Toyota yada Land Rover arazi taşıtı arıyorum..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan zeko Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 39
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,456
Ynt: Toyota yada Land Rover arazi taşıtı arıyorum..

anladım reha bey bende işte site işleyişini çok iyi bilmediğim için bu sorunla karşılaştım o yüzden zaten özürdiledim yanlış anlaşılma olmasın bundan sonra böyle sıkıntılar olmaz inş uyarılarınız için teşekkür ederim iyi akşamlar dilerim

Etiketler

Selamlar,
bizler "sanal" bir aileyiz. Zaten bunun sonucu olarak İbrahim bey uyardı beni.. Daha önce de belirttiğim gibi, dilerim gönlünüzdeki aracı biran önce bulursunuz. reha

üstadım ibrahim beyi üzmüşüz baya inşallah bi önemli değil felan çaylaklıkda olur böyle şeyler felan derde mahcubiyetimiz ortadan kalkar ya ayıp ettik neyse inş bi şekilde döner tekrar iyi akşamlar

Sn Zeko (isminizi göremediğimiz için size tam doğru hitrap edemediğimiz için özür dileriz...)
Jeep ile ilgili makar çoktur o nedenle aslında ilk başta sizi çaktırmadan uyandırmaya çalışmıştım ama başaramadım sanırım....
mesela polisle girilen bir diyalog
aracın markası ---------------JEEP
peki markası ne ------------JEEP
beyfendi marka marka------JEEP________JJJJEEEEPP
kafamı buluyon kardeşim----ne kafası memur bey arabanın markası ----jeep

gibi süren bi sürü yaşanmış diyalog var....
yani 4x4 yada suv denilen segmente-kategoriye ismini vermiş bir markadır JEEP...

şimdi size gelince yazdığınız marka ve modellere hiç heveslenmeyin benden tavsiye....(işin içine o sınırlamada bütçe girdiği için)
gidin bir tane 1993-1998 arası suzuki samuari alın bakın keyfinize....kısa, net, öz...nedenleri vs vs ye girmeyeyim şimdi....biraz da siz emek harcayın siteyi biraz kurcalayın...
fj----cj vs boşverin o paralara binilmez o arabalara, bi ihtimal binsenizde ne siz keyif alırsınız, ne de burda bu araç benim diye yayınlarsınız, bu araçlara arkadaşlarımız bazen jant lastik takımına bile 3000-5000 tl---yükseltme, tampon vs gibi görsellere 10 bine yakın paralar harcıyarak, sanayilerde aylarını harcayarak ulaşabliyor, helak olursunuz alimallah...
bu işi en uygun samuari ile halledersiniz, lada falan da uygun gibi görünse de ruhu bile olmayan keyif alamıyacağınız sanayiden kurtulamıyacağınız araçtır...saygılar...

Selamlar
aslında Levent beye hak vermemek elde degil. Zira, küçük bütçe ile "bence" en verimli sonuç Samurai ile elde edilir. Zira, modifikasyon yapmadan sizi arazide gayet güzel sırtında taşır..

10.000 civarında bir 11o Defender alabilirnizi ama arkasından para harcamanız gerekecegi kesin. FJ tarafına birşey diyemiyorum, zira bilgim yok. iyi günler, reha

Levent Bey,
FJ, CJ ile ilgili istediğinizi düşünmekte serbestsiniz ama bunlara gönül vermiş kişileri bu şekilde yönlendirmenizin doğru olmadığını düşünüyorum. Her aracın keyfi ayrıdır ve beğenen kişiye zevk verir. Tercih meselesidir kısacası. Kimin hangi araçtan keyif alacağını kişiden başka kimse belirleyemez.
Bende bir FJ kullanıcısıyım ve nazar değmesin hiç helak olmadım. Sadece bakım için servise gittim. İstanbul dan Kars a kadar gidip geldim, 4400 km yol yaptım bir seferde. Maşallah tık demedi.
Bakımlı, eli yüzü düzgün bir araç, hele birde kişi seviyorsa keyifle binilebilir diye düşünüyorum.
Saygılarımla.

997799' Alıntı:
Sn Zeko (isminizi göremediğimiz için size tam doğru hitrap edemediğimiz için özür dileriz...)
Jeep ile ilgili makar çoktur o nedenle aslında ilk başta sizi çaktırmadan uyandırmaya çalışmıştım ama başaramadım sanırım....
mesela polisle girilen bir diyalog
aracın markası ---------------JEEP
peki markası ne ------------JEEP
beyfendi marka marka------JEEP________JJJJEEEEPP
kafamı buluyon kardeşim----ne kafası memur bey arabanın markası ----jeep

gibi süren bi sürü yaşanmış diyalog var....
yani 4x4 yada suv denilen segmente-kategoriye ismini vermiş bir markadır JEEP...

şimdi size gelince yazdığınız marka ve modellere hiç heveslenmeyin benden tavsiye....(işin içine o sınırlamada bütçe girdiği için)
gidin bir tane 1993-1998 arası suzuki samuari alın bakın keyfinize....kısa, net, öz...nedenleri vs vs ye girmeyeyim şimdi....biraz da siz emek harcayın siteyi biraz kurcalayın...
fj----cj vs boşverin o paralara binilmez o arabalara, bi ihtimal binsenizde ne siz keyif alırsınız, ne de burda bu araç benim diye yayınlarsınız, bu araçlara arkadaşlarımız bazen jant lastik takımına bile 3000-5000 tl---yükseltme, tampon vs gibi görsellere 10 bine yakın paralar harcıyarak, sanayilerde aylarını harcayarak ulaşabliyor, helak olursunuz alimallah...
bu işi en uygun samuari ile halledersiniz, lada falan da uygun gibi görünse de ruhu bile olmayan keyif alamıyacağınız sanayiden kurtulamıyacağınız araçtır...saygılar...

levent abey valla tmm bu işe gireceksek paramızın olması lazım yoksa bir samurai ayağımızı yerden keser diyosunuz tmm dır teşekkür ederim abey bilgiler için kolay gelsin

ibrahim abi barıştıkmı abi özürdiledim yanlış anlaşılmalar için

burak abey valla ben fj çok seviyorum görüntü itibariyle hiç kullanmadım bilmiyorum ancak mutlaka keyiflidir de çok para abi o kadar param yok dedim ya şartları zorladım o kadar çıkıştı top sende

Sevmek sevmemek başka, almak satmak da önemli değil. Ama başkalarının zevkleri için peşin hüküm vermek uygun değil.
Ne zevk alırsın ne de resmini siteye koyarsın gibi ifadeler hoş olmamış.

Top kimsede değil, top ortada. :smiley:
Selamlar

zeko' Alıntı:
burak abey valla ben fj çok seviyorum görüntü itibariyle hiç kullanmadım bilmiyorum ancak mutlaka keyiflidir de çok para abi o kadar param yok dedim ya şartları zorladım o kadar çıkıştı top sende

Bakkan' Alıntı:
Levent Bey,
FJ, CJ ile ilgili istediğinizi düşünmekte serbestsiniz ama bunlara gönül vermiş kişileri bu şekilde yönlendirmenizin doğru olmadığını düşünüyorum. Her aracın keyfi ayrıdır ve beğenen kişiye zevk verir. Tercih meselesidir kısacası. Kimin hangi araçtan keyif alacağını kişiden başka kimse belirleyemez.
Bende bir FJ kullanıcısıyım ve nazar değmesin hiç helak olmadım. Sadece bakım için servise gittim. İstanbul dan Kars a kadar gidip geldim, 4400 km yol yaptım bir seferde. Maşallah tık demedi.
Bakımlı, eli yüzü düzgün bir araç, hele birde kişi seviyorsa keyifle binilebilir diye düşünüyorum.
Saygılarımla.

Burak bey;
yazdıklarımı tekra hatta tekrar bi okuyun...eğer hala aynı cevabı yazarım diyorsanız yazdıklarımı tek tek size özel açmaktan emin olun usanmam...

Bakkan' Alıntı:
Sevmek sevmemek başka, almak satmak da önemli değil. Ama başkalarının zevkleri için peşin hüküm vermek uygun değil.
Ne zevk alırsın ne de resmini siteye koyarsın gibi ifadeler hoş olmamış.

Top kimsede değil, top ortada. :smiley:
Selamlar

Burak bey;
Şimdi buna çok güzel cevaplar yazarım buraya ama alakasız yorumuma alakasız cevapları OKUMADAN yazdığınız için, sadece bu açıklamayla şimdilik yetiniyorum...

Levent Bey,
istediğiniz şekilde cevap verebilirsiniz. Yazdıklarınızı tabiki okudum, hatta tavsiyenize uyup bir daha okudum. Yetinmeyip çevremdekilere okutup düşüncelerini sorduğumda benimle aynı şeyleri düşündüler.Aşağıdaki kırmızı renk ile yazılanlar size ait,

Bu ifadeden tüm FJ ve CJ ler için bunları söylediğinizi anlayıp buna göre cevap yazmıştım. Şimdi tekrar okuyunca 8-10 bin liralık FJ ve CJ alınması durumunda bu yazdıklarınızı yaşarsınız demiş olabileceğinizi de düşünmeye başladım. Sizden ricam bunlardan hangisini kastettiğinizi belirtmeniz. Eğer böyleyse kusura bakmayın yanlış anlamışım derim.
Ama yanlış anlama olacağı gibi anlatımda da eksiklik olabilir, bunuda dikkate almak gerekir. Bence sizde tekrarokuyun ve farklı anlaşılmaya yol açan yerlere dikkat edin. Bir kelime anlam olarak çok şey değiştiriyor. Kaldıki bu siteyi binlerce kişi okuyor ve yazınız farklı şekilde anlaşılmaya müsait.
Saygılarımla

997799' Alıntı:
Burak bey;
Şimdi buna çok güzel cevaplar yazarım buraya ama alakasız yorumuma alakasız cevapları OKUMADAN yazdığınız için, sadece bu açıklamayla şimdilik yetiniyorum...

Burak bey;
Tabiiki yazdığım tek şey var 5-10 tl arasına mal edilmiş cj-fj lerden bahsediyorum burada...
sizin aracınızın ucuları yokmu piyasada? siz kendi aracınızın satılık ilanında size fiyatla ilgili sorular vs vs sorulduğunda bununla ilgili ne açıklamalar yapmıştınız?
herşeyden önce zaten soru 5-7-10 bin tl lerden bahsedilen hangi araç değil mi? bu başlığa ne yazalım gidin bir fj alın 10 liaraya binersiniz mi diyelim? bu güne kadar bu işle ticari olarak uğraşanlar bile arazide kendilerini yolda bırakmıyacak ve burada sergileyebilecek bir cj yi kaça mal ediyor? arkadaş size ısrarla max 10 binlira çıkarabilirim diyor siz arkadaşımıza hangi aracı aracı öneriyorsunuz linki vererek? (sizin satılık ilanınızda verdiğini link?) şimdi bu linki vererek arkadaşa yardımcı mı oluyorsunuz? 12 binliraya araç öneriyorsunuz bu arkadaş, sizin aracınızı geçin, normal hale getirebilmesi için kaç para harcar? bu tecrübeleri az çok yaşamış olmanıza rağmen....

cevabımın ilk satırının sonunda bile parantez açıp nedenini yazmıştım...
demiştim ki: (işin içine o sınırlamada bütçe girdiği için)
siz tekrar tekrar okumanıza rağmen sanırım okuduğunuzu anlayamıyorsunuz!!!!
ben de bir iki kişiye okutturdum sizin anladığınız bir anlam çıkartamadılar....
sizin okuttuğunuz kişileri de tebrik ediyorum...zor bir işi başarmışsınız bu kadar ters anlamı çıkarmakla...

şimdi asıl konuya geri dönersek bu bütçeyle zevk alacağınız tek araç suzuki samurai dir...cj veya fj ye binemezsiniz....haaa Burak bey yada o güzellikte bir araç sahibi size extra extra bi indirim yapmazsa!!!!

Bu sayfalardaki en büyük amaç yardımlaşmak, yediğimiz kazığı yedirmemek, tecrübelerimizi paylaşmak, bu işe yeni başlayanlara elimizden geldiğince yardımcı olmak, bu hobi yada sporu geliştirmek ve yaymak değil mi?

bütçem max 10 bin diyen birine ne yazmam gerekiyorsa onları yazdım...
yazımın hiç bir kısmında cj-fj kötüdür, dandiktir, zarttır, zurttur, yazmıyor...bu araca binen ve bakılası binilesi araçlar yaratan herkezin neler yaptığı ne emekler ne paralar harcadığı ve şahaser çıkarmış olmalarına rağmen para harcamaya devam ettiklerini sanırım bu tarz siteleri az çok takip eden herkez az çok biliyor...bu işe yeni başlayan bir arkadaşımıza kendimiz kullanıyoruz diye kriterlerini (bütçe-amaç-bulunduğu il) gözetmeden önerileri yaparken çok daha fazla dikkatli olmalıyız...Ben zj den başka 4x4 e araba gözüyle bile bakmıyorum bu bir gerçek...çünkü bütçemin el verdiği ve benim şartlarıma en iyi uyan araçtır... ama herkeze bunu öneremem ki...

bu uyarıyı ve kriteri dikkate almayacaksak
alın bir wrangler rubicon, 20bin dolarda modifiye yapın gitsin derdim..
yada ulaşılabilir ama 10 bine uymayan alın bir zj bakın keyfinize derdim...

sanırım bu sefer anlatabildim....saygılarımla....

bu konuya yazmayacaktım ancak iki eski forum müdaviminin yanlış anlaşılma yüzünden üsluplarının sertleştiğini görmek açıkçası beni rahatsız etti.

Levent beyin yazısını okuduğumda açıkçası ben araçlar için verilen uğraşlara övgü ve emeğe saygı hissettim. Ayrıca Burak bey de bu forum ortamında gördüğüm en sakin ve anlayışlı insanlardan birisi, ama forum ortamlarında kelimeler karşıdakine iletmek istediğimiz mesajı bazen iletemiyor açıkçası burada da böyle bir sıkıntı hasıl oldu.

Levent bey ve burak bey ikinizden de konu daha kırıcı hale gelmeden ve tarzlar daha sertleşmeden bitirilmesini rica ediyorum. Umarım dikkate alınır.

Levent Bey,

yanlış anlamış olabileceğimi belirttim ve böylemi demek istediniz diye sormuştum. Yanlış anladıysam kusura bakmayın dediğimide belirtmeme rağmen konuyu geriyorsunuz.

Arkadaş bana FJ ler ile ilgili soruyor ve 10 000 TL lik bütçesiyle benim 20 000 TL lik aracımı almak istediğini söylüyor bende FJ lerin 10 000 TL lik bütçeyle alınabilecek olanını gösteriyor bunun üstünede masraf yapması gerektiğini söylüyorum. Yani ben ona 10 000 TL lik bütçeyle bineceği araç önermiyorum. Siz sadece kendinizin anladığını düşünüyorsunuz sanırım ama bazı ayrımları gözden kaçırıyorsunuz. Arkadaşı benim ilan linkimde benim aracım ile ilgili yazışmalarımız var. bizim diyaloğumuz FJ üzerineydi.
Ayrıca aşağıda kırmızı ile yazdığınız cümlelerde, farklı düşünen insanlara alaycı ifadeler kullanmanız hoş değil. Ben okuduğumu anlayabiliyorum, yanlış anladığımdada kusura bakma diyebiliyorum. Bunu dile getirdikten sonra hala bu üslubla ısrar ediyorsanız size diyecek başka birşeyim yok. Konu benim için burada kapanmıştır. Başka cevap da yazmayacağım.

sizin okuttuğunuz kişileri de tebrik ediyorum...zor bir işi başarmışsınız bu kadar ters anlamı çıkarmakla...

997799' Alıntı:
Burak bey;
Tabiiki yazdığım tek şey var 5-10 tl arasına mal edilmiş cj-fj lerden bahsediyorum burada...
sizin aracınızın ucuları yokmu piyasada? siz kendi aracınızın satılık ilanında size fiyatla ilgili sorular vs vs sorulduğunda bununla ilgili ne açıklamalar yapmıştınız?
herşeyden önce zaten soru 5-7-10 bin tl lerden bahsedilen hangi araç değil mi? bu başlığa ne yazalım gidin bir fj alın 10 liaraya binersiniz mi diyelim? bu güne kadar bu işle ticari olarak uğraşanlar bile arazide kendilerini yolda bırakmıyacak ve burada sergileyebilecek bir cj yi kaça mal ediyor? arkadaş size ısrarla max 10 binlira çıkarabilirim diyor siz arkadaşımıza hangi aracı aracı öneriyorsunuz linki vererek? (sizin satılık ilanınızda verdiğini link?) şimdi bu linki vererek arkadaşa yardımcı mı oluyorsunuz? 12 binliraya araç öneriyorsunuz bu arkadaş, sizin aracınızı geçin, normal hale getirebilmesi için kaç para harcar? bu tecrübeleri az çok yaşamış olmanıza rağmen....

cevabımın ilk satırının sonunda bile parantez açıp nedenini yazmıştım...
demiştim ki: (işin içine o sınırlamada bütçe girdiği için)

şimdi asıl konuya geri dönersek bu bütçeyle zevk alacağınız tek araç suzuki samurai dir...cj veya fj ye binemezsiniz....haaa Burak bey yada o güzellikte bir araç sahibi size extra extra bi indirim yapmazsa!!!!

Bu sayfalardaki en büyük amaç yardımlaşmak, yediğimiz kazığı yedirmemek, tecrübelerimizi paylaşmak, bu işe yeni başlayanlara elimizden geldiğince yardımcı olmak, bu hobi yada sporu geliştirmek ve yaymak değil mi?

bütçem max 10 bin diyen birine ne yazmam gerekiyorsa onları yazdım...
yazımın hiç bir kısmında cj-fj kötüdür, dandiktir, zarttır, zurttur, yazmıyor...bu araca binen ve bakılası binilesi araçlar yaratan herkezin neler yaptığı ne emekler ne paralar harcadığı ve şahaser çıkarmış olmalarına rağmen para harcamaya devam ettiklerini sanırım bu tarz siteleri az çok takip eden herkez az çok biliyor...bu işe yeni başlayan bir arkadaşımıza kendimiz kullanıyoruz diye kriterlerini (bütçe-amaç-bulunduğu il) gözetmeden önerileri yaparken çok daha fazla dikkatli olmalıyız...Ben zj den başka 4x4 e araba gözüyle bile bakmıyorum bu bir gerçek...çünkü bütçemin el verdiği ve benim şartlarıma en iyi uyan araçtır... ama herkeze bunu öneremem ki...

bu uyarıyı ve kriteri dikkate almayacaksak
alın bir wrangler rubicon, 20bin dolarda modifiye yapın gitsin derdim..
yada ulaşılabilir ama 10 bine uymayan alın bir zj bakın keyfinize derdim...

sanırım bu sefer anlatabildim....saygılarımla....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,096
Kaydolan Son Üyemiz
R.K. o.oğlu

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.