Yiğidonun Saroz ve Datça turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan buralpdi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 104
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,658
Ynt: Yiğidonun Saroz ve Datça turu

yukarı çıkarken inerken ben buradan nasıl çıkacağım dediğim bölgelere yaklaştıkca kalbimin atışlarını fark ediyorum, kendi kendime kıza kıza yukarı çıkarken yolun tek geniş bölümünde iki araç bekliyor beni, tek meraklı ben değilmişim diyerek selamlaşıyoruz
koydan çıkıp Palamutbükü’ne dönerken köy içinden geçiyoruz(yakaköy) herkes kapısının önünde badem kırıyorlar selem verip badem alıyoruz ama kazıklanıyoruz, herkes aynı fiyatı veriyor kilosu 20tl
sizleride bilgilendirelim badem alacaksanız renginin mümkün olduğunca açık olması gerekiyormuş, renk koyulaştıkça tadı acılaşıyor, kalite düşüyor

[attachment=1]

Palamutbükü’ne tekrar giriş yapıyoruz,

[attachment=5]

100 1181

100 1182

100 1183

100 1132

Etiketler

8 eylül, Perşembe
Palamutbükü’nde uyanıp çayı koydum, demlenirken deniz keyfi yapıp sonra güzel bir kahvaltı, çay keyfi yaparken bir hanım gelip kibarca sahil şeridinde karavan ve çadırın yasak olduğunu söyledi, muhtarlığın karavanlar için girişteki ağaçlık alanı tahsis ettiğini burada ücretsiz konaklayabileceğimizi belirtti, ben gelirken biri alkovanlı biri camper iki karavan çıkıyorlardı aynı karavanları söylenen ağaçlık bölgede kamp yaparlarken buluyorum,
yola devam edip Sedir adası tabelalarını takip ederek kıyıya kadar geldim, buradan teknelerle adaya gidiş varmış, kişi başı 15tl tekne adaya ayakbastı parası 10tl toplam 25tl

vazgeçip Gökova-Akyaka’ya giriyorum, azmak deresini bir daha görmek nasip oluyor, sahilde rüzgar sörfü yapan insanlar var,

100 1184

100 1185

100 1186

100 1187

100 1188

.
[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]

kasabada balık yedikten sonra karavanı Akyaka girişindeki dere kenarına çektim,
çay demlenirken derenin buz gibi suyunda yüzme keyfi, arkasından dinlenme keyfi :smiley:

100 1189

100 1190

100 1191

100 1192

100 1194

sayın hemşerim resimlerin ve gezilerin muhteşem olmuş daha çok resimler vardır beklıyoruz..gezdiğimiz yerleri senin sayende bir kez daha hatırlattın..saygılar

IMGP3198

58ayhan' Alıntı:
sayın hemşerim resimlerin ve gezilerin muhteşem olmuş daha çok resimler vardır beklıyoruz..gezdiğimiz yerleri senin sayende bir kez daha hatırlattın..saygılar gangal çiftliğinden bir kaç güzel resim sivas gangal

IMGP3187

58ayhan' Alıntı:
sayın hemşerim resimlerin ve gezilerin muhteşem olmuş daha çok resimler vardır beklıyoruz..gezdiğimiz yerleri senin sayende bir kez daha hatırlattın..saygılar

çok teşekkürler :smiley:, gezi daha bitmedi daha resimler gelecek, kangal'ında maşallahı varmış :smiley:, saygı bizden,
selamlar :smiley:

çay keyfi, derenin serinliği, suyun sesi, temiz hava rehabilitasyon gibi bir ortamdan ayrılıp İztuzuna doğru yola çıkıyoruz,
İztuzu’na geldiğimizde saat sekiz olmuş kapanış için herkesi dışarı çıkarıyorlardı, bizde mecburen giriş kapısının yanındaki boşluğa kampımızı kuruyoruz bu akşam burada kalıyoruz,

[attachment=1]
[attachment=2]

9 eylül, Cuma
Akşam çok sessiz orman içinde uyudum, gece bir ara 35 plakalı bir araçla gelen beş gencin kapıyı açma çabaları ile uyandım, sarhoşlar ellerindeki bira şişelerini kapıda kırıyorlar, tekmeliyorlar, küfürler ama kapıyı açmayı başaramayınca defolup gidiyorlar, uykuya devam
Sabah yine acele etmeden güzel bir kahvaltı ve arkasından İztuzu plajına giriş, girişte 7,5tl alıyorlar, akşama kadar duş-tuvalet ücrete dahil, piknikçiler için ağaçlık alan mevcut, görevliler her an tetikteler yumurtlama alanına şemsiye koydurmuyorlar, etraf temiz, koy çok güzel, deniz mükemmel, çocuklar içinde ideal hemen derinleşmiyor,

100 1209

100 1210z

DSC02655

DSC02656

DSC02657

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

SON KONULAR

Geri