Uygun Bir Arazi Aracı Olabilir mi ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan teal Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,950

teal

Yeni Üye
Yer
izmir
fiyat avantajından dolayı bu arabalar ilgimi cekti. Arazi koşullarında bu araçlar nasıldır. mecburen sehirde yaşıyorum ama uzun yolculuklar yapıp doğa gezileri cokta ağır olmasada offroad koşulları için ne sonuçlar alabilirim.
http://www.hurriyetoto.com/oto/otomobil/detay.php?ilan_id=1547897
http://msn.arabam.milliyet.com.tr/detail.aspx?sid=1432785

sınırlı bütçe ile bu işe meraklı ve doğayı seven biri için başlangıç olabilirmi.Bu işe başlamanın püf notaları nelerdir.

Etiketler
Aramıza hoşgeldiniz..Diğer arkadaşlarımızın sizi daha iyi tanıyabilmeleri için off-road bölümümde yer alan
''Tanışma Köşesi'' 'nde kendinizi tanıtabilirseniz memnun oluruz.
Sevgiler, saygılar...
Link aşağıdadır :

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=9726.0

İki ilandakide olabilir bence. Uzun zamandır forumu okuyorum Jeep Cherokee XJ kasa araçlar (bağlantılarını gönderdiğiniz ilanlardaki kasa kodu) modifiye parçalarının ve aracın standart parçalarının kolay ve hesaplı bulunabilmesi bakımından iyi. Modifiye parçaları derken örneğin kaldırma kiti. Aracın farbirka çıkış özellikleride yoldışı için zaten iyi. Bence başlangıç için iyi bir araç. Ayrıca aracın elektronik aksam oranı az olduğu için onarımı da daha kolay ve hesaplı. Bunları yazdım ama daha önce hiç 4x4 araç kullanmadım. Yalnız forumun aşağı yukarı hepsini okudum 4x4 kısmı ile ilgili. Bir özet diyebiliriz.

Yorumunuz için teşekkürler. Bende sizinle aynı fikirdeyim. Forumda benim gibi meraklılar için cok önemli bir bilgi kaynağı, aslında burdaki herkeze çok teşekkür etmek lazım. Sahip olmadımız tecrübeyi bu bilgilerden kazanmaya calışıyoruz ki buda zamandan cok tasarruf sağlıyor. Bu araçları ikinci araç olarak düşünüyorum. Yani off-road tutkumuz için ayrı bir araç istiyorum. Haliyle ekonomik olarak belli sınırlarımız var.

Rica ederim büyük bir zevk benim için. Aynı araçtan bende düşünüyorum ancak hem arazide (yoldışı değil sadece arazi) hemde aile aracı olarak kullanacağım. Arazide çok başarılı zaten ancak aracın iç hacminin küçük olması bence eksi yönü.

2. ilndaki araç 3 ay önce bayrampaşadan satıldı baktım sahibi aracına özen gösteren biriydi ihtiyaçtan satıyordu 8500 ytl aldılar bilginize

Merhaba,
XJ kare kasa olarak geçen bu araçlar off road için çok uygun araçlardır.Başlangıç da biraz yukseltmeniz ve çamur lastiği ile gezilerde size sorun yaşatmaz.
Ben de 98 model XJ kullanıyorum.Tek sorunu var yakıt o da LPG ile aşılabiliyor tabiki bu zamlar ile ne olur bilemiyorum. :(
Araç almaya karar verdikten sonra mutlaka bir ustaya danışın araçlar sorunsuz olarak bilinsede en az masraf ile bu işe devam etmeniz açısından aracın geçmişi önemli.
Yedek parçası ve modifikasyon için istediğiniz herşeyi mevcut tabi biraz butçe ile ilgili.

XJ ler yoldışı için uygun ancak fiyatlarının yüksekliği ilginç. Daha yeni model olan ZJ lerden daha pahalılar. Birde yoldışı için araçta iyileştirmeler eklenince rakam çok büyüyor. ZJ kasa düşünüyorum bende hem de daha konforlu. Acaba ZJ lerde ki dezavantaj var mıdır? En yeni WJ kasa bile çok elektroni,k donanımı olmasına rağmen yoldışında gayet başarılı kullanılabiliyor. Forumda bir kullanıcının var.

XJ ler fiyat bakımından yüksek olması hakkaten ilginç. bende sizin gibi zj lerin dezavantajı varmı bilmiyorum, ama gördügüm kadarıyla yok gibi kullanmadımda.Bir de yeni teknoloji, ne kadar çok elektronik o kadar sorun. Günümüz şartlarında saçma sapan yakıt masrafları uzun yolculuklarda düşündürüyor. Bazen daha mütevazi motor haçmine sahip başka bir aracamı merak sarsam diye düşünmüyor değilim.

oktay' Alıntı:
Merhaba,
XJ kare kasa olarak geçen bu araçlar off road için çok uygun araçlardır.Başlangıç da biraz yukseltmeniz ve çamur lastiği ile gezilerde size sorun yaşatmaz.
Ben de 98 model XJ kullanıyorum.Tek sorunu var yakıt o da LPG ile aşılabiliyor tabiki bu zamlar ile ne olur bilemiyorum. :(
Araç almaya karar verdikten sonra mutlaka bir ustaya danışın araçlar sorunsuz olarak bilinsede en az masraf ile bu işe devam etmeniz açısından aracın geçmişi önemli.
Yedek parçası ve modifikasyon için istediğiniz herşeyi mevcut tabi biraz butçe ile ilgili.

merhaba
aracınızın yakıt harcama verileri nelerdir. Birde bu aracların en belirgin sorunları veya en önce nelerine dikkat etmeliyiz.
şu an beklemedeyim uygun birtane bulunca almayı planlıyorum. günlük kullanımı fizibilse şu anki aracımı satıp almak isterim

teal' Alıntı:
merhaba
aracınızın yakıt harcama verileri nelerdir. Birde bu aracların en belirgin sorunları veya en önce nelerine dikkat etmeliyiz.
şu an beklemedeyim uygun birtane bulunca almayı planlıyorum. günlük kullanımı fizibilse şu anki aracımı satıp almak isterim
Aracım şehiriçinde 100 km de 18 litre LPG tüketiyor fakat benim aracımda şuan 31*10,5*15 lastik var buda tüketimi ciddi anlamda etkiliyor.Ben günlük olarak kullanıyorum.Küçük motorlu araçlara daha makul rakamlara ulaşılabilir , şehiriçinde rahat edebilirsiniz fakat arazide güce ihtiyacanız olduğunda amerikanlar sizi üzmez. ;)
Bu araçları alırken de en çok önem göstermeniz gereken nokta sanzımanları AW4 en sağlam otomatik sanzımandır eğer bakımlı ise arazide kolay kolay kırılmaz.Bu nedenden sanzımanın yağ kaçağını daha önceden açılıp açılmadığını herhangi bir parça değişip değimediğini mutlaka kontrol ettirin.Daha sonraki nokta difrensiyal kilidi bazı modellerde çıkmıyor liftte ustaya bunu da kontrol ettirmek gerekli.(%25 limited slip bazı modeller de var )En azından başlangıçda biraz da olsa iş görür.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Biraz sabirlı davranıp iyi araştırmak lazım. Forumun diğer konu başlıklarında G.C zj kasaların ve xj lerin lpg ile gayet ekonomik (en azından şimdilik) olduğunu okudum ve bu beni oldukca etkiledi. Umarım bende kısa zamanda bu araçlardan birinr sahip olup. Bu sefer de modifiye ile alakalı konuşuruz...

teal' Alıntı:
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Biraz sabirlı davranıp iyi araştırmak lazım. Forumun diğer konu başlıklarında G.C zj kasaların ve xj lerin lpg ile gayet ekonomik (en azından şimdilik) olduğunu okudum ve bu beni oldukca etkiledi. Umarım bende kısa zamanda bu araçlardan birinr sahip olup. Bu sefer de modifiye ile alakalı konuşuruz...
Hayırlısı olsun umarım kısa zaman da iyi bir araç bulabilirsiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR