Dixie kullanıcısının son içeriği

1. Dixie

Disco II Td5 Çok Acil Yardıma İhtiyacım Var

Motor kullanıma bağlıdır, şanzımanda keza öyle. Tahminen aracı ilk ellemeye başlıyacak olan siz olacaksınız. Ellenmemiş bir araç yerine herşeyi değişmiş, bakımı düzgün yapılmış 500,000km bir araç daha makbul benim gözümde. Kaporta için şunu söyleyebilirim, araç komple aluminyum kupa olduğu...
  2. Dixie

2001 Disco 4.0 V8 Yazılım Uygulaması

15lt yakan araçlara genelde td5 camiasında sorunlu araç gözüyle bakılır. Motor harici her şey aynı olup, benzinli/dizel tercih meselesidir. Benzinli araçların bizim araçlara göre göreceli olarak yıpranmamasının en önemli sebeplerinden biri bizim uzun yolda bir depo ile ortalama 700km gibi yol...
  3. Dixie

2003 Td5 100 Km/15 Lt Yakit

Turboda sorun olsa çekiş düşer. Motor kaputunu açın yolcu tarafında manifoldun alt tarafına bakın bir mazot kokusu geliyor mu? Bir de yakıt deposunun olduğu yer bagaj kısmında araç çalışırken mazot pompası sesini dinleyin.
  4. Dixie

2003 Td5 100 Km/15 Lt Yakit

Yazın şehir içi klima açık normal gibi. Hava filtresi, mazot filtresi, yağ filtresi lastik basınçları gibi diğer etkenler de tüketimi artırabilir. Uzun yolda ne kadar yakıyor?
  5. Dixie

Yeni Aracımız 2003 Land Rover Discovery 2 Td5

Selam, bunlar BF'in yeni çıkarttığı model mi?
  6. Dixie

2001 Disco 4.0 V8 Yazılım Uygulaması

265x70x16 td5 yazın 160km kışın da 170km görmüşlüğüm oldu ama genelde 120 üstüne çıkmıyorum, ivmelenme biraz yavaş kalıyor v8 yanında ama kışın ortalama 12lt, yazın klimadan dolayı 14lt buluyor tüketim. Bu dağlar kadar fark herhalde tüketimden kaynaklanıyor olabilir mi? :)
  7. Dixie

Gezenbilir 8. Geleneksel Ramazan Gecesi Fotoğraf Gezisi (18 Haziran 2016)

Çok teşekkürler, 17/21 Haziran'da Istanbul'da değilim ama katılmak isterdim.
  8. Dixie

Biraz Yardım Istiyorum

Selam, benim de hayalim o resimdeki gibi bir şey yapmak ama önce araç almam gerek. Forumda bir yerde bu tip tavan ve arka kapıların akdeniz bölgesinde bolca olduğunu okumuştum. Bu araçları alıp safari aracına çevirdikleri için bu parçaların genelde bir işlevi kalmıyor. Ama nasıl bulunur...
  9. Dixie

Istanbul Maslak Nesimi Usta Tanıyan Varmı?? Acill

Araç İzmir'de ama bakımları İstanbul'da yapılmış. İzmir'de de çok düzgün servisler var, Ankara'da da çok düzgün servisler var. 3-5 eksik verme yerine bulunduğunuz yerdeki servislerle konuşmanız sizin lehinize olur, Nesim Usta genelde Defender camiasında biliniyor...
  10. Dixie

Defender 110 Düz Dizel Kapalı Kasa

Bir Disco 2 td5 kullanıcısı olarak ben de kendime uzuuun bir zamandır Def bakıyorum ama hem tembellikten hem de çevremdeki Def sahipleri dolayısıyla bir türlü amacıma ulaşamadım, sağ olsunlar hafta sonları beraber çıkıyoruz/dolaşıyoruz, amacımda haftasonu aracı olarak kullanmak olduğundan...
  11. Dixie

Discovery 2 Yükseltmesiz Lastik Secimi.

BF 265x70x16 var sorun yok
  12. Dixie

2001 Disco 2 V8 Lastik Tavsiyesi

Bende hata yok, ben metric ebadı yazdım siz herhalde istemiş olduğunuz ebadı girdiniz ve karşılaştırdınız. Şu ana kadar stepneyi yana açılır yapan yurtdışı forumlarda yapan bile yok. Arka kapı sağ tarafa açılıyor, önce stepneyi sağa açıp sonra kapıyı sağ tarafa mı açmayı düşünüyorsunuz? Ya da...
  13. Dixie

2001 Disco 2 V8 Lastik Tavsiyesi

255*85*16 33'e denk geliyor. bu linkden istemiş olduğunuz ebadın metric/inch çevirmesini yapabilirsiniz Tire Size Conversion 35 ebadı unutmanızı tavsiye ederim, sadece lastiği takmakla iş bitmiyor, lastikten dolayı yükselen aracınızın ağırlık merkezi değiştiği için, bir de jantlarınız ya off...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

SON KONULAR

Geri