Karavan Videoları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan insel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 50
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,199

Etiketler
Ynt: Karavan Videoları

Merhaba Yusuf kardeş,
İlla o tarafa gitmeye gerekyok tanışıp çay içmek için bende İstanbul - Küçüyalı'dayım tanışırız.Buyur gel sadece sen değil kapımızda gönlümüzde tüm insanlara açık bizim.
Hani bir söz vardır << yaratılanı hoş gördük yaratandan ötürü >>.
Karadeniz için ufacık bir hatırlatma yayla şenliklerimiz çoktur vede güzel olur o döneme denk getirmek çok fark katar.Binlerce kişi horon oynar 2200 rakımlı tepede.
Bölge insanı dünyanın neresinde yaşarsa yaşasın o dönemde izin alıp mutlaka gelir.Malum her yerde olduğu gibi bizde de gurbetci sayısı birhayli fazladır.
Kalın sağlıcakla.

Niyazi bey ben sizi bölgede yaşıyor sandım özür dilerim ;D arada bir anadolu yakasına geçeriz bizim kayınpederler bostancı'da,olurda zaman ayırabilirsem tanışmak isterim zaten az ilerinizde Levent abi (buralpdi) şu an kendi karavanını yapıyor 3 hafta önce hafta sonunu 2 gün Levent abiye yardım ederek geçirdim bilseydim sizide çağırır beraber karavan üzerine sohbet eder çaylarımızı içerdik ;) nasip başka zamana siz tel numaranızı özel mesaj olarak atabilirseniz kaydederim gerektiğinde size ulaşabilmek için.

Merhaba Yusuf kardeş,
Temmuz gibi köyde olurum yayla şenliklerini bitirip dönerim fındık hasadı başlamadan.Gerçi bizim fazla bir arazimiz yok ama yinede zahmetli iş gelir bana fındık toplamayı pek sevmem.
Levent beyin ordayken haberim olsa gelirdim tanışırdık güzelde olurdu.Gökçeada seyahatini okuyorum melanurlar tavada güzel olur, bende Bozcaada'da yakalamıştım.
Kalın sağlıcakla.

Alfonse' Alıntı:
Türk olsalardı karavanın yanlarına ayçiçek yağı, zeytinyağı felan sürüp çıkarırlardı.... ;D ;D ;D ;D

Teşekkürler Emrah....

buna kuyruk yağı bile sürse nafile ;D

sisdagili61' Alıntı:
Merhabalar,
Bir arkadaşımıza tekne bakmak için bindik arabalara bir köye gittik ki denizle bağlantısı sadace sahildeki ilçenin köyü olması yani okadar içerde vede tepede bir köy.Arabaları yol kenarına bırakıp nerdeyse yarım saat tepeye tırmandık ki amanın o ne manzara harika bir yer şahane bir çimen tamamen doğal toz sinek yok.Çimende 3 - 4 tane tekne var 8.5 ile 14 metre arasında kestaneden yapılmış görünüşe göre denize indirmek için helikopterden başka şey işe yaramaz gibi.
Sordum <<emice habuni nasi aluruk da denuze induriruk, yanıt verdi haburdan aşağı birakıyiruk cidiyi>> sonra bizi aldı çimenin öbür tarafına gittik yerde bir ark var V şeklinde içinde tahtalardan kaydıraklar ve tepede bir ırgat var elle kumanda edilen.V şeklindeki arkı takip ettik yola indik içine bir kamyonun gireceği kadar bir cep olan yer var sora almak için gitik kamyon cebe geri geri girdi yukardan tekne yavaş yavaş hareket etti ikişer kişi sancak - iskele tarafından destek verdik ve tekne kamyonun kasasına oturdu.
İşte yurdum insanı isterse neleri başarabiliyor.Bilinmeyen neler var kimbilir.
Kalın sağlıcakla.
Niyazi bey çok güzel bir anıymış, siz de çok hoş anlatmışsınız. Paylaştığınız için teşekkür ederim...

Merhaba Levent bey,
Sizin mahalleyi biliyorum, nede olsa eski kadastrocu yuz ya bir aksilik çıkmazsa ilk hafta sonu sizin ziyaretinize geleceğim,
Banada bir yerlerden ufak bir zehir bulaşmıştı gittikçe artıyor sanırım tedavi başlamalı biryerlerden.
Kalın sağlıcakla.

sisdagili61' Alıntı:
Merhaba Levent bey,
Sizin mahalleyi biliyorum, nede olsa eski kadastrocu yuz ya bir aksilik çıkmazsa ilk hafta sonu sizin ziyaretinize geleceğim,
Banada bir yerlerden ufak bir zehir bulaşmıştı gittikçe artıyor sanırım tedavi başlamalı biryerlerden.
Kalın sağlıcakla.

buyrun beklerim :smiley:

Çekme karavana yonlış yükleme yapmışlar,sağ taraf ağır olduğundan karavan sağa yattı oysa dengeli yükleme olsaydı tekerlekler üzerine iniş yapacaktı buradan çıkarılacak sonuş yanlış yüklemede doğada mecbur kalıp benzer bir atlama yaparsanız karavanınız devrilecektir,kurallara uymayanların kendi kafasına nasıl olsa birşey olmaz deyip keyfekeder iş yapanların sonu bu şekilde hüsran olacaktır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR