93 Model 5 Kapılı Dizel Pajero

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sisdagili61 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,740

sisdagili61

Zirve
Yer
Beşikdüzü, Trabzon ve Çanakkale
Merhabalar,
Arkadaşlar çok acelem yok fakat aklımdaki araç 93 model 2,5 TD veya 2,8 TD Pajero.
Olmazsa olmazım, dizel ve manuel şanzımanı olacak. Asla otomatik olmayacak.
Kilometre çok önemli değil (2000 model ve düşük km li araba anamı ağlattı) yeter ki bakımı zamanında yapılmış olsun.
Sıkıntım şu, daha önce kullanan arkadaşlara soruyorum (bu araçların alt takımı yanılmıyorsam aynı gibi) yakıt ve motor parçaları bakımından hangisi daha uygun dur, kullanıcıyı üzmez.
Benim kullanma amacım beni istediğim yere güvenli şekilde taşısın, yolda bırakıp yürütmesin yeter. Yaylalarda dereleri tepeleri gezdirsin yeter.
Her şeyi ile benzer olan 2,5 TDİ Galloper (benim arabam V6 3000 motor otomatik ti hani anamı ağlatan) yaş itibariyle daha genç ve daha ucuza satılıyor. Alt takımı nerdeyse aynı fakat motor parçaları epeyce ucuz.
Şimdi bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlardan ve deneyimlerinden bilgi istiyorum.
Sağlıkla kalın.

Etiketler
Ynt: 93 Model 5 Kapılı Dizel Pajero

Merhabalar,
428 kişi okumuş. Demek ki okuyanların arasında sorduğum konu hakkında bilgi sahibi olan kimse yokmuş ki bir tek harf dahi yazmamışlar.
Ne güzel bilmedikleri konuda ahkam kesilenlere duyurulur.

bende takipteyim, 2,5TDI Galloper manuel düşünüyorum
yalnız sizden V6 3000 otomatik olması haricinde bir sıkıntınız oldu mu? ben bu ikisi arasında gidip geliyorum

Bakın arkadaşım,
Ne olursa olsun ben Galloper arabasını kapıma koymam.
Rahat, konforlu, lüks, güçlü, güvenli ve emsallerinden ucuz.
Gel gör ki bu arabanın bir çok parçası (kaporta aksamı olarak) yok bulamazsınız.
Çıkması yok zaten ülkemizde toplam satılmışlarının sayısı 2000 adet değil.
O nedenle çıkma parçaları yok gibi ve çok pahalı.
En yeni modeli 2001 onlarda 2000 de yapılıp ancak 2001 de satışa çıkanlar.
Evet temizleri mutlaka vardır.
Ben asla bundan sonra kapıma HYUNDAİ ürünü bir araç koymam.
Alıp birine hediye vermek için alınır, ucuz.
Yeminle aldığım gün çok sevinmiştim, isteyerek almıştım. Sattığım gün en az on kat daha fazla sevindim.
Aklımdaki Pajero oldu oldu hem parça sıkıntısı yok hem satışı daha kolay.
Yine de kararı kendiniz verin derim.

Bende teşekkür ederim.
İki sene içinde sadece şanzımana 5000 liraya yaptırdım, bir sene sonra yangına neden oldu en az 15000 daha verdim.
Sonunda alıcıya hepsini anlatıp bak mal bu dedim 18 istemiştim 15 tamam diyecektim 16800 dedi caymasın diye al git dedim.
O gece hem keyif yaptım hem de çok rahat uyudum.

Niyazi bey yaşadığınız sıkıntıları, bu ve başka forumlarda defalarca okudum.Sattığınıza inanın bende sevindim.Galloper hakkındaki olumsuz fikirlerinize de katılıyorum.İnşaallah dilediğiniz gibi bir pajero sahibi olursunuz.

Konu hala güncel ise Pajero hakkında ki her konuda size yardımcı olabilirim teknik bilgi ve kullanım deneyimi olarak.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şalpazarı Düzköy den, yazmayı pek beceremiyorum fakat tel numaram 0 532 403 84 84 ulaşabilirsiniz her konuda yardımcı olabilirim.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim bu model aralığında aklıma takılan ilk şey kaporta oluyor.
Motor illa ki başka bir arabayla benzer olur, şanzıman otomatik değilse zaten çok dert çıkarmaz, hadi diferansiyel vs çıkmacıdan bulunur bunları da model itibari ile daha yenisine kıyasla düşük olan fiyatına sayarsınız diyelim, ama dışarıdan görünebilen bir parça bulunamadı mı, o dert, çünkü uydurması neredeyse imkansız.

Arkadaşlar daha dün pajero 94 model otomatik vites 2.8 tdi araç aldım. Pişman olursun demişsinde ne gibi sıkıntı çıkarabilir bana yardımcı olabilirmisiniz 165000 km de

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,437
Kayıtlı Üye Sayımız
172,087
Kaydolan Son Üyemiz
irfy

SON KONULAR

Geri