SU ALMA PROBLEMİ !!!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Adrianotom Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 103
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 85,745
Ynt: Su Alma Problemi !!!

Ona bende anlam verememiştim , sonra test ettim araç sola yatık vaziyette camdan aşağıya inen su alta gelince sol tarafa doğru camın altından yürüyor
Aracı sürekli park ettiğim yer sola mehilli o şekilde giriyordu, çünkü sikada başka bir yerde hata yok

Etiketler
Ynt: SU ALMA PROBLEMİ !!!

Peki şayet diyelim bizde de aynı sırun olsa alt tarafa 30 cm ortalayarak yada komple sika yapsak suyu içeeri girmesine engel olmuş oluyomuyuz

Sent from my iPhone using Tapatalk

Evet abi onu yazdım zaten yukarlarda biyerde camdan su girerse veya suyun nerden geldiğini bulamıyorsanız (bu camdan giriyor demektir) ilk etapta camı söktürmeden altta tam oratada 30 cmlik yere cam sikası çekin çare olmazsa camı söktürün ama girmiyorsa gerek yok o cam sikası çok bulaşık bişey temizliyim derken daha beter bulaşıyor haberiniz olsun ( alttan üstten bant çekmek işi bulaşmaya karşı kolaylaştırır)

Bir su alma problemide bende bakalım ne çıkacak.2011 Duster sahibiyim gecen hafta hanım alt sol marşbiyeri ezince serviste yaptırdık ilk yağmurda sol tabanda ıslaklık farkettım servise bugun gıttım ılk aklıma gelen marşbiyerin yapılan yerınden kaynaklı bır sorun olarak aklıma geldı tabı servıs olamayacağı yonunde soylemde bulundu kanallar tıkalı olabılır bakmak lazım şeklınde söylediler yogunluktan dolayı 1 hafta sonraya randevu verdıler 1 hafta dusterımı yağmurdan koruyacağız bakalım bu işin sonu nereye varacak:smiley:

Islaklık halının altındaki köpüğün altında ise öncam başka biryer olma olasılığı yok, şayet siyah halının üstündense anten veya kapı döşemesinden geliyor demektir

Islak kısım zemınde sürücü kısmında koltuga yakın kısımda tam ortada 25 cm çapında bır yer yanları ıslak değil marşbiyerı yaparken acık kısımmı kaldı acaba tereddutum vardı ama servis marşbiyerın tamıratından olmaz dedı ama tamıratta sonra ılk yağmurda bu sıkıntı çıkması gerçekten ılgı çekıcı cunku daha oncesı burada bu konuyu okuduktan sonra kaç kez kontrol etmiştim,bir sıkıntı yoktu en sonunda başımıza geldi ;D

İlk bakacağın yer anten olsun , ön kapılardan zor olmasına rağmen kapı döşemesindende geliyor olabilir , gerçi su işi bu nerden gireceği nereye yürüyeceği hiç belli olmaz
Ön camdan köşeden girip kablolar vasıtasıyla direk paspasın üstünede akıyor olabilir
Sol tarafa yapılan işlem seni aldatmasın o andan sonra almaya başlamışta olabilir

İyi günler arkadaşlar bugun Hedef oto dacia servisimize hayırlısı ile gittik Şikayetim tabana su alması ve kalkışta arabadan bir yüksek zırıltı sesi gelmesi idi hemen ön taraftaki su tahliye kısmını söktuler bende yanlarında durdum,sökülünce hemen sol taraftan aldığı ıcın sol tahliye delıgıne baktık açıktı diğer tarafa bakınca delıkte plastık bır kapak var kapak tıkanmış içi çamur dolmuş araba yolda gıderken açık kısımdan gıtmeyen sular araba meyılden veya salladıkca klıma kısmının ordan sular süzülüyormuş suların ızlerı mevcut neyse temızlendı yağmurları beklıyoruz:smiley:) diğer zırıltı sorunu ise altta bulunan karter muhafaza demır kapağının vıdaları gevşemiş o zırıltı yapıyormuş ek bir vida daha attılar ses kesıldı işlemler içinde ücret talep etmediler eee bızede boll teşekkür etmek kaldı:smiley:)Bu arada servisi beklerken üstte yenı modellere baktım iyileştirme yapmışlar malzemelerde en basıdı kapı fıtılller duzelmiş kapının kapanışı bile değişmiş ama fiyatlarda ona göre:smiley:

İnşallah dedikleri gibidir , ama sanmıyorum çünkü alttaki tahliye deliklerinde tapa yok ve delikler çamurla kapanacak kadar ufak değil resim çekseydin daha detaylı bilgi verebilirdim
Bahsettiğim tahliye delikleri aracın kapılara kadar lök çamurda kullanımında tıkanırsa tıkanır , bu tip kullanıyorsanız olabilir
Yoksa asfallataki çamurla o deliklerin tıkanmaması lazım

Aracı yanımda soktuler sol tarafta tapa yoktu fakat sağ tarafta siyah dar ağızlı elastık bır tapa mevcuttu tapanın ıcı resmen çamurdu tapanın kapak kısmı altında kaldığı ıcın çamurdan tıkanmış.Sonradan kova ıle su doktuk bır sıkıntı olmadı yağmurda bakacağız artık:smiley:

Camın alt kısmında kalan plastik ızgara var onun altında dışarda görülmesi zor soldakıne ışık tutarak belkı görülebilir ama sağdakı imkansız çunku cam sılecek deposunun altında yer alıyor tıpayı çıkarırken cam sılecek su deposun sökülüyor. ama kendım acıp temızlerım dersen ızgarayı sokerken solda ve sağda vıdalar var ayrıca ızgara tırnalarına dıkkat et yerıne oturtmak bıraz sıkıntılı gıbı geldı bana.

Ah be güzel kardeşim bende altta nerde öyle tapa var diyorum
Sen ön ızgara içindeki tapadan bahsediyorsun , sol tarafta kimsenin aracında tapa yok zaten mantığı nedir bimiyorum fakat , ordan içeri su alması imkansız senin sorunun başka taraftan kaynaklı söyledi dersin
Silecek kutusunun altındaki tapanın çamurlu çıkması normal çünkü tapa var suyu süzerek boşaltıyor , orası ağzına kadar su dolsa içeriye su gidecek biryer yok saç delik değilse, orayı açtığınızda kutunun altı su dolumuydu ? Hadi girdiğini varsayalım ordan giren su taban keçesinin üstüne değil alt tarafına yani saçtan yüremesi gerekir
Bu arada bu araçta benim söküp takmadığım ,görmediğim , bilmediğim hiçbir nokta yok :smiley: o tapa nerde derken, nerden bahsettiğini anlamak için sordum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR