp zaten 1 karış olan arka şaft açısını rezil etmek gerek. Yine de Range Rover Classic arka diff aksamıyla değişip yapılabiliyormuş. LT77'yi arazisiyle beraber takacam derseniz sanırım motor bir tarafa kayması gerekli. Orta kilidi kilitli hale kaynatıp takmanız lazım çünkü Defenderda orta diferansiyel şanzımanın içinde. Şanzımandan gelen dişli sesi kesin azalacak bu halde, ancak Series arazi kutusu tüm LR'ler içinde en kırılmaz ve kemikli olanıymış. Bu sebeple ve orjinal orjinaldir mantığıyla ve Serieslerde oranların herşey olduğuna kanaat getirmemle bunlardan vazgeçip Fairey Overdrive taktım. 5.viteste ses daha da çok arttı ancak orjinallik bozulmadı hatta bence araç daha da değerlendi... Yılının orjinal aksesuarı sonuçta. Orjinallik takıntısı yoksa, motorun bilmemkaç karış bir tarafa kayık olması ve ön tampon deliğinden kranktan çalıştırma özelliğinin uçmuş olması kullanıcıya sorun olmayacaksa ve güzel bir işçilik ile uygulama yapıldıysa okey. Ben tercih etmezdim ama takıntılıyım ben:smiley:))
Umut bey ölümcül vuruşu yaptı resmen soğudum şu an

Kimbilir neler yaptılar nasıl uyguladılar

umut401' Alıntı:
Selamlar,

Ben bu konuyu çok fazlaca araştırdım zamanında. Series şanzımanı yerine Defender LT77 takılabiliyor. Bunun için ya motoru 10cm öne yada şanzımanı 10cm geriye uzatıyorsunuz. Bu 109 inç Serieste sorun değil, ancak 88 olursa ya panjur Defender yapılıp orjinalliği bozmak gerek yada arkaya doğru uzatıp zaten 1 karış olan arka şaft açısını rezil etmek gerek. Yine de Range Rover Classic arka diff aksamıyla değişip yapılabiliyormuş. LT77'yi arazisiyle beraber takacam derseniz sanırım motor bir tarafa kayması gerekli. Orta kilidi kilitli hale kaynatıp takmanız lazım çünkü Defenderda orta diferansiyel şanzımanın içinde. Şanzımandan gelen dişli sesi kesin azalacak bu halde, ancak Series arazi kutusu tüm LR'ler içinde en kırılmaz ve kemikli olanıymış. Bu sebeple ve orjinal orjinaldir mantığıyla ve Serieslerde oranların herşey olduğuna kanaat getirmemle bunlardan vazgeçip Fairey Overdrive taktım. 5.viteste ses daha da çok arttı ancak orjinallik bozulmadı hatta bence araç daha da değerlendi... Yılının orjinal aksesuarı sonuçta. Orjinallik takıntısı yoksa, motorun bilmemkaç karış bir tarafa kayık olması ve ön tampon deliğinden kranktan çalıştırma özelliğinin uçmuş olması kullanıcıya sorun olmayacaksa ve güzel bir işçilik ile uygulama yapıldıysa okey. Ben tercih etmezdim ama takıntılıyım ben:smiley:))

Etiketler

Umut beyin cevaptan sonra hemen araç sahibini tekrar aradim. Basta yazdıklarımı duzelteyim. Sadece 5 ileri şanzıman takılmış arazi şanzımanı series orjinali. Prizdirek dişlileri uymamış onu da tornada halletmisler. Arka saftla oynamamislar. Bu durum için yorumlariniz nelerdir ?

Şanzumanla tornada orada burada oynama!... Bilmiyorum. Bence series e yapılabilecek hidrolik direksiyon ve çorum kalorifer. Gerisi mantıklı gelmiyor.
Lastiklerim şunlar:

Sent from my iPhone using Tapatalk

ImageUploadedByTapatalk1404747681414822

Şanzıman uygulamasını yapan makina mühendisi mustafa bey ile de gorustum. Umut beyin dediği gibi arka saftta kisalma olmuş. Kendi atölyesinde tamamen el işçiliği ile kendisinin yaptığını ifade etti. 8 senedir sorumsuz kullanıldığını söyledi. Emeğe saygı
Haftasonu aracı gorucem kismetse

Ynt: Seriesler De Defender Şanzıman Uygulaması

burakuysal' Alıntı:
Umut un aracının herşeyi orjinal. Onun ikizine 70bin tl istiyotlar malum sitede

Burak Bey

O araba 71 model Series 2a olsa olsa abisi olur ;D

bakacağım araç 82 model safari tavanlı kırmızı-beyaz renk ;D

Yok ben sizin müstakbel arabanıza birşey demedim. Yanlız umut un arabası gerçekten çok farklı.

Dediğiniz gibi Umut Beyın aracı çok farklı. Maşallahı var :smiley:

Safari tavanlı aramasaydım sizin arabayi sizden önce almış olurdum :smiley:

şaka bi yana da kısmet tabi ki :smiley:
Aracı görmek için cok sabırsızlanıyorum.

sesezgin' Alıntı:
Burak Bey

O araba 71 model Series 2a olsa olsa abisi olur ;D

bakacağım araç 82 model safari tavanlı kırmızı-beyaz renk ;D

Serdar bey alacağınız araç bu sanırım resim üzerinde site ismi olduğu için site ismini kapattım
Araç güzel gözüküyor diger resimlere baktım
Aracın içten çekilen resmi yok

Yapılacaklar
Jant aynı benim araçta olan jantlar
Lastik
Dalkıran
Sis farları
Şnorkel
Arka camlara % 100 film
Kapı üzerine dakar veya camel trophy logo
Ben olsam bunları yapardım :smiley:

Screenshot 2014 07 08 00 15 42 1

Erdal bey

Jantları değiştirmeyi düşünmüyorum orjinal jantlarınım daha cok yakıştığı kanaatindeyim.
İlk yapacağım aracı komple motor ve yürüyen bakımına almak. Büyük ihtimalle yeni lastik almam gerekecek. Döşemelerin durumunu bilmiyorum yeniden koltukları kaplatmak gerekebilir. Birde alt muhafaza saçları yaptırmayı dusinuyorum. Şimdilik bunlar yeterli kalanları aracı tanıdıkça inşallah :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

SON KONULAR

Geri