Sonunda Bende Defender'ıma Kavuştum....

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Hmtatl Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 73
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,911
Merhaba oncelikle aracınız cok guzel iyi gunlerde kullanmaniz dilegiyle...
Almis oldugunuz Deestone camur lastiginden mennunmusunuz bende yeni aldığım Nissan Patrol aracima uyarsa 235x85x16 ebatta olanini alsam mi diye dusunuyorum.Fiyati makul cunku
Camurda nasil , asfallta nasil paylasabilirseniz cok sevinirim.
Özgür

www.yagcarsisi.com

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sevgili arkadaşım iyi dileklerin için öncelikle teşekkür ederim ,sizinde aracınız hayırlı olsun ,lastiklere gelince yabancı forumlardan da takip ederek aldım bu lastiği yaklaşık iki aydır kullanıyorum asfaltta belkide Defender çok ses çıkardığı için birşey duymuyor olabilirim ama asfaltta ses çok az şuana kadar ciddi bir çamura girmedim ama edindiğim bilgiler ve izlenimim çamurda da başarılı olacağı yönünde şimdilik ben memnunum bir sıkıntı olmadı umarım yardımcı olabilmişimdir.Atilla

Etiketler
Sevgili arkadaşım iyi dileklerin için öncelikle teşekkür ederim ,sizinde aracınız hayırlı olsun ,lastiklere gelince yabancı forumlardan da takip ederek aldım bu lastiği yaklaşık iki aydır kullanıyorum asfaltta belkide Defender çok ses çıkardığı için birşey duymuyor olabilirim ama asfaltta ses çok az şuana kadar ciddi bir çamura girmedim ama edindiğim bilgiler ve izlenimim çamurda da başarılı olacağı yönünde şimdilik ben memnunum bir sıkıntı olmadı umarım yardımcı olabilmişimdir.Atilla
Cok tesekkurler Atilla bey yardimci oldunuz tabiki.İyi gunlerde kullanin tekrar aracinizi yaptiklarinizida takip edecegim acikcasi

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aklınızdaki proje çok güzel. Ben de size fikir olması açısından bir kaç örnek defender fotoğrafı eklemek isterim.

4422 0

4354_1.jpg

Winterreifentest Tremalzopass

Son düzenleme:

Aklınızdaki proje çok güzel. Ben de size fikir olması açısından bir kaç örnek defender fotoğrafı eklemek isterim.

4422 0

4354_1.jpg

Winterreifentest Tremalzopass
İşin aslı SuperContra dostum bende bu matzker yapımı defender'ı gördükten sonra yapmaya karar verdim benimki böyle keskin köşeli deilde yukarda gönderdiğim resimlerdeki gibi olucak ama içi bunun içi gibi olacak yaklaşık bir ay sürecek bittiğinde örnek olması ve yapmak isteyenlee yardımcı olmak adına burdan paylaşacağım teşekkür ederim ilginize...

kesinlikle bekliyoruz

kasa yüksekliğini araç kabin yüksekliğini geçmesin muayenede sorun yaşanmasın tavanı pop up şeklinde dizayn edilebilir

kesinlikle bekliyoruz

kasa yüksekliğini araç kabin yüksekliğini geçmesin muayenede sorun yaşanmasın tavanı pop up şeklinde dizayn edilebilir
bi 15 cm kadar geçip sepet hizasında olmasını düşünüyordum yani önden bakıldığında sepetle aynı hizada olacaktı sorun cıkarır mı aacaba???

sepet yüksekliği ile sırıtmaz ise sorun çıkarmaz kasa yüksekliğini ayarlarken önceden tecrübe edin aracın etrafında bir gezinin hatta birkaç çay molası verin kendinizi muayene memuru olarak düşünün dikkat çekermi çekmez mi diye sizin için sonuç daha iyi olacaktır

yukarda vermiş olduğunuz matzker örneğinde sırıtmadığı için aklıma yatmıştı içerde oturunca tavan yüksek ferah olsun diye ayrıca açılır tavan olucak 2 kişi daha yatabilecek yukarda...

Atilla bey emin olun heyecanınızı çok iyi anlıyorum ama nacizhane tavsiyem yukarı fotodaki gibi yüksek maliyetli projelere girmeden biraz daha zaman geçirin aracınızla, kapasitesini keşfedin sizin araçta benimki gibi benzinli/lpgli araca bindireceğiniz her yük etkisini hissedersiniz, ambulans kasa defenderlar mesela hareket ettirmek emin olun farkediyor, belki de başlangıçta fazla maliyetli olmayan geçici çözüm üretmek. Bu arada imkan olursa bir iki ambulans kasa benzinli kullanmak, çekiş farkını görmek ve bu motor da gerçekten karar kıldıktan sonra yukarıdaki yatırımları yapmak daha cüzdan dostu olabilir, yukarıdaki fotolar Tdi ait neticede hayal kırıklığı olmasın, bundan bir sene sonra tdi ya geçiş yapmak isterseniz mesela harcanan emeğe ve paraya yazık olmasın. Elinizdeki defender camper olarak değilde pikap olarak ikinci el piyasası daha değerli bir araç, tdi olsa o zaman bahsettiğiniz gibi camper hali daha iyi olabilir diye düşünüyorum.
Neticede karar sizindir.
Saygılar
Alkım

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim aracım 2.5 düz dizel ayrıca fiberden yapılacağı için ağırlığı hemen hemen kasayla aynı olacak ustaya bunu danışmıştım yakıtta bir artış olabilir mi diye olmayacağını söyledi Def'imi yavaş yavaş sıfır konumuna getireceğim satmak gibi bir düşüncem olmadığından bu yola girdim 2.araç olarak kullanıcam ama değerli tavsiyeleriniz için çok teşekkürler...

Allahalla nedense aklımda benzinli diye kalmış, çok farkları yok gerçi ama düz bile olsa dizelde kalkışlarda daha rahat edersiniz, hayırlısı o zaman takipteyiz :smiley:

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,490
Kayıtlı Üye Sayımız
172,150
Kaydolan Son Üyemiz
namso

Geri