Yenisi olsaydı, hangi Defender'i alırdınız?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nkurtkaya Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 47
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,634

Eğer yeni olarak üretiliyor olsaydı, hangi Defender'ı alırdınız?

• 2.5 Benzin

Kullanılan: 3 2.5%
  • 2.5 Dizel

Kullanılan: 6 5.0%
  • 200Tdi

Kullanılan: 3 2.5%
  • 300Tdi

Kullanılan: 48 39.7%
  • Td5

Kullanılan: 37 30.6%
  • 3.5 V8

Kullanılan: 25 20.7%

• Kullanılan toplam oy
    121
Ynt: Yenisi olsaydı, hangi Defender'i alırdınız?

2.5 benzinli ile V8'in tüketim değerleri çok farklı değil.

Etiketler

nkurtkaya' Alıntı:
2.5 benzinli ile V8'in tüketim değerleri çok farklı değil.

abi onu forumdan okumuştum biliyorum. merak ettiğim hurdaya ayrılmış böyle bir aracın motorunu bizim araca işletebilirmiyiz yasal süreçte sıkıntı olurmu. birde sesi nasıl acaba, videolardan hep gördüm canlısı kimbilir nasıldır :D

Canlısı nasıl mı? Tarif etmem mümkün değil, görmek de yeterli değil... İçinde olmak lazım farkı anlamak için. Hele aynı etabı farklı araçlarla denedikten sonra 110 3.9 V8'in o rahat ve sakin geçişini anlatamam.

Buna rağmen oyumu Td5'e verdim. Elektronikten arındırılmış bir Td5, Defender'da çok güzel olur.

nkurtkaya' Alıntı:
Canlısı nasıl mı? Tarif etmem mümkün değil, görmek de yeterli değil... İçinde olmak lazım farkı anlamak için. Hele aynı etabı farklı araçlarla denedikten sonra 110 3.9 V8'in o rahat ve sakin geçişini anlatamam.

Buna rağmen oyumu Td5'e verdim. Elektronikten arındırılmış bir Td5, Defender'da çok güzel olur.

V8 hiç kullanmak nasip olmadı ama TD5 defender kullandım yerinde duramıyordu resmen.. 300 tdi'dan resmen 2 kat daha seri bir araçtı... 300 tdi turbo cok gec devreye giriyor 3 bin devir vardır sanırım turbo acma devir saati olmadıgı ıcın bilemiyorum :-[

200Tdi ve 300Tdi 1500 devirden sonra turboyu açar.

nkurtkaya' Alıntı:
200Tdi ve 300Tdi 1500 devirden sonra turboyu açar.

Cok şaşırdım gercekten 1500 devir turbo devreye giriyorsa bizim motorun tubosun geç devreye giriyor demektır çünkü yıllardır Td araçlar kullanıyorum turbo acma ve turbo devreye gırme sesını bılırım... 1500 baya erken geldi bana genede bilgi için teşekkürler...

Defenderi bi satan pişman, birde satamayan ;D ;D ;D
Sattıktan sonraki kararım turboydu ama 3.5 V8 favorim oldu :smiley: ;) :D 8)
Yavuzabi'nin defenderden sonra tabiki Td5 de bu yazılanlardan sonra düşünülebilir :eek: :eek: :eek:

v8 rn380 sanzımanla süper bir araç. seside gidişi gibi :eek:

3.5 v8 + Lpg sıralı (Lavato-BRC) tadından yenmez fakat bu gaz ayarı illet bişey, yeniden yapmaksa ben 300TDİ diyorum.

5 ileri vites geçişleri binek araçlar kadar rahat. Vites aralıkları da biraz daha uzun

RN380 fabrika çıkışı standart olarak 300Tdi ve V8 motorlu Defender'larda olur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,457
Kayıtlı Üye Sayımız
172,112
Kaydolan Son Üyemiz
Ceramos

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR