Güneşin Sofrası kullanıcısının son içeriği

1. Güneşin Sofrası

Kendi Karavanını Yapanlar; Hayalden Gerçeğe Adım Adım

Elinize sağlık yaptıklarınız ilgiyle okudum güzel iş çıkarıyorsunuz. Sayenizde somun perçini öğrendim (pop perçini daha önce biliyordum). Umarım herşey gönlünüzce olmuş aracınızı kullanıyorsunuzdur.
  2. Güneşin Sofrası

Çekme Karavan Hakkında Aklımdaki Sorular

Karavanınız hayırlı uğurlu olsun. Gezileriniz gönlünüzce geçsin. Not: Hangi karavana karar verdiniz? Mesajlarda Erba diye anlaşılıyor.
  3. Güneşin Sofrası

Saly Çekme Karavan Ağırlığı

105 Bg, 240 tork Fiat Doblo aracımla 750 kg karavan çekiyorum. Özellikle biraz zorlu yollara (Sinop - Bolu sahil boyu) girdiğimde araç bu karavanı anca çekiyor. Yokuş yukarı dar yerlerden geçmek var, yokuşta durup kalkmak var. Bu olasılıkları düşünmekte fayda var.
  4. Güneşin Sofrası

Çekme Karavan Hakkında Aklımdaki Sorular

Pasolvon merhaba, Bende yurt dışına 750 kg altı karavanla çıkmak için biraz araştırma yaptım. Anladığım kadarıyla Avrupa ülkelerinde çekme karavan için yeşilkart çıkartman gerekiyor. Bununla ilgili Çekme Karavan Yeşil Sigorta konuyu okumanı öneririm. Mevzuat konusunu bilmiyorum, sadece...
  5. Güneşin Sofrası

Çekme Karavan Yeşil Sigorta

Umarım bir daha ki dönem gezinizi gerçekleştirirsiniz.
  6. Güneşin Sofrası

Çekme Karavan Yeşil Sigorta

Sayın Enezege, Çekme karavanınıza yeşil sigorta yaptırıp yurt dışına çıktınız mı? Bende aynı konuyu turing firmasına elektronik posta yoluyla sordum. Sizin bahsettiğiniz gibi yeşil sigorta yapıldığı söylendi. Herhalde 750 altı ruhsatsız çekme karavana yeşil sigorta yapıldıktan sonra yurt...
  7. Güneşin Sofrası

Karavanı Aldık Ocak 2019 Türkiyede.

Karavanınız hayırlı olsun. Umarım keyif dolu geziler geçirirsiniz.
  8. Güneşin Sofrası

Avrupa Ülkelerinde Karavan Kanunu Var Mı?

Turing internet sitesinde Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu ücret tarifesinde araçları sınıflandırmış. Kod F olarak Hafif Remork(Esya Taşıma) araçların yeşil kartı yapılıyor. Bu gruba 750 altı çekme karavanlar girer mi? Bazı kişiler yeşil kart yaptırdıklarını söylüyor, böylece yurt dışına çıkış...
  9. Güneşin Sofrası

Avrupa Ülkelerinde Karavan Kanunu Var Mı?

Konuyu güncel hale getirmek için tekrarlama ihtiyacı duydum. Yurtdışı gezilerinde 750 kg kadar karavanların ruhsat durumu hakkında bilgisi olanların yardımını bekliyorum.
  10. Güneşin Sofrası

Dacia Duster Ve Caretta Karavan Alcam Yardımlarınızı Bekliyorum?

İyice araştırdıktan sonra karar vermenizi tavsiye ederim. Benim karavanda stabilizatör yok, herhalde dikkatli gittiğim için ihtiyacını hissetmedim. Fren sistemi var ve çok yararı olduğunu düşünüyorum, inişlerde arabanın fren balatalarını zorlamıyorum.
  11. Güneşin Sofrası

Dacia Duster Ve Caretta Karavan Alcam Yardımlarınızı Bekliyorum?

Cesur Can merhaba, Pino 280 çekme karavanım var, pino2010 dan biraz büyük. Bahsettiğin karavanı kullanmadım, kendi karavanıma göre fikir yürütüyorum umarım faydası olur kafanı karıştırmaz. Benim karavan 750 sınırında olduğuna göre pino2010 bunun altında. Bu karavanlar sert arazi koşullarına...
  12. Güneşin Sofrası

Çekme Karavanda Dingil Kırılması

Sayın Yenipazarlı, Arızanın olduğu yer sandık altında kalıyor. Tabandan kestiğimiz yer çok ufak bir alan orayı bir şekilde kapatırım sorun olmaz. Dingilin oturduğu yerler delinmiş ve cıvata somunla tutturulduğu için bu kısımlar zayıf kalmış onları onardık. Başka sorunlar çıkarsa tekrar onarım...
  13. Güneşin Sofrası

Şasi tamiratı bu şekilde halledildi. Çamurluk delinmişti, polyestercide delik kısma yama yaptırdım, eski haline geldi. Demirciye 200 TL, polyesterciye 50 TL ödeme yaptım. Bu hasarın tamiri için üretici firmayı arasaydım, firma tamam sorun var getir onaralım dese ve hiç ücret talep etmese...
  14. Güneşin Sofrası

Kırılan yeri usta onardı, 50 mm köşebenti bir yüzünü kesti profile yandan kaynak yaptı. Ayrıca üst kısma 5 mm lama demir kaynattı. Akın Bey önermişti, U demir daha sağlam olurdu. Fakat işlemesi sıkıntılı olduğu için böyle yaptık. Bu haliyle eskisinden 5 kat sağlam oldu diyebilirim. Daha...
  15. Güneşin Sofrası

Bugün tarım aletleri yapan ustayı aradım, işi müsaitm karavanı tamirat için götürdüm. Tekerleği ve jantı söktü, fakat dingil sökülmüyor.o_O Neyse başka çare yok taban tahtası kesilecek, varsın kesilsin gerekli. Kırmızı çizgiyle işaretlediğim alan kırık, tam dingilin profile somun cıvata ile...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,468
Kayıtlı Üye Sayımız
172,121
Kaydolan Son Üyemiz
tto

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri