Yeni Aracımız 2003 Land Rover Discovery 2 Td5

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan umutcelikel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 267
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 112,759

Etiketler
Ynt: Yeni Aracımız 2003 Land Rover Discovery 2 Td5

land roveri böyle yenilediğimiz için land rover bize maaş bağlasın vitrini her daim taze tutuyoruz land bize bakmiiiii ;D

umut çok güzelmiş , güle güle kullan tekerine taş değmesin :smiley:

Merhabalar. Hayirli olsun super gorunuyor arac :smiley:

Ben de benzeri bir arac ariyorum. Gerci Discovery 2003/2004 ve GC 2.7 2003/2004 arasinda kararsiz kaldim ama internetten cok iyi alternatifler cikmiyor herzaman.
Foruma soru: Eger biliyorsaniz onerebileceginiz arac olursa cok sevinirim. Butcem TL 45.000 civari.

Bu arada bir de uzmanlik sorusu, yardimci olabilirseniz cok sevinirim.

Asagidaki ilandaki arac cok cazip gorunuyor ama 2006 da pert kaydı var 86.000 TL tutarinda.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-firsattir..discovery-td-5-sahibinden-204164315/detay

Bu tip araclar pertten sonra bastan toplanip iyi hale gelebilir mi? Bahsi gecen ilandaki arac icin istenen fiyat makul mu?

Cok tesekkurler simdiden... :smiley:

Saygilar,

Cagri

Efendim selamlar,

Malesef arabayı standart kullandığımızdan eski Series 3 gibi sık değişiklik olmuyor ve sık foto koyamıyorum kusura bakmayın:smiley:)))

Disco 2'mizi hanımla ortak kullandığımızdan ötürü bu sefer 1 mm bile yükseltme olmayacak araçta. Şu an tam ideal ölçülerde, ancak tatillerde ve haftasonunda oraya buraya acayip yollara girdiğimizde gerektiğinde korkmadan ilerleyebilelim istiyorum.
Bu sebeple bu sefer strateji değiştirip aracın alt korumasını eksiksiz yapma kararı aldım. İlk iş ön ve arka diferansiyel koruyucularını Terrafirma marka wrap-around,
yani önden arkaya doğru çevreleyen tipte olanlardan tercih edip taktırdım. Fotoları ekte...3 hafta kadar önce de aynı şekilde galvanizli komple Bearmach yakıt deposu koruyucusu,
standart tampon için gizli vinç braketi (8000 veya 9000 lik sentetik halatlı bir vinç gömeceğim alt/içeri), makyajlı tip ön farlar için koruyucu, stop ve tampon lambaları için koruyucu,
yazın caaanım deri döşemelerimize zarar gelmemesi amaçlı bej su geçirmez ön koltuk kılıfları ve bagaj merdiveni sipariş ettim, Nisan başı gelecekler sanırım :D

Bu arada Ecufast'ten Stage-1 ECU yazılımı attırdım, tam olması gerektiği gibi oldu gaz tepkileri... 138 hp'den 175 hp civarına çıkan standart uygulamayı tercih ettim, Stage-2 ile daha da güçleniyor ancak duman atmaya başlıyormuş.
Stage-1'de sürüş şekli değişmez ise tüketim de düşüyormuş, şu an takipteyim bakalım. Zaten EGR ve katalizör iptalini yapmıştım daha önce...

20150311 094840

20150311 094851

20150311 094929

20150311 094936

umut bey selamlar
ecufast ne kadara mal oldu ve nerede yaptirdiniz
bu arada bu remap işlemi ile ilgili deneyimlerinizi sık sık paylasirsaniz sevinirim bende düşünüyorum cunki tesekkurler

kakyol' Alıntı:
umut bey selamlar
ecufast ne kadara mal oldu ve nerede yaptirdiniz
bu arada bu remap işlemi ile ilgili deneyimlerinizi sık sık paylasirsaniz sevinirim bende düşünüyorum cunki tesekkurler
Kıvanç selam, Ankara Şaşmazda REM serviste yaptırdım. 750 TL. NNN tipi yeni tip ECU olması gerekli, direk OBD soketinden yükleniyor. Makyajlı kasalar bu tip eğer geçmişte biri araklayıp eski tip ECU takmadıysa... Burası NNN değil ise yapmıyor, ancak bazı yerler ECU'dan epromu sökerek yine de yapabiliyor...Senin ECU da NNN tiptir zaten. Çok keyifli oldu sürüşü ara hızlanması vs. O pedalın ilk baştaki 10 cmlik bomboş kısmı doldu direk:smiley:))) Daha fazlası da yapılabilir ancak motorun altyapısına güvenebilmek gerek, ben güvenemedim açıkçası:smiley:))))) Bir de yakıt tüketimi bunun fazlasında kesin artacaktır. Stage-1 için düşeceğine neredeyse eminim...

Ankara ya geldiğimde bir test surusu yapariz artik sizin araçla ;) farki bizzat görmüş oluruz ikimizde ;) nasilsa geldiğimde adres belli benim :smiley:

Bu arada çeki demiri veya portbagaj takmadan bisiklet taşıyıcısı işini de hallettim, sağolsun bir arkadaş hediye etti, beleş olunca daha da bir güzel gözüktü gözüme:smiley:)))))
8.5 aylık Beren Hanımın bisiklet koltuk montajı da tamam, baharın gelmesini bekliyoruz heyecanla :D

20150314 120815

20150314 120827

20150314 115246

kakyol' Alıntı:
Ankara ya geldiğimde bir test surusu yapariz artik sizin araçla ;) farki bizzat görmüş oluruz ikimizde ;) nasilsa geldiğimde adres belli benim :smiley:
:smiley:))))))) Tamamdır. Benim arabanın çipsiz halinden çok daha iyi giden çipsiz D2'ler de gördüm gerçi, belki biryerlerde bir sıkıntı var, belki şanzıman kaynaklı vs ama herneyse aradaki fark çok.

Ben aracımı aldığımda belki ilk başlarda farkında değildim veya normal sanıyordum, eksozdan acayip bir duman geliyordu. Genelde trafikte araç kullandığımdan,
duman etrafımdaki araçları çok rahatsız ediyordu. Trafikte, tehlike anında etrafını karartan mürekkep balığı gibiydim:smiley: uzun araştırmalardan sonra ECU ile oynanmış olduğunu
anladık ben kendi ECU'mu çıkma bir ECU ile değiştirdim. Anında düzeldi. Performansta biraz düşüş oldu tabii ama yakıt tüketiminde pek bir fark göremedim. Yeni takılan
muhtemelen MSB ECU, buna dikkat etmemiştim.
Bir diğer konuda EGR'yi şimdiye kadar iptal etmemiştim ama haftasonu bende iptal edeceğim artık. Yakıt tüketiminde bir fark oldu mu?
Saygılar,

mohawk' Alıntı:
Ben aracımı aldığımda belki ilk başlarda farkında değildim veya normal sanıyordum, eksozdan acayip bir duman geliyordu. Genelde trafikte araç kullandığımdan,
duman etrafımdaki araçları çok rahatsız ediyordu. Trafikte, tehlike anında etrafını karartan mürekkep balığı gibiydim:smiley: uzun araştırmalardan sonra ECU ile oynanmış olduğunu
anladık ben kendi ECU'mu çıkma bir ECU ile değiştirdim. Anında düzedi. Performansta biraz düşüş oldu tabii ama yakıt tüketiminde pek bir fark göremedim. Yeni takılan
muhtemelen MSB ECU, buna dikkat etmemiştim.
Bir diğer konuda EGR'yi şimdiye kadar iptal etmemiştim ama haftasonu bende iptal edeceğim artık. Yakıt tüketiminde bir fark oldu mu?
Saygılar,
Valla hocam aldığım anda iptal ettirdim Kayalardaki kit ile, en ufak fikrim yok tüketime etkisinden. Ama sıfır duman atıyor araç. Eskiden katalizör varken koku da yoktu, şimdi duman da yok ama koku yapıyor kapalı garajda falan...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,148
Kaydolan Son Üyemiz
perdeci71

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR