yardım lütfen disco 2 v8 hk

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ayhan_41 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,084

ayhan_41

Kamp I
Yer
kocaeli-izmit
yeni 2000 model disco 2 aldım,
araç kontak açtığımda ön konsolun ordan bir ses geliyor( sanki küçük servo motorlarda diş sıyırdığında yada zorlandığın da çıkan ses gibi). bugün izmitte sanayiye gönderdim aracı kendim ilgilenemdiğim için elektrikçi bakmış sigara dumanını dışarı atan bir sistem var bunun motoru gitmiş demiş ve o motorun fişini çekmiş şuanda bu ses kesilmiş.
acaba disco 2 de böyle bir sistem varmı,terettütte kaldım açıkcası yanlış birşey yapmış olmasın . Yada tespiti doğrumudur.Doğruysa bu motorun yenisini nerden bulabilirim ..

teşekkürler şidmiden...

Etiketler
Ynt: yardım lütfen disco 2 v8 hk

Aradığınız parçayı aşağıda belirttiğim firmalara sorabilirisiniz.

http://www.kayalaroto.com.tr/default.asp

http://www.humaoto.com/iletisim.html

valla öyle bir sistem varsa bile benim sigara dumanımı atamıyor o halde ve bende de o ses geliyor kontağı ilk çevirdiğim zaman marşa basmadan hemen önce. eğer bu ses ise konjektör olabilir mi acaba diye düşünüyorum.

o ses benim td5 manual'imdede var, marşa bastıktan sonra geçiyor, senelerdir o şekilde servise girer hiç kimse müdahale etmedi şimdiye kadar? neymiş acaba?

altayugurlu' Alıntı:
o ses benim td5 manual'imdede var, marşa bastıktan sonra geçiyor, senelerdir o şekilde servise girer hiç kimse müdahale etmedi şimdiye kadar? neymiş acaba?

ses çalışınca geçiyormu yoksa çalışınca diğer seslerden duyulmuyordur.Bende de o şekilde oluyor ama klimayla ilgili direksiyon sol kısım altta bir fan var ondan geliyor ses.Zamanla bu fanlar yapıyormuş.Değiştirmek gerekiyor fanı.

haydaaa, kontak anahtarı deliğine soktum, marşa basmadan ısıtma simgesinin sönmesini bekledim ses var, marşa bastım ses kesildi. Sonra devam gösterge panelimden sadece TC çalışır iken ses geliyor. Aynı seslerden mi bahsediyoruz acaba? dediğim gibi araç hep yetkili servise gitti, 300000 bine yaklaştı, hiç bir kulda çıkıp bu bozuk demedi??

V8 lerin yürüyenleri td5 ile aynımıdır acaba, seri 1 de ağır off-road yapacak araçlara( camel trophy discolarına) v8 lerin şaftları, aks aları felan takılmış, acaba gelenek sürüyormu? ;D

ayhan_41' Alıntı:
ses çalışınca geçiyormu yoksa çalışınca diğer seslerden duyulmuyordur.Bende de o şekilde oluyor ama klimayla ilgili direksiyon sol kısım altta bir fan var ondan geliyor ses.Zamanla bu fanlar yapıyormuş.Değiştirmek gerekiyor fanı.

Başka başlıkta daha öncede yazmıştım. Bu fanlar otomatik klimanın sensörüne havayı üfleyen minik fanlar. Zamanla toz vs. de eklenince kullanım ömrünü dolduruyorlar. Benim TD5'te de ilk çalıştırmadan önce bariz şekilde duyuluyor, fakat klimayı açmadığım için midir yoksa motor sesinden mi bilemiyorum sonrasında o sesi duymuyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,128
Kaydolan Son Üyemiz
hayalperestt

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR