Ucuz Çekme Karavan Alınır Mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan xenofx Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 463

xenofx

Ana Kamp
Tavsiye isteğim ile ilgili bir önceki konum çok dağıldı bu sebeple yeni konu açıyorum.

Karavan işine ilk kez gireceğim için ucuz karavana yöneleyim diyorum.

Sebebi ise; ucuz alıp deneyimleyip bana uyar mı uymaz mı fikir edinip daha sonra üst modellere geçmek. Eğer baktım uymuyor üçe beşe zararına bakmadan satarım. 200 altına hatta 150 civarına sıfır karavanlar var. Dizel ısıtıcı güneş enerjisi vesaire var bu modellerde. Kullanım tarzı olarak tek söyleyeceğim; karavan kullanımım kamp alanlarında veya belirli bir noktada uzun süreli olmayacak.

asgari şu özellik olsun diyeceğiniz özellikleri , varsa model tavsiyenizi bekliyorum.

Savuşturma; Motokaravan kiralarsam çekme karavanı deneyimlemiş olamam, çekme karavanı tek başına kiralayamam çünkü çeki demirim yok, araçla kiralasam haftalık 30 bin aylık 100 binleri buluyor, çeki demiri taktırsam ve sezonu beklesem bu seferde sezonda fiyatlar 40-50 bin civarı. O yüzden kiralama işi mantıklı gelmiyor.

Tavsiye isteğim ile ilgili bir önceki konum çok dağıldı bu sebeple yeni konu açıyorum.

Sebebi ise; ucuz alıp deneyimleyip bana uyar mı uymaz mı fikir edinip daha sonra üst modellere geçmek. Eğer baktım uymuyor üçe beşe zararına bakmadan satarım. 200 altına hatta 150 civarına sıfır karavanlar var. Dizel ısıtıcı güneş enerjisi vesaire var bu modellerde. Kullanım tarzı olarak tek söyleyeceğim; karavan kullanımım kamp alanlarında veya belirli bir noktada uzun süreli olmayacak.

asgari şu özellik olsun diyeceğiniz özellikleri , varsa model tavsiyenizi bekliyorum.

Savuşturma; Motokaravan kiralarsam çekme karavanı deneyimlemiş olamam, çekme karavanı tek başına kiralayamam çünkü çeki demirim yok, araçla kiralasam haftalık 30 bin aylık 100 binleri buluyor, çeki demiri taktırsam ve sezonu beklesem bu seferde sezonda fiyatlar 40-50 bin civarı. O yüzden kiralama işi mantıklı gelmiyor.
Bütçe ile ilgili durumlarda fikir vermek aslında bana çok anlamlı gelmiyor fakat şöyle bir durumdan bahsetmek isterim markası ismi cismi belli olmayan ürünler zaman içerisinde çıkardığı problemler,sıcakta aşırı sıcak soğukta aşırı soğuk olma olasılığı ile birlikte Belki de keyifle yapmayı düşündüğünüz kampları size eziyete dönüştürebilir. Burada en azından şunu belirtmeliyim yolda stabil gidiyor olması Hepsinden daha önemli ucuz karavanlarda edindiğim izlenime göre bir çoğunda şase yerine profil parçalarıyla kaynak yapılmış durumda En azından ucuz bir karavan alacaksanız da Şase ve yürüyen aksamına bakmanız sizin ve karşınızdakinin faydasını olacaktır Onun haricinde diğer iç unsurlar zaten keyfe keder naçizane fikir beyanımdır Saygılarımla...

kamp ve karavan deneyiminizin cok olmadigini varsayarak bir kac sey yazmak isterim.
deneme yanilma yontemi dusundugunuzden daha masrafli olabilir. ihtiyaclariniz ve beklentilerinizi karsilayacak bir karavan almanizi tavsiye ederim. karavan da ust model alt model oldugunu dusunmuyorum. size uygun olan ve olmayan donanima sahip karavan vardir. kimi benim gibi minimum donanim ve malzemeyle gezer,kimi kombi, duskabin, mutfak tazgahi klima ister.
karavanda nasil rahat edeceginizi en iyi siz bilirsiniz ihtiyac duydugunuz seyleri karsilayan bir karavani tek seferde satin alin.
deneme amacli alacaginiz karavanda yapacaginiz geziler sizin karavana bakisinizi belirleyecek unutmayin.

4 kişilik yatak ihtiyacımızı karşılayacak. Karavan içi kahvaltı yaptırıp duş ve tuvalet ihtiyacımızı giderecek en ucuz karavanı almayı düşünüyorum. Şimdilik başka ihtiyacım yok.

Bugün kamp karavan fuarına da gittim fakat uygun fiyatlı model sadece bir adet vardı. Hoşuma giden saly karavan ise 600 TL. Fuarda tek beğendiğim fiyatı ilede makul karavanlar saly e aitti. Fuar biraz yavan kalmış çok ilgi göstermemiş firmalar.

Erba 4.20 karavanı 2 yıldır yazları maksimum birer haftalık olarak kullanıyorum.
Tavsiyem daha önce çadırda kaldıysan ailecek bir hafta gibi ve yukarıda anlattığın istek içinde hala var ise çekme karavanı koyacağın bir park yeri gözüne kestirdiğin bir yerin de var ise satın alma sürecine başla.

Not: Aracın ne olursa olsun otomatik viteste karavanını çekme hep manuelde olsun.

sürekli gezeceğim için ucuz bir model almaktan vazgeçtim. fakat araştırmalarımdan edindiğim tecrübeleri şurada yazdım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR