91 Defender'la 86 Kapalı Kasa Suzuki Samurai Takası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mecnunbalci Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,905

mecnunbalci

www.hatimindir.net
Yer
Muğla/Fethiye
Web
worldofgun.blogspot.com
91 Land Rover Defender 2.5 benzinli-tüplü yeni kaporta boya yapılmış araçla, benim 86 Suzuki Samurai 1.0 tüplü aracı kafa kafaya takas yapmak isteyen biri var. küçük araç istiyormuş. fotoğraflarından baktığım kadarıyla araç güzel. arada 3.000 TL fiyat farkı vardı. benim araçtan daha pahalı tabi. takas yapalım dedi. üzerini tamamlayamam dedim. kafa kafaya yapalım dedi. evrak eksiği yokmuş. tüpte km'de 40-45 kuruş yakıyormuş. takas teklifini garip karşıladım. takası kabul edersem aracın neresinden şüpheleneyim? uzun yola gidebilecek durumda bir land rover dan vazgeçip suzuki almaya sebep olacak ama dışarıdan belli olmayacak sorun ne olabilir? bilgisi olanlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Etiketler

Ynt: 91 Defender'la 86 Kapalı Kasa Suzuki Samurai Takası

benim araç
10370797_778134992237011_2964272298087408381_n.jpg

takas isteyen araç
946064_857230737660769_3795153475467638920_n.jpg

1505639_857230730994103_1938495164302006422_n.jpg

Hiç düşünme hemen takasla hemen parça sıkıntın olmaz usta sıkıntın olmaz daha konforlu ve büyük araç en büyük sıkıntısını 1000 tl harcarsın en fazla oda bu tip bir takasta hiç bir şey .

cumartesi benim aracın baskı balatayı sıfırlayınca, önümüzdeki hafta başı gibi takas yapalım dedik. gerçi off-raod donanım harici pek masraf çıkarmadı benim ki de ama inşallah hayırlı bir araçtır.

İyi akşamlar mecnun abi.

Benim önerim eğer defender 110 modelinin sw versiyonu ise bence takas yap. Ama sanırım 110 larda hidrolik direksiyon yoktu. Ama bence değer sonuçta 110 boru değil :D.

Edit: Telefondan girdiğim için resimleri görememiştim şimdi gördüm. Aracınız çok güzel ama defender da temiz gözüküyor. Ben olsam defender i alırdım.

Altinizdaki arac kotu bir arac degil ama def yolun sonu yeni kaporta olmus bir araci neden o fiyata veriyor ben anlayamadim.sasesine iyi bakin motorda yag yakma vs bitik olmasin motoru arac diri gozukuyor bence takas edin siz el emegi ile guzel araclar yaratiyorsunuz buna da el atin kár edersiniz gibime geliyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Barış bende senin gibi düşünüyorum. Alırım diyorum da, o aracın sahibi neden öyle demiyor onda kıllanıyorum. Yoksa Oğuzhan hoca dediğin gibi ben aracımdan memnunum. Sadece yazın 50 derecenin üstünde sıcakta biraz daha ferah ve 5 kişi yolculuk yapılacak araca ihtiyacımdan değiştiriyorum. Grand Cherokee, Tata Telcoline gibi araçlardan birine yönelecektim. Defender ın bu fiyatlısı olunca şaşırdım. Bi aksilik olmaz da takas sorunsuz, araç sorunsuz çıkarsa buna da yaparız bir şeyler :smiley:

Yinede siz bilirsiniz mecnun abi. Yanlış yaşına göre güzel bir araç gibi gözüküyor. Defenderler benim gözümde çok iyi bir araç olduğu için büyütüyor olabilirim.

Sent from my iPad using Tapatalk

Suzukiyi daha önce hiç araştırmadım ama Aracın resminden çok uğraştığınız belli oluyor. Performansı hakkında da bir bilgim yok ama defender inde sizi üzeceğini zannetmem dediğim gibi defender bu. Adı yeter.

Son birkaç şey daha yazayım. Öncelikle defender ile 5 kişi değil dolmuş(Biraz abartılı oldu ama)hattı bile işletebilirsiniz. Şu ana kadar(üye olmadan önceki zamanlarda)defenderden şikayetçi kimse görmedim.

İyi akşamlar.

Motoru bitik degil ise icindeki paneller alt ust torpido diyim saglamsa al gitsin.orjinal olarak almaya kalksan ici cok pahali aracin ucuz olan parcalari motoru.o sebeple sadece yururu guzel araclar kullaniyoruz zaten o sebeple korkmadan alin

Sent from my iPhone using Tapatalk

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,437
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri