Zj Alırken Dikkat Edilecek Hususları Biliyoruz. Ya Satarken?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Omertr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 51
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,994
Aracınız standart ise üstündeki lastikler 28" olması lazım. Eğer yükseltme v.s yapmayacaksanız max 30" işinizi görür düşüncesindeyim. Benim lastik konusunda şahsi fikrim BF Goodrich AT almanız. Hafif arazi, kar, kış farketmez. Aynı zamanda günlük hayattada çok rahat kullanırsınız.

Masraf konusuna gelince. Aracınız 22 yaşında bir Araç. Metal yorgunluğundan dolayı elbet masraflarınız olacaktır. Aracı araziye sokmazsanız bu masraflarınız daha az olacaktır. Çünkü daha az zorlanacaktır. Msrafsız araç istyiyorsanız yeni model araç almalısınız...

Etiketler
Haklısınız dedikleriniz de ama ilk defa alınca büyük bir hevesle 3 gün sonra da böyle bir arıza çıkınca insan üzülüyor ister istemez merak ettiğim genelde böyle masraflar mı çıkartıyor ? Bende bilerek aldım bunları ama 3 gün sonra çıkartması beni üzdü ((( lastik için değerli yorumlarınızı okudum teşekkür ederim şuan standart hali ile kullanıcam ileride yükseltme yaparım )))sizler İstanbul da mı yaşıyorsunuz ?

Ariza kismet isi. Boyle bir duruma maruz kalma ihtimalini dusunerek, durup dururken kece degistirilmez. Lakin kecenin bozuldugunu sizintidan anliyorsun zaten. Ne zaman dagilacagini kestiremiyorsun. Bu ariza durumu zj'ye ozel bir durum degil. Baska bir arac almis olsaydiniz ayni durum olusabilirdi. Saglik olsun diyerek yola devam etmekten basI ancare yok. Gecmis olsun.

Sent from my i6 using Tapatalk

Haklısınız dedikleriniz de ama ilk defa alınca büyük bir hevesle 3 gün sonra da böyle bir arıza çıkınca insan üzülüyor ister istemez merak ettiğim genelde böyle masraflar mı çıkartıyor ? Bende bilerek aldım bunları ama 3 gün sonra çıkartması beni üzdü ((( lastik için değerli yorumlarınızı okudum teşekkür ederim şuan standart hali ile kullanıcam ileride yükseltme yaparım )))sizler İstanbul da mı yaşıyorsunuz ?
Ben aracımı aldım. Genel bakım için servise götürdüm. Servise girdiğimde usta arabanın altına bakıyordu. Şaşırdım. Hayrola dedim. Devirdaim dedi. Şans işte. Yolda da basima gelebilirdi. Orda değişti. Yaşı itibari ile yadırgamamak lazım düşüncesindeyim. Hee sonrasında bakımlarını yaptırdım 3000 km yol yaptım akdeniz-ege dolaylarında. Banamısın demedi. Ufak tefek şeyler elbette oluyor. Ama keyfi paha biçilemez...

İstanbulda oturuyorum. Sarıyer tarafındayım.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ariza kismet isi. Boyle bir duruma maruz kalma ihtimalini dusunerek, durup dururken kece degistirilmez. Lakin kecenin bozuldugunu sizintidan anliyorsun zaten. Ne zaman dagilacagini kestiremiyorsun. Bu ariza durumu zj'ye ozel bir durum degil. Baska bir arac almis olsaydiniz ayni durum olusabilirdi. Saglik olsun diyerek yola devam etmekten basI ancare yok. Gecmis olsun.

Sent from my i6 using Tapatalk
Kesinlikle size katılıyorum ama hani yeni olunca iste insan da ister istemez bir burukluk oluyor kısmetse yarın teslim alıcam aracımı 3 tane ustaya götürdüm 3 de aynı şeyleri söyledi birde Jeep olunca herkese yaptıramıyorsunuz...Bostancı sanayide DAVUT usta var iyiymiş diyorlar bana önereceğiniz başka usta varmı ? Yoksa Orada mı yaptırtayım devamlı ? Teşekkür ederim

Atatürk oto sanayide dayı jeep garaj var. Jeep piyasasında bilmeyen yoktur herhalde...

Ben aracımı aldım. Genel bakım için servise götürdüm. Servise girdiğimde usta arabanın altına bakıyordu. Şaşırdım. Hayrola dedim. Devirdaim dedi. Şans işte. Yolda da basima gelebilirdi. Orda değişti. Yaşı itibari ile yadırgamamak lazım düşüncesindeyim. Hee sonrasında bakımlarını yaptırdım 3000 km yol yaptım akdeniz-ege dolaylarında. Banamısın demedi. Ufak tefek şeyler elbette oluyor. Ama keyfi paha biçilemez...

İstanbulda oturuyorum. Sarıyer tarafındayım.

Bende Küçükçekmece tarafındayım kısmet olursa Birgün sizin o taraflara gelip tanışmak isterim Hemde araç Hakkı'nda fikir alışverişinde bulunuruz

Evet. Genel olarak oraya gidiyorum. Yada GM amerikan var orayada gidiyorum. Ilk zamanlar nascar var ikitellide oraya giderdim.

Arkadaşın önerdiği servislerin hepsi iyi,hangi usta ile iletişiminiz tutarsa onun ile devam edin.Bu tür araçlarda sürekli aynı servise gitmek artıdır.

Arıza şanstır meselesine gelince, keçe örneğinden gidersek standart alınıp keçeleri değiştirilmeyen Jeep görmedim çünkü bu parçanın kullanım ömrü 10 yıldır. Toyota'nın kullanım kitapçığında bile yazar plastik parçaların ( radyatör hortumu,keçeler vs vs ömrü 10 yıldır diye ). Eğer aracı alırken sahibi ben şunu şunu değiştirmedim derse zaman ile bunun gibi birçok parçayı siz değiştireceksiniz demektir çünkü hem yaş hem de km itibari ile bu araçların çoğunun revizyon zamanı geldi.Şans burada devreye girer bu değişimler art arda da olabilir belli aralıklarla da.Genelde bir iki arıza olduktan sonra çoğu kişi aracını satışa koyar,ondan ona ondan ona derken diyelim ki 4.alıcıda artık tüm değiştirilecek parçalar değiştiği için geriye pek birşey kalmaz,sonra der ki bana hiç masraf açmadı.İşte bu da şanstır.Eğer şansını kendin oluşturmak istiyorsan buradaki arkadaşın ZJ'si gibi araçlara bakman lazım ama genelde bu yol yıllardır forumlarda yazılır,deneyenler hep memnun kalmışlardır ama çok çok az kişi tercih eder.

Arkadaşın önerdiği servislerin hepsi iyi,hangi usta ile iletişiminiz tutarsa onun ile devam edin.Bu tür araçlarda sürekli aynı servise gitmek artıdır.

Arıza şanstır meselesine gelince, keçe örneğinden gidersek standart alınıp keçeleri değiştirilmeyen Jeep görmedim çünkü bu parçanın kullanım ömrü 10 yıldır. Toyota'nın kullanım kitapçığında bile yazar plastik parçaların ( radyatör hortumu,keçeler vs vs ömrü 10 yıldır diye ). Eğer aracı alırken sahibi ben şunu şunu değiştirmedim derse zaman ile bunun gibi birçok parçayı siz değiştireceksiniz demektir çünkü hem yaş hem de km itibari ile bu araçların çoğunun revizyon zamanı geldi.Şans burada devreye girer bu değişimler art arda da olabilir belli aralıklarla da.Genelde bir iki arıza olduktan sonra çoğu kişi aracını satışa koyar,ondan ona ondan ona derken diyelim ki 4.alıcıda artık tüm değiştirilecek parçalar değiştiği için geriye pek birşey kalmaz,sonra der ki bana hiç masraf açmadı.İşte bu da şanstır.Eğer şansını kendin oluşturmak istiyorsan buradaki arkadaşın ZJ'si gibi araçlara bakman lazım ama genelde bu yol yıllardır forumlarda yazılır,deneyenler hep memnun kalmışlardır ama çok çok az kişi tercih eder.

Günaydın arkadaşlar
Dedikleriniz de haklısınız hepsine katılıyorum ama hani daha aracı alır almaz öyle bir sorun olunca insanın canı biraz sıkılıyor ama yapacak birsey yok.İnşallah daha büyük masraflar açmaz bana ileride :smiley:
Zaten niyetim 1 yada 2 sene kullanıp imkanlar dahilin de VX100 almak inşallah alırım :smiley:

Mithat usta iyidir. Bana çok uzak sadece. Aracı bırakmak almak dert oluyordu bana. Yoksa bi kötülüğünü görmedim.

Ben küçükçekmece de oturduğum için bana İkitelli tarafı daha yakın oluyor ama Davut usta iyi diye duyduğum için onun la devam etmek istiyorum ama frekans tutması çok önemli :smiley:)

Günaydın arkadaşlar
Dedikleriniz de haklısınız hepsine katılıyorum ama hani daha aracı alır almaz öyle bir sorun olunca insanın canı biraz sıkılıyor ama yapacak birsey yok.İnşallah daha büyük masraflar açmaz bana ileride :smiley:
Zaten niyetim 1 yada 2 sene kullanıp imkanlar dahilin de VX100 almak inşallah alırım :smiley:

Keçe,conta vs normaldir, VX100 alın onda da gerekir değişmediyse.Bundan sonra açacak masraflara göre yol haritanızı belirlersiniz.Lastik vs harici +5 bin TL masraf normaldir eğer bu masrafın üzerini zorlamaya başlarsa araç ile yollarınızı ayırmaya karar verin derim.Çünkü daha fazla masraf ettiğiniz anca artık 1-2 sene içinde satmak mantıklı hale gelmeyecek,en az 5 sene kullanmanız gerekli yaptığınız masrafın geri dönüşü olması için.

VX100, güzel araç ama çok pahalandı.Daha 1 sene öncesine kadar 35-40 bin istenen araçlar oldu 70 bin TL.Toyota sağlamdır ama masraf çıkarmayacak bir araç yok sonuçta illa ki onunda masrafları olacak. Bir de ağır araç 2,5 ton,tüketimde haliyle yüksek 15 lt'den aşağı zor,20 lt'yi rahatlıkla buluyor daha da üste gider.Ülkemiz için çok da uygun değil eğer bütçe kısıtlı ise.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,451
Kayıtlı Üye Sayımız
172,104
Kaydolan Son Üyemiz
onur57

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR