Sıfır Km Lada Niva! Ne Dersiniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan alpino Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 158
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 70,097
Ynt: Sıfır Km Lada Niva! Ne Dersiniz?

Arkadaşlar son 2-3 yılda Lada Niva'ların şanzuman ve vites oranları değişti mi?

Yeni Nivaların 0-100'ü daha hızlı, daha az yakıyor gibi yazılarla karşılaşıyorum. Hangi yıldan itibaren şanzuman veya vites oranları değişti?

Etiketler

1,7 motorlu nivalarla birlikte dişli oranlarıda degişti lakin 1,6 niva dişli oranları arazide daha güclü fakat asfaltta yavaş 1,7 nivalar asfaltta daha seri arazide biraz daha gücsüzler

yeni lada alana bir arkadasımız 100 tl lik benzi n ile 325 km yaptıgını yazmış bu gercektende süper lpg taktırmaya gerek yok o halde

selamlar....
arkadaşlarım abilerim ustalarım hepinizden izin isteyerek bir iki satırda ben yazmak istedim ...
konu başlığımız sıfır km lada niva nedersiniz ....
benim önceki aracım 1986 model biir nivaydı... aracımı alır almaz adanadan sivasa 500 km lik bir yolculuğum oldu tambir felaketti saimbeyli feke yolu ....
2 sene kullandım bu aracı yükseltme ok 144 ofset jant uyguladım arazide mükemmeldi sonra yaz dönemi avdan dönüşte araca biraz yüklendim 140 km hızı gördü ve ne oldu tahmin edin ;D arazi viteslerinin olduğu yerden bir yanık kokusu sonra ince bir duman.....
neyse daha sonra nette çoktemiz ilk elden 95 model bir niva gördüm galeriden gittim 4500 tl üste verdim :eek:...
yeni nivamı aldım rahatlığı komforu diğerinden bambaşkaydı.....
şimdi sadete gelelim ben 2 niva almış biri olarak 3 . nivamı alacak olsam sıfır almam.....
sebebi açık belli.... şuanki aracımla bile arazide rahat gezemiyorum .... aman şuraya girmeyim kenarından geçeyim aman şurdan inmeyim etrafını dolanayım mantığı aracıma zarar vermek istemiyorum ....
önceki aracımda hiç öylebir sıkıntım yoktu çünki benim paramparça edebileceğim aracın toplam maliyeti 4bintl idi....
mesela ava gidiyoruz biçilmiş tarla aracı bırakıyorum 4 5 saat aracın yanına gelemiyorum gelse birisi ateş atsa tarla yansa araç yansa umrum duymaz...
bence burda şu araç iyidir bu araç kötüdür konusu deil sıfır km offroad aracı alınırmı yada sıfır km disco mu yoksa ladamı konusu olsaydı yorumum farklı olabilirdi.....
sonuçta yukarıdada bahsedildiği gibi arazide doğada ne ile karşılaşabileceğimizi hiçbirimiz bilmiyoruz.... 25-30-40-50 bin tllik araçlarımıza zararvermek zorunda kalacağımız anlar olacaktır....
işte oanda herkes elini vicdanına koyup iyiki 25 binliraverdim sıfır aldımmı demeli yoksa keşke 10bine alsaydım mı demeli
parçası aynı araç aynı....

Yılbası sonrasında bir kaç bayiden aldığım fiyatlara göre o km Lada niva yı 25 bin liranın altında almak çok zor gibi..

bence ladanın 0 km sini almak pek akıl işi degil o paraya sapasaglam toyota mıtsu alınabilir 98-02 model ve uzuncana da binilir sahsi görüş kimse yanlıs anlamasın herkesinde tercihine saygı duyarım

aslanaybars' Alıntı:
bence ladanın 0 km sini almak pek akıl işi degil o paraya sapasaglam toyota mıtsu alınabilir 98-02 model ve uzuncana da binilir sahsi görüş kimse yanlıs anlamasın herkesinde tercihine saygı duyarım

Kesinlikle katılıyorum.

alpino' Alıntı:
Sıfır NİVA 'ya ne dersiniz ?

Ben alırım ama kimseye tavsiye etmem :smiley:

bu renkte sipariş verecem getiremezseler almam.

Kamuflaj

Dacia lar var 25 bine onlardan alırdım 1 tane hep arazi hem asfalt için bir arazide niva etmez ama bir niva da asfaltta dacia etmez

Dağhan' Alıntı:
Dacia lar var 25 bine onlardan alırdım 1 tane hep arazi hem asfalt için bir arazide niva etmez ama bir niva da asfaltta dacia etmez
Dacianın 4x4 ünü 25000 e alamazsınki en az 36000 tl o fiyatada disco 2 alırım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,092
Kaydolan Son Üyemiz
yigityigitcelik@gmai

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR