2006 L200 Magnum 4x4 Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim...?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hakanaytac Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,752

hakanaytac

Hz. Nuh Torunu Türk! Ne Mutlu Türk'üm Diyene...!!!
Yer
İstanbul/ Trabzon- Maçka
Merhaba L200 Magnum 4x4 almaya karar verdim Allah izin verirse. yalnız haliyle ikinci alacağım için insan tereddüt etmiyor değil, aracı alırken nelere dikkat etmeliyim, nerelerini baktırmalıyım, özel olarak neyine dikkat etmeliyim bu konuyla ilgili bilgilendirirseniz sevinirim sizin yorumlarınız benim için çok değerli, şimdiden teşekkürler...

Etiketler

Ynt: 2006 L200 Magnum 4x4 Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim...?

dostlar iki tane araç buldum ilan sahipleriyle konuştum ikiside aracında bi sıkıntı olmadığını söyledi yalnız araçlar arsında yaklaşık 3,000 tl gibi bi fiyat farkı var ve bu beni biraz kıllandırdı sizce bu olağan bi durum mu yoksa aracın ucuz olanında bi durum olma olasılığı var mı ilanların biri Rize Ardeşen de biri de burda İstanbul Kartal da. Bu Kartaldaki: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mitsubishi-sahibinden-2006-kazasiz-mitsubishi-l200-4x4-cift-kabin-magnum-150499038/detay/ Buda Rize deki: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mitsubishi-hatasiz-sahibinden-4x4-l200-magnum-144695892/detay/

normal bir 2. el arac alirken yapmaniz gerekenden farkli bir yol izlemenize gerek yok. once satıcının dogru soylemedigi savından yola cıkmak ve aracı guvenilir tanıdık bir yerde ekspertize sokmak gerekli. ınsanda garip bir ikna edilme mekanizmasi var ve saticilar da bunu kullaniyorlar.
- abi arabada boya yok
- e hani boya yoktu ........ parcalarinda boya var tavani bike boyali ne lan bu kac km yoldan geldik....
- abi aracin saseleri podyelleri direkleri boyasız oldugu icin ben ooole şeettim ne biliim senin bu kadar hassas oldugunu sonucta 2. el arac fiyatı da ucuz anliicaani şeetmiştin kusura bakma
- e iyi baari o kadar yoldan geldik madem şaselerde bişey yok.....
insan ikna oluveriyor. halbuki adam seni kandirmis kötü niyetli başka konularda da yalan söyledigini dusnmen gerekirken bi anda insanin eli arabaya degince ikna oluveriyor AMAN DIKKAT EDIN. bir konuda en ufak yalan yakalarsan hemen geri cekil
bunlar genel L200 le alakali soyleyeceklerim:
1- L200 cok sayida var farkli sehirlerde bakmak mantıklı degil sadece araci gorup gelmek icin 300-500 gider (arac gormeye tek basina gitmemek lazım cok tecrubeliyada bilgili de olsa yaninda birisi olmasi her zaman iyidir). araci rizeden getirmek de bir aksilik olmaz ise en az 800-1000 lira
2- magnum kasalar da guzel ama 2006 modelden itibarenyeni guncel kasalarmda var. ben olsam yeni kasa alirdim

bberksan' Alıntı:
normal bir 2. el arac alirken yapmaniz gerekenden farkli bir yol izlemenize gerek yok. once satıcının dogru soylemedigi savından yola cıkmak ve aracı guvenilir tanıdık bir yerde ekspertize sokmak gerekli. ınsanda garip bir ikna edilme mekanizmasi var ve saticilar da bunu kullaniyorlar.
- abi arabada boya yok
- e hani boya yoktu ........ parcalarinda boya var tavani bike boyali ne lan bu kac km yoldan geldik....
- abi aracin saseleri podyelleri direkleri boyasız oldugu icin ben ooole şeettim ne biliim senin bu kadar hassas oldugunu sonucta 2. el arac fiyatı da ucuz anliicaani şeetmiştin kusura bakma
- e iyi baari o kadar yoldan geldik madem şaselerde bişey yok.....
insan ikna oluveriyor. halbuki adam seni kandirmis kötü niyetli başka konularda da yalan söyledigini dusnmen gerekirken bi anda insanin eli arabaya degince ikna oluveriyor AMAN DIKKAT EDIN. bir konuda en ufak yalan yakalarsan hemen geri cekil
bunlar genel L200 le alakali soyleyeceklerim:
1- L200 cok sayida var farkli sehirlerde bakmak mantıklı degil sadece araci gorup gelmek icin 300-500 gider (arac gormeye tek basina gitmemek lazım cok tecrubeliyada bilgili de olsa yaninda birisi olmasi her zaman iyidir). araci rizeden getirmek de bir aksilik olmaz ise en az 800-1000 lira
2- magnum kasalar da guzel ama 2006 modelden itibarenyeni guncel kasalarmda var. ben olsam yeni kasa alirdim

Öncelikle teşekkürler doğru söylüyorsunuz kartaldaki adamı aradım konuştum araç 4x4 kamyonet geçiyormuş ve bir şeyi olmadığını söyledi kartal sanayi sitesinde bi tanıdığım var onunla birlikte gidip bakıcaz araca kısmetse kartalda bi yetkili servis bulup aracı expertize sokacağız kısmetse bu arada 4x4 kamyonetlerin vergisi ne kadar bu yıl bilginiz var mı tekrar teşekkürler...

hakan bey bende kartal cevizlide oturuyorum eğer aracı baktırırken ustaylailgili sıkıntı çekerseniz ilfer oto ilyas ustayla tanışıklığımız vardır kendisi bu markada hatırı sayılır ustalardandır ihtiyacınız olursa size severek yardımcı olurum

ahmet 53' Alıntı:
hakan bey bende kartal cevizlide oturuyorum eğer aracı baktırırken ustaylailgili sıkıntı çekerseniz ilfer oto ilyas ustayla tanışıklığımız vardır kendisi bu markada hatırı sayılır ustalardandır ihtiyacınız olursa size severek yardımcı olurum

Çok teşekkür ederim Ahmet bey araçta Karta Cevizli'de, bahsettiğiniz usta kartal sanayi sitesinde mi? nasıl ulaşabilirim kendilerine ve bi sorum daha olacak aracın km sinin orijinal olup olmadığını nasıl anlayacağız analog gösterge olduğu için düşürme yapıyolar bilginiz varsa aktarırsanız memnun olurum tekrar teşekkürler...

2008-2004 arasi 2000-2500 cc tum motorlu araclarin vergisi 1623
genelde kasko bedeli %5'in altinda oldugundan 1 alt kademe vergisi olan 1080e dusuyor (yıllık yani 1 bandrol 540 tl olmasi lazim

bberksan' Alıntı:
2008-2004 arasi 2000-2500 cc tum motorlu araclarin vergisi 1623
genelde kasko bedeli %5'in altinda oldugundan 1 alt kademe vergisi olan 1080e dusuyor (yıllık yani 1 bandrol 540 tl olmasi lazim

Teşekkürler Berksan bey yalnız vergi indiriminden yararlanmak için içeri dilekçe verme muhabbeti varmış o tam olarak nedir kısaca bilgilendirirseniz sevinirim tekrar teşekkürler

ilyas usta kartal sanayide c3 blokta zaten kime sorsanız size yerini gösterir.kilometreye gelince plakayı 5664 mesaj atarsanız hem hasar kayıtları hemde geçmiş dönem muayneye girdiği kilometreler çıkar.bazen kilometre kayıtları çıkmayabiliyor.bu durumdada iş ustanın tecrubesine kalıyor.gerekirse 05353262002 tel numaram ulaşırsanız elimden geldiğince size yardımcı olurum.

ahmet 53' Alıntı:
ilyas usta kartal sanayide c3 blokta zaten kime sorsanız size yerini gösterir.kilometreye gelince plakayı 5664 mesaj atarsanız hem hasar kayıtları hemde geçmiş dönem muayneye girdiği kilometreler çıkar.bazen kilometre kayıtları çıkmayabiliyor.bu durumdada iş ustanın tecrubesine kalıyor.gerekirse 05353262002 tel numaram ulaşırsanız elimden geldiğince size yardımcı olurum.
Ahmet bey ben bugün kartal sanayi deki tanıdığımla beraber bi ustanın yanına gittim, Mitsubishi araçlar vardı bloğunu ve adamın ismini hatırlamıyorum ancak off-road araçları hazırlayan bi yerdi sanırım yan yana 3 dükkan, bahsettiğiniz usta o mu bilmiyorum ancak sağolsun çok yardımcı oldular kendileri bi araç buldular bize pazartesi bakıcaz aracı ve kafamıza yatarsa kısmet olursa alıcaz İnşallah... ilginiz için çok teşekkür ederim numaranızı kayıt ettim sizi rahatsız edebilirim :smiley: tekrar teşekkürler...

hakanaytac' Alıntı:
Ahmet bey ben bugün kartal sanayi deki tanıdığımla beraber bi ustanın yanına gittim, Mitsubishi araçlar vardı bloğunu ve adamın ismini hatırlamıyorum ancak off-road araçları hazırlayan bi yerdi sanırım yan yana 3 dükkan, bahsettiğiniz usta o mu bilmiyorum ancak sağolsun çok yardımcı oldular kendileri bi araç buldular bize pazartesi bakıcaz aracı ve kafamıza yatarsa kısmet olursa alıcaz İnşallah... ilginiz için çok teşekkür ederim numaranızı kayıt ettim sizi rahatsız edebilirim :smiley: tekrar teşekkürler...
şimdiden hayırlı olsun :smiley:

bahsetiğiniz yer ilyas ustanın yeri .yani doğru adres.insanlığıda ustalığı kadar iyidir.tavsiye ettiği araç varsa kesinlikle alınacak araçtır.ararsanızda benim için rahatsızlık değil aileden birine severek yardımcı olmaktır :smiley:

Tavsiye ettiği bi araç var evet kısmet olursa yarın bakmaya gideceğim inşallah hayırlısı olur. Kendisiyle konuştuğumda da zaten güvenilir biri olduğu az çok belli oluyodu saolsun kendisi çok yardımcı oldu. Ayrıca size de çok teşekkür ederim ilgi alakanız için, bu ailenin mensubu olmak gurur verici :smiley:

ben olsam birinden araç alırken başka birine mutlaka gösterirdim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR