1991 Jeep Xj Otm. Şanzıman Yağı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan highoutput Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,801

highoutput

Zirve
Yer
izmir
Arkadaşlar merhaba,

Dün aracımın lastiğine hava basarken şanzımandan yağ damladığını gördüm.Aracı stop ettim yağ damlaması durdu.Araç çalışırken damladığı için şimdiye kadar farkına varmamışım.Aracın altına yatıp baktım otm. şanzımana giren yağ borusundan damladığını fark ettim.Detaylı göremedim ama ya rekoru gevşemiş yada boruda bir çatlak var.Daha sonra şanzıman yağ çubuğuna baktım ne kadar eksildi diye, hiç yağ kalmamış.Şanzıman normal çalıyor ve herhangi bir ses takırtı yok şükür.Yarın yağı tamamlayıp en yakın tamircide lifte çıkarıp kontrol edeyim diyorum.Sizlere sormak istediğim şu boru tamir vs işini hallettikten sonra şanzımana kaç litre ve hangi marka yağ koymalıyım ? dikkat etmem gereken başka bir şey varmı ?

selamlar saygılar

Etiketler

şanzuman yağı için yazan

Kapasite : Yağlayıcı kapasitesi 8 litre

Kullanim Sartlari : Normal
Aralıklar : Kontrol 12000 km/ 12 aylar
: Değişim 48000 km/ 48 aylar
Ürünler : MULTI ATF (yıl ortalaması)
: DEXRON III (yıl ortalaması)
: DEXRON IID (yıl ortalaması)

başka yağ markalarının da net sayfaların bu tarz bilgileri verdikleri yerler var oralardan kontrol edebilirsin birde xjjeeps sayfasındaki manüel el kitabına da bakabilirsin manüel el kitabındaki bilgi net doğrudur

4.0 lardaki şanzımanların ATF yağ soğutucusunun metal boru birlieşim yerlerinden de damlama başlıyor belli sürelerden sonra. o boru çiftinin değişmesi lazım. bakmak lazım.

4cc2e012713dd73445ae310074df0f25

jeepxj35

Sorun oring miş yenisini taktik damlama kesildi.Bu arada şanzimanda yag kalmamis.Tam zamaninda mudahale ettik.Maliyet oring+iscilik 30 tl 2 litre atf şanziman yagi 40 tl.

Selamlar saygilar

jeepxj35

BİR ARKADAŞIMIA ŞANZUMAN YAĞ SOĞUTUCU BORULARI LAZIMDI UZUN SÜRE ARADI BULAMADI EN SON REKORCUYA GÖNDERDİM ROKORCU İKİ BORUYU YENİLEDİ ORJİNAL BORULARA GÖRE VE BAĞLANTI YERLERİNE GÖRE BAĞLADILAR BORULARI DEĞİŞTİRMENİZ GEREKİRSE YENİSİNİ ALMAKTANSA REKORCUDA YAPTIRMANIZ DAHA UYGUN OLUR YAPTIRIRKEN DE EK YAĞ SOĞUTUCUNUZ YOKSA TAKTIRA BİLİRSİNİZ

Merhaba Aynı sorun bende de olustu bugun fark ettim atf sansizman yağını ne kullandınız acaba aynı yag dıreksiyon yagıda oluyor sanırım yanlışmıyım mobil 220 olurmu

Elimde mobil atf 220 var direksiyon için almıştım uzerine sanzimanda da kulanılır yazıyor aracım 1991 xj cherokee sizce olurmu mobil atf 2 diye geciyormus

Bu hafta 1991xj jeep cherokee sanzıman yağı olarak Mobil atf 220 1 lt eklendi COK sukur sıkıntı yok ama orıngler denkacak varmıs haftaya tamır edıcez bilgi için herkeze tesekkur ederim arkadaşlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,437
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR