DEFENDER 110 almak istiyorum??? yardım lütfen??? tşklerr..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan defenderderim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,700

NASIL BİR DEFENDER??

• hangi 110?

Kullanılan: 7 41.2%
  • dizel mi ? benzin li mi?

Kullanılan: 10 58.8%

• Kullanılan toplam oy
    17

defenderderim

Yeni Üye
Sevgili Defenderci kardeşler,

ben bu Defender hastalığına malesef erken yaşta tutuldum :smiley: tam 7 yaşındaydım!! dedeciğimin bir 74 model 90 kasası vardı.. bizi bağlara götürürdü.. ağzım kulaklarımda giderdim hep o yollaraa.. hayran hayrann syrederdim varınca dedemin defender ini.. o zaman bu zaman yeni alabileceğim inşallah :smiley:) uzun zamandır bakıyorum ama detaylı bilgi sahibi değilim! 110 kasa beyeniyorum.. benzinlimi almalıyım, dizel mi? benzinli alırsam tüplü olacaktır.. çokmu yakar?? dizeller sıkıntılımı? eski model alsam başımı çok ağrıtır mı?? belli bir model mi almalıyım? nelere dikkat etmeliyim?? hayallerimin defender 110 kasası nı alırken hata yapmak istemiyorum!!! lütfen yardım edermisiniz?? şimdiden çok teşekkürler... selamlar.. :smiley:

Etiketler
Ynt: DEFENDER 110 almak istiyorum??? yardım lütfen??? tşklerr..

Aramıza hoş geldiniz sivas offroad olarak bizim bir sözümüz var <allah aramıza akıllı gönderipte huzurumuzu bozmasın > şimdi gelelim konuya 1980li yıllarda üretilen ve helezon yaylı olanların genelde kasa tipi olarak aynıdır sadece pickup olanı ve van tipi olanı vardır 90 ve 110 genelde bulunanı ,azda olsa 130 olanlarıda vardır 1990 lı yılların ortalarına kadar genelde her şeyi aynıdır benzinli ve düz dizelleri motor seçeneğidir yürüyen aksam tamamen aynıdır yeni modellerde tdi türbo dizel motor vardır birde yeni modellerde ana şanzuman rn 380 tabir edilen bir yeni modeli vardır yeni model şanzumanı en kolay geri vitesin yerinden tanıya biliriz yeni modelde geri vites sağda 5. vitesin yanındadır eski model lt 77 tip şanzumanda geri vites 1.vitesin yanındadır size tavsiyem öncelikle aracı kullanım amacınıza göre tesbit edip almanız defenderin en büyük özelliği ise tr de parçalarının kolaylıkla bulunabilmesi her yerde çıkma parçalarını bulabilirsiniz ve en önemlisi ise kaportasının aliminyum olması dolayısı ile her usta yapamaz alacağınız araçta özellikle kaportanın düzgün olmasına dikkat edin kalan kısımları yavaş yavaş halledersiniz komple dizel motor dahi iyi durumda bir çok arkadaşımızda var benden bu kadar şimdilik tabii aklınıza takılan konuları ayrı ayrı yazarsanız bildiğim kadar cevaplarım ve cevaplayan diğer arkadaşlarımızda olacaktır saygılar
smiley.gif
Bu yorumu başka bir arkadaşa yamıştım sizin başlığı gördüm bence 90 yada 110 o sizin zevkiniz dizel yada benzinli derseniz fikrim dizelden yana çünki motor az geldi derseniz daha büyük ve güçlü motor seçeneği mümkün tabiki öncelikle karar ve zevk sizin kolaylıklar dilerim

Demiral bey, ayrıntılı bilgilendirmeniz için çok teşekkürler.. ağzınıza sağlık.. çok genel ve özetle tümbilgileri aldım sağolun..

sizin hastalığınız kronikmiş : )) bu saatten sonra da iyileşmeniz zor, bir yerden acilen başlayın bence, alın bir tane de sonra maceranızı buradan keyifle takip etmeye başlayalım, şimdiden hayırlı olsun, kazasız belasız binmeniz ve bilcümle binmemiz dileği ile, hoşgeldiniz...

Üstad Defender için ne kadar para ayırdığınızı yazmamışsınız.Tavsiyem 94 model veya üzeri 300 TDİ araçlardır.Temiz bir araç alıp sadece aksesuarı ile uğraşırsınız.Diğer türlü eski düz dizellerden alırsanız toplamak için çok uğraşır ve iyi de para kaçırırsınız sonuca baktığınızda 300 TDİ parasını çoktan geçmiştir elinizde 35 bin liraya malolan 88 model bir araç olur ki çoğu kişinin düştüğü durumdur bu.Ama tabi bunların hepsi imkan meselesi,para durumunuzu bilmiyorum.Herkesin hayali 300 TDİ dir ama malum...

DEMİRAL' Alıntı:
Aramıza hoş geldiniz sivas offroad olarak bizim bir sözümüz var <allah aramıza akıllı gönderipte huzurumuzu bozmasın > şimdi gelelim konuya 1980li yıllarda üretilen ve helezon yaylı olanların genelde kasa tipi olarak aynıdır sadece pickup olanı ve van tipi olanı vardır 90 ve 110 genelde bulunanı ,azda olsa 130 olanlarıda vardır 1990 lı yılların ortalarına kadar genelde her şeyi aynıdır benzinli ve düz dizelleri motor seçeneğidir yürüyen aksam tamamen aynıdır yeni modellerde tdi türbo dizel motor vardır birde yeni modellerde ana şanzuman rn 380 tabir edilen bir yeni modeli vardır yeni model şanzumanı en kolay geri vitesin yerinden tanıya biliriz yeni modelde geri vites sağda 5. vitesin yanındadır eski model lt 77 tip şanzumanda geri vites 1.vitesin yanındadır size tavsiyem öncelikle aracı kullanım amacınıza göre tesbit edip almanız defenderin en büyük özelliği ise tr de parçalarının kolaylıkla bulunabilmesi her yerde çıkma parçalarını bulabilirsiniz ve en önemlisi ise kaportasının aliminyum olması dolayısı ile her usta yapamaz alacağınız araçta özellikle kaportanın düzgün olmasına dikkat edin kalan kısımları yavaş yavaş halledersiniz komple dizel motor dahi iyi durumda bir çok arkadaşımızda var benden bu kadar şimdilik tabii aklınıza takılan konuları ayrı ayrı yazarsanız bildiğim kadar cevaplarım ve cevaplayan diğer arkadaşlarımızda olacaktır saygılar
smiley.gif
Bu yorumu başka bir arkadaşa yamıştım sizin başlığı gördüm bence 90 yada 110 o sizin zevkiniz dizel yada benzinli derseniz fikrim dizelden yana çünki motor az geldi derseniz daha büyük ve güçlü motor seçeneği mümkün tabiki öncelikle karar ve zevk sizin kolaylıklar dilerim
SİVAS OFFROAD DERNEĞİNİN SÖZÜNÜ ATLAMIŞIM < ALLAH ARAMIZA AKILLI GÖNDERİPTE HUZURUMUZU BOZMASIN > ;)

landscape' Alıntı:
Üstad Defender için ne kadar para ayırdığınızı yazmamışsınız.Tavsiyem 94 model veya üzeri 300 TDİ araçlardır.Temiz bir araç alıp sadece aksesuarı ile uğraşırsınız.Diğer türlü eski düz dizellerden alırsanız toplamak için çok uğraşır ve iyi de para kaçırırsınız sonuca baktığınızda 300 TDİ parasını çoktan geçmiştir elinizde 35 bin liraya malolan 88 model bir araç olur ki çoğu kişinin düştüğü durumdur bu.Ama tabi bunların hepsi imkan meselesi,para durumunuzu bilmiyorum.Herkesin hayali 300 TDİ dir ama malum...

94 ve üstü 300 tdi defenderi kaca almayı düşünüyosun?

landscape' Alıntı:

Yorumunuz biraz fazla yüzeysel ve yaptığınız genelleme; sanki 94 öncesi Defender'ların ''elde kalmış - beş para etmez araçlar'' inanışınız ve kişisel tespitiniz hatalı.

94 hatta 90 model öncesi onlarca Defender var sıfırdan ( şaseden ) toplanmış. Yorumunuzdan: Turbo motorlu ve turbo motora çevrilmiş Defender'larda bu işlemin maliyeti, görünmeyen masrafları ve işçiliği konularında bilginiz olmadığı anlaşılıyor.

Piyasada, ihalelerden aldıkları araçları, tamamen makyajlı ( boya - lastik - jant ....vb.), çeşitli aksesuarlar ile donatılan ve piyasada satılan Defender'lardan bahsediyorsanız; bunu belirtmeniz gerekir. Yukarıda yazdığınız genelleme şeklinde belirttiğinizde; modeli ne olursa olsun, aracına gözü gibi bakan, araç kondisyonunu belli bir seviyeye çıkarmış tüm Defender'ları karalamış olursunuz.

Piyasada, insanların Defender sevgisi ve ilgisi üzerinden para kazanan, ihalelerden araç toplayıp makyajlayan ve piyasaya süren kişileri ve bu kişilerin araçlarını ayrı - aracını sıfırdan toplamış, orjinal parçanın ne olduğunu, Defender'ın ve teknik alt yapısını bilen...vb. insanların araçlarını ayrı tutmanız ve bu tip genellemelerden kaçınmanızı tavsiye derim.

Barış

Sadece 300 tdi motor yeterlidir .Bence Ayrıca 94 model aşağısını kesinlikle aşağılamadım ,sadece olanı yazdım.Defender toplamak bir ayrıcalıktır.Zira malüm site bu özenle toplanan hatta ailenin bir ferdi gibi olmuş araçlarla doludur,madem çok memnunlar neden satıyorlar.Bana göre 300 tdi yi sevmeyen bu aracı alacak parası olmayanlardır.Arkadaş sen belki bu aracı kullanıyorsun ben ise 12 yıldır tamir ediyorum bana lütfen Land Rover i anlatma.Sende var ise 88 düz dizel sen devam et tercih ve imkan meselesi.
Yorumum ise gücüne gitmesin bu tablo ben söyledim diye böyle değil ben olanı yazdım...Aracınızı çok sevmeniz gerçekleri değiştirmez...

Barış kardeş sen de kusura bakma işim icabı bu filmi defalarca seyrettim.Araç toplamanın keyfinden bahsetmiyorum saygısızlık etmek istemem zira birsürü arkadaş gayet bilinçli bir şekilde araçlarını çok profesyonelce topluyor,toplamaya çalışıyorlar.Toplanan araçları ise kullanmak ayrı bir keyif fakat ilan siteleri 88 - 89 - 90 -91 - 92 model araçlarla dolmuş vaziyette.

landscape' Alıntı:
Barış kardeş sen de kusura bakma işim icabı bu filmi defalarca seyrettim.Araç toplamanın keyfinden bahsetmiyorum saygısızlık etmek istemem zira birsürü arkadaş gayet bilinçli bir şekilde araçlarını çok profesyonelce topluyor,toplamaya çalışıyorlar.Toplanan araçları ise kullanmak ayrı bir keyif fakat ilan siteleri 88 - 89 - 90 -91 - 92 model araçlarla dolmuş vaziyette.

Merhaba,

İhale öncesi kurumun kademesinde soyulmuş, oradan ihale otoparkına yığılmış, satın alan kişiler tarafından; tamamen satış amaçlı olarak makyajlanmış, ihale otoparkından kamyona yüklenmiş: kaporta, boya atölyesi, oto elektrikçi, döşemeci, lastikçi - oto galeri yolu izlemiş ve bırakın araziyi, asfaltta bile yol almadan satışa sunulmuş araçlar ile kıyaslamanızın yanlış olduğunu düşünüyorum. Defender toplama konusunda yıl sınırı savunmanız ve İlan sitelerindeki satılık araçları kanıt göstermeniz bence yanlıştır. İlan sitelerinde yer alan: yukarıda bahsettiğim, tamamen satış amaçlı ve fiyatı şişik Defender'ları kastediyorsanız, haklısınız.

Defender'ını kendisi toplamış ve aracını aile ferdi olarak gören kişiler; farklı bir Land Rover modeline geçmek için araçlarını satmayacaklar mı? Berk'i ve aracını tanıyanlar tanır. Gözü gibi baktığı ve yıllardır ne emek - para harcadığı Defender'ına 300tdi motor arayışını, ben dahil; forumda Defender konubaşlıklarındaki yazılarımızdan 300tdi'a hayranlığımızı okumuşsunuzdur.

Yazdıklarınızdan: 1994 yılında BMW'nin Land Rover'ı satın alması öncesi üretilen tüm model ve motorların işe yaramadığı sonucu çıkmaktadır. 2.5 düz dizel motoru, 200tdi ve 300tdi motorların ortaya çıkış nedenini ve teknik detaylarını bilmeyenler için yazdıklarınız yanlış anlaşılacaktır. Bu detayları bilenler, zaten ne demek istediğinizi anlarlar.

Barış

Çok doğru söylediklerinize aynen katılıyorum,Fakat umut ederim ki arkadaş topladığı defender ine harcadığı para ve satışın karşılığında aldığı veya alacağı para tatmin edici olmamaktadır ve sonucunda da keşke bu paraya maledeceğime direkt olarak yüksek model alsaydım deniliyor ona istinaden söylemiştim yoksa ben de topladım ben de sattım ben de gördüm sonucu kendimden biliyorum zira düşük modelleri kötülemek gibi bir niyetim yok,biz bu işin içinde olmamıza rağmen kaportacı boyacı elektrikçi ile uğraşmak kolay değil,para her zaman geçmiyor,parayı veriyorsun,nasıl olsa verdi diye sallıyorlar ,vermiyorsun vermedi diye yapmıyorlar,günler böylece geçip gidiyor kendimizi yıprattığımızla kalıyoruz.(bütün esnafı kasttedmedim zira birde esnaf tartışması çıkmasın)Mesela temiz bir 300 tdi bulabilirsem arızalarıyla değil aksesuarlarını kendim takmak suretiyle toplamak isterim( illaki problem olacaktır)
Saygılar Sunarım Enis Işık.

Enis bey İhaleden çıkan 300 tdi lar en son 28 e gitti onu belki kaçırmış olabilirsiniz. Kaporta, boya ,döşeme, şanzıman, aksesuarlar vs hakgötüre. bence işin mantıklı olanı şöyle olur. Ya herşeyi ie yapılmış turbo bir araç alır keyfini sürersiniz. Yada yine herşeyi ile yapılmış düz motor bir araç alıp motor değişip keyfini sürersiniz. Ama motor değişimi bence şart.

İhaleden 6-7 tlye düz biraraç alıp herşeyi ile yapmak (motor,vinç,portbagaj,kilitler,boya kaporta,döşeme,hidrolik dirreksiyon-lastik-jant-telsiz- vs ). Maliyeti 40.000 -50.000 tl arası. toplamda 45-55 arasında malolur

İhaleden25-30 tlye turbo bir araç alıp herşeyi ile yapmak 30-35 tl arası . Toplamda -50-60 tl arası malolur.

Herşeyi ile yapılmış bir araçı 30-35 tlye alıp motor atmak 10.000 tl. Toplamda 40-50 arası malolur.

önerin için sağol Taha kardeşim.Disco 2 ile defender arasında gidip geliyorum,çoluk çocuk var onları da düşünmem gerek bakalım nasip artık.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR