T3 Westfalia ile Avrupa Gezimiz...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ALP_ER_TUNGA Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 421
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 103,989
Ynt: T3 Westfalia ile Avrupa Gezimiz...

Kısa bir aradan sonra herkese tekrar merhaba,
Bu arada ilgi gösteren, takip eden,mesaj gönderen tüm arkadaşlara teşekkürler:smiley:

Programımızın tamamını takvime aktardığımızda çok şehir az detay olarak adlandırabileceğimiz hızlı bir program çıktı karşımıza.Aslında az şehir çok detay mı yapsak diye tekrar gözden geçirdik ama epey yorucu olacağını bilmemize rağmen çok yer görme isteğimiz baskın geldi ve son hali ekteki gibi şekillendi..Detayları ayrıca çalışıyoruz.
Gitmişken şurayı da görmelisiniz gibi tavsiyelerinizi de heyecanla bekliyoruz.:smiley:

Plan

Etiketler

İyi günler
Sy Tunga
İyi yolculuklar,gezinizin sorunsuz ve dilediğinizce geçmesi dileğiyle
Saygılar
Batuhan
Ankara

Merhaba benq,

ilk üç gün temposuna bakınca Alper bey aracı tek kullanmayacaktır diye ümid ettim,cuma köprü bakımı nedeniyle İstanbul
trafiğini iyi planlayın diyebilirim.

güngör' Alıntı:
Merhaba benq,

ilk üç gün temposuna bakınca Alper bey aracı tek kullanmayacaktır diye ümid ettim,cuma köprü bakımı nedeniyle İstanbul
trafiğini iyi planlayın diyebilirim.

Güngör bey, bende aynı şeyi ümit ediyorum. Ferhat Şirin bey ve eşinin yazdığı gezi notunu okuyunca Romanya ve Macaristan'da fazla zaman kaybetmek istemiyoruz. İsmail abiminde günde 300 km üzeri araç kullanma önerisini dinleyerek en uzun yolu ilk 3 günde yapmaya karar verdik.

Niyetimiz 10 ağustos cuma günü mesai bitiminde yola çıkmak, daha az trafik için saat kaç gibi köprüye ulaşmamızı önerirsiniz?

chatlak' Alıntı:
Oldukça yoğun bir program. Umarım keyifle ve hakkıyla gezersiniz. Ve umarım programı sekteye uğratacak bir aksilikle karşılaşmazsınız...

Bengi teoride programı yapıyor, uygulamada ne olacağı işin asıl heyecanı. Yol uzun umarım herhangibir aksaklık ile karşılaşmayız.

ALP_ER_TUNGA' Alıntı:
Niyetimiz 10 ağustos cuma günü mesai bitiminde yola çıkmak, daha az trafik için saat kaç gibi köprüye ulaşmamızı önerirsiniz?

Cuma gecesi İstanbuldan çok yoğun bir nakliye kamyonu çıkışı olur ve sebze kamyonu girişi olur, ayrıca akşam saatleri mesai
sonu yoğun saatlerin başlangıcıdır. Gece 12 den sonrası uzun yolculuğunuz için daha uygun olabilir.
Yolculuğunuz başında trafiğimiz sizi üzmemesini dilerim, anlık takip edebileceğiniz sistemlerinizi varsa dikkatle izleyin derim.

güngör' Alıntı:
Cuma gecesi İstanbuldan çok yoğun bir nakliye kamyonu çıkışı olur ve sebze kamyonu girişi olur, ayrıca akşam saatleri mesai
sonu yoğun saatlerin başlangıcıdır. Gece 12 den sonrası uzun yolculuğunuz için daha uygun olabilir.
Yolculuğunuz başında trafiğimiz sizi üzmemesini dilerim, anlık takip edebileceğiniz sistemlerinizi varsa dikkatle izleyin derim.

Güngör bey, t3 formundaki arkadaşlarım istanbul'dan geçmeden trafik yoğunluğuna göre güzergahi bilgisi verecekler. İnşallah sıkıntısız bir şekilde geçeriz.

Kafamı kurcalayan cevabını tam netleştiremediğim konulardan 1 tanesi LPG istasyonları ülkelere göre LPG fiyatları ve ülke bazında LPG dolum ağızları idi aşağıdaki tablo ile tüm sorularımın yanıtını vermiş oldum. Tablodanda anlaşılacağı üzere en pahalı LPG ülkemizde dolum ağzı olarak sadece Almanya farklı ağız kullanıyor. Dolum ağzı kitini umarım Almanya'da bulabilirim.

En üstteki fotoğraf acme tipi dolum ağzı, en alttaki fotoğrafta dish tipi ülkemizde de kullanılan dolum ağzı.

LPG istasyonlar ve fiyatlar 2012

Lpg nippel acme

Lpg nippel bajonet

Lpg nippel schotel

Gayet iyi gidiyosunuz Her işde ARGE her zaman ARGE

Bence çok yol yapiyorsunuz. Çok yorucu olacak gibi. Bu kadar kosusturmaya degil sizin karavan siz bile hararet yapabilirsiniz. Bence rotayi azaltin. Gezmeler ve gormeler daha çogalacaktir. Şehirlerde gorecekçok şey var. Es gecebilirsiniz

Biz de bu yıl rotamızı planladığımıza göre biraz daralttık .Zira çok yorulacağımızı düşündük.Bu haliyle bile ve 4-5 gün bir yerde kalıp çevreyi gezmemize rağmen yorulduk. ..Tabi iki çocuk faktörünüde eklemek lazım .En uzun yolu Venedik -Füssen arasında yaptık600 km civarıydı Genelde 300 km civarı yol katettiğimizde 1 gün için tahammül edilebiliyor Yani şehir turlaması ve aktivitelere enerjiniz kalıyor .Şehirleri kısa kısa gördüğünüzde sonradan içinizde kalıyor .Keşke şurasını da görebilseydim diye.

11 ve 12 ağustos gezinin sanırım en zorlu parkurları olacak.
11 ağustosta 2 sınır geçişi ve Bükreş gezisi var. Üstelik Braşov'a ulaşmak lazım. Biraz zorlanılabilir. Bükreş'i şöyle bir saat dolaşıp devam edecekseniz belki yetişebilir. :-\
12 ağustosta ise kilometre çok fazla. 4 yıl önce Romanya'nın her yerinde yol yapımı vardı ve yollar kötüydü. Umarım düzelmiştir. Braşov tarafına gitmedim bilemiyorum. :-\

Gerekirse bir iki gün toleransınız varsa beğendiğiniz yerlerde kullanabilirsiniz. Yoksa gecikme durumunda gezi esnasında rotayı revize etmeniz gerekebilir. Yani duruma göre rotayı ayarlamak o da güzel oluyor. :smiley:

insel' Alıntı:
Bence çok yol yapiyorsunuz. Çok yorucu olacak gibi. Bu kadar kosusturmaya degil sizin karavan siz bile hararet yapabilirsiniz. Bence rotayi azaltin. Gezmeler ve gormeler daha çogalacaktir. Şehirlerde gorecekçok şey var. Es gecebilirsiniz

Gitmişken şuraya da gidelim buraya da gidelim derken böyle yoğun oldu program.. Yorucu olacağı kesin,sanırım bunu göze aldık.keşke daha uzun zamanımız olsaydı tabi o zaman tadından yenmezdi..
aklımızın kaldığı yerlere daha sonra tekrar gitmek nasip olursa ne mutlu bize:smiley:

fsirin' Alıntı:
11 ve 12 ağustos gezinin sanırım en zorlu parkurları olacak.
11 ağustosta 2 sınır geçişi ve Bükreş gezisi var. Üstelik Braşov'a ulaşmak lazım. Biraz zorlanılabilir. Bükreş'i şöyle bir saat dolaşıp devam edecekseniz belki yetişebilir. :-\
12 ağustosta ise kilometre çok fazla. 4 yıl önce Romanya'nın her yerinde yol yapımı vardı ve yollar kötüydü. Umarım düzelmiştir. Braşov tarafına gitmedim bilemiyorum. :-\

Gerekirse bir iki gün toleransınız varsa beğendiğiniz yerlerde kullanabilirsiniz. Yoksa gecikme durumunda gezi esnasında rotayı revize etmeniz gerekebilir. Yani duruma göre rotayı ayarlamak o da güzel oluyor. :smiley:

Evet,ilk 3 gün biraz pestilimiz çıkacak gibi görünüyor. :-\bakalım hayırlısı.dediğiniz gibi plan yolda daha kaç kez değişecek kimbilir.sanırım hızlı dönüş için bir B planı da lazım bize.İlk yarıda çok zaman kaybedersek Yunanistan ve TR'ye daha yakın yerlerden feragat edeceğimiz bir B planı.Yakın yerleri, mesela dedemin,ninemin doğduğu Yunan,Bulgar topraklarını daha sonra tekrar gidip görmek için bahane ve fırsat yaratmak daha kolay olabilir.. ::smiley:Yunanistan'ı görmeyi sonraya bırakırsak en az 2 gün boşa çıkar.şu B planına bir çalışalım biz ;)

Ebru Yetim' Alıntı:
Biz de bu yıl rotamızı planladığımıza göre biraz daralttık .Zira çok yorulacağımızı düşündük.Bu haliyle bile ve 4-5 gün bir yerde kalıp çevreyi gezmemize rağmen yorulduk. ..Tabi iki çocuk faktörünüde eklemek lazım .En uzun yolu Venedik -Füssen arasında yaptık600 km civarıydı Genelde 300 km civarı yol katettiğimizde 1 gün için tahammül edilebiliyor Yani şehir turlaması ve aktivitelere enerjiniz kalıyor .Şehirleri kısa kısa gördüğünüzde sonradan içinizde kalıyor .Keşke şurasını da görebilseydim diye.
Çocuklarla böyle uzun geziler yapıyor olmanız bile tek başına takdir edilesi.. :eek:
Kısa gezdiğimiz şehirler içimizde kalmasın ,gereksiz yerlerde vakit kaybetmeyelim diye hep Ar-Ge ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,440
Kayıtlı Üye Sayımız
172,096
Kaydolan Son Üyemiz
R.K. o.oğlu

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR